Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Зерна духовності і патріотизму

Недарма у нашого народу така популярна приказка: що посієш, те й пожнеш. Понад усе вона стосується юного покоління. Які чесноти закладемо у їх душі в юних літах, такими вони будуть і в майбутньому. По-особливому, дуже врочисто учні 3-А класу Сокальської СШ I-III ст. №3 відзначили свято Покрови Пресвятої Богородиці. Звичайно, такими талановитими, артистичними і так багато знали вони про це свято завдяки своїм учителям Ірині Вовк та Наталії Криштальській. Ці педагоги знайшли матеріал, духовний, патріотичний, навчили діточок молитви до Матері Божої, декламувати вірші, співати, танцювати. Цей захід дуже гармонійно увібрав у себе все: і духовність, бо ж свято Покрови Пресвятої Богородиці, і патріотизм, бо ж день створення Української Повстанської Армії, і природознавство, бо ж за вікном осінь у золотих шатах, з кошиком, повним щедрих плодів. Якраз у барви осені був одягнений актовий зал школи. Чарували зір квітково-фруктово-овочеві композиції, створені руками учнів 3-Б та 2-А класів (класні керівники Н. Пятночко та Н. Сідельник), правда, їм із задоволенням допомагали їх батьки, бабусі й дідусі. На почесному місці – уквітчаний образ Покрови Пресвятої Богородиці, яку створив митець Анатолій Покотюк. Серед гостей свята були і працівники музею «Людина. Земля. Всесвіт», а дружина Анатолія Покотюка – Наталія (теж працівник музею) розповіла присутнім про цикл ікон, присвячених Богородиці – творіння митця в дереві. Вона подарувала ілюстрований альбом художника, а також відкритки з його духовними роботами. До речі, третьокласники разом з класним керівником Іриною Вовк є частими гостями цього унікального мистецького закладу Сокаля.

На святі були казкові герої: Осінь, Жовтень, які розповідали про цю пору року, її прикмети. Не можна було налюбуватися барвистим розмаїттям вишитих сорочок на хлопчиках і дівчатка. Коли ж вони ще й заспівали разом із залом: «А сорочка мамина, біла, біла», то всі відчули себе в колі української родини. Навіть наймолодші глядачі принишкли, а старші втирали гірку сльозу, коли на сцену вийшли одинадцятикласники, колишні вихованці Ірини Вовк та Надії Пятночко, і виконали літературно-музичну композицію «Повстанська жінка» (цей номер став переможцем у номінації «Композиції» і його побачили присутні гала-концерту «Сурми звитяги»). Далі третьокласники декламували вірші про УПА. Під гучні оплески дівчатка танцювали українського танцю. А як за своїх чад тішилися їх батьки, дідусі й бабусі! – аплодували, їх обличчя світилися щастям, а спалахи фотоапаратів блискали мало не кожного виступу.

Діти, разом зі свою вчителькою Іриною Вовк, щиро молилися до образа Покрови Пресвятої Богородиці, а потім занесли білі хризантеми до фігури Божої Матері, що стоїть на шкільному подвір`ї…

Пісні та вірші про Україну, Українську Повстанську Армію, молитви до Божої Матері – наче коштовні намистинки у долоньках дітей, і переконана, вони вже їх зі своїх рук не випустять, а залишать собі на все життя. Хтось може сказати, що насправді – звичний, буденний захід організували класний керівник 3-А класу Ірина Вовк з вчителькою музики і співів Наталею Криштальською. Та не буденний, а дуже виховний і потрібний. Вони закладали у душах своїх вихованців міцний фундамент українського громадянина і християнина. А що може бути важливіше?!

Оксана ПРОЦЬ.
Фото автора.

Exit mobile version