17 травня на Сокальщині перебував голова обласної державної адміністрації Олег Синютка. Очільник області цікавився станом автомобільних доріг у районі. Разом з начальником Служби автомобільних доріг у Львівській області Русланом Кандибором ознайомився зі станом дороги Р15 «Сокаль-Ковель» та побачив як працівники ТОВ «Автомагістраль-Південь» ремонтують дорогу «СокальЧервоноград» на проміжку 3 км 500 м. Ті якраз перестеляли дорогу від залізничного переїзду до повороту на хутір Домики, на якій з’явилися тріщини. Фото з місцями пошкодженого асфальту було поміщено напередодні у Facebook. Олег Синютка, коментуючи цей прикрий випадок, сказав журналістам, що вчора по цій дорозі по свіжопокладеному асфальті хтось проїхав, що деформувало нижній шар дороги. І таким чином дорожники були змушені, не через свою вину, переробляти цей відтинок. О. Синютка звернувся до автомобілістів, що іноді краще втратити 5-10 хвилин на об’їзд дороги, де проводять ремонт, щоб не пошкодити її. Лише за такої умови покладене тверде покриття може служити протягом всього гарантійного терміну. А це десять років.
Голова ОДА наголосив, що на ремонт дороги «Червоноград-Сокаль» виділили 11 мільйонів гривень. За ці кошти передбачена регенерація нижнього шару, укріплення основи і облаштування нижнього посиленого шару асфальту товщиною у 6 см. Частину робіт – це 4 км, фірма «Автомагістраль-Південь» виконала ще торік, зараз доробляє іншу ділянку. Ремонтні роботи повністю мають завершити до початку червня.
Асфальт привозять з асфальтного заводу з Кадович поблизу м. Стрий – це 140 км. Та невдовзі у смт. Жвирка має запрацювати новий асфальтний завод, який потрібний для Сокальщини, де необхідно ремонтувати майже всі дороги. І як запевнив заступник директора ТОВ
«Автомагістраль-Південь» Леонід Бойко, який займається монтажем асфальтного заводу у смт. Жвирка, його запустять 1 червня. Тобто через два тижні. Його потужність 240 тонн асфальту на годину. Тож верхній шар твердого покриття на цьому відрізку дороги робитимуть з асфальту, виготовленого на цьому заводі. Щодо ремонту інших доріг на Сокальщині, Олег Синютка сказав, що нікому не обіцяли, що за один чи два роки повністю відремонтують всі дороги, бо їх дуже багато. «Нині ми з керівником Служби автомобільних доріг у Львівській області проїхали дорогу Р15 повністю і потім на кільці повернули з Боянич на Сокаль. Це відтинок 9 км. Плануємо відремонтувати його ще у цьому році. Щоб з Червонограда і Сокаля на митний перехід «Угринів-Долгобичів» була добра дорога… Крок за кроком ми завершимо ремонтні роботи на дорогах Львівської області», – наголосив голова ОДА.
Очільник Сокальського району Олег Пелех зазначив, що дорога «Сокаль-Червоноград», яку зараз ремонтують, є прикладом того, що голова ОДА Олег Синютка – людина слова. Коли його призначили головою Сокальської районної адміністрації, то найбільше нарікань та скарг у мешканців району було на стан доріг, зокрема, цієї. Вони вимагали її відремонтувати. Голова обласної державної адміністрації обіцяв допомогти Сокальському районі у цьому і дотримав слова. О. Пелих також запевнив, що будуть зроблені й інші дороги на Сокальщині: ПП «Рома» з м. Жовква розпочало поточний ремонт дороги «Червоноград–Рава-Руська» до Белза. Невдовзі розпочнуть ремонт об’їзної дороги Сокаля, на відтинку від Бендюги до Поториці, планують частково також зробити дорогу до с. Перетоки. На жаль, на ремонт всіх доріг у районі нема достатньо коштів.
Начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області Руслан Кандибор розповів, що ця дорога не ремонтувалася з моменту першого її укладання. Майже 40 років ніхто нічого не робив. Він наголосив, що до кінця тижня має бути завершений цей відтинок, згодом будуть ремонтувати дорогу після переїзду у бік Сокаля. І протягом місяця цю дорогу повинні завершити. Він також запевнив, що немає проблем із фінансуванням, хоча є певні обмеження. Виконання робіт перевіряють фахівці спеціальної лабораторії, які визначають якість основи, асфальту, вміст бітуму в ньому. Після завершення робіт зроблять повну інспекцію.
Р. Кандибор просив місцевих мешканців наглядати за виконанням робіт. Добре було б, щоб це робили сільські голови, члени комісій місцевих рад, де є інженери, які можуть побачити відхилення. «Ми з розумінням сприймаємо будьяке зауваження і будемо реагувати на них», – сказав він. І просив звертатись за потреби у Службу автомобільних доріг чи на «гарячу лінію» ОДА.
* * *
Очільник області побував на хлібозаводі СП «Київ-Захід». Генеральний директор підприємства Василь Корніло розповів як чотири роки тому, а точніше 15 травня 2012 року, співзасновники СП «КиївЗахід» придбали цей завод. Взяли кредит і за вісім місяців зробили його реконструкцію. Закупили нове сучасне обладнання від турецьких, австрійських та українських виробників, бо розуміли, що без цього не можна випікати якісний хліб. Інвестували у нього 23 мільйони гривень. Знайшли фахових спеціалістів з різних областей України, які знають тонкощі виробництва. Тут щодоби випікатимуть до 20 тонн хлібобулочних виробів тридцяти найменувань під торговою маркою «Кристинопіль хліб». Його реалізовуватимуть у крамницях СП «КиївЗахід» та в торговій мережі регіону. Свою першу партію хліба, яку вони пекли цього дня передали волонтерам червоноградського «Автомайдану» для бійців АТО.
Голова ОДА Олег Синютка сказав, що хліб для кожного з нас – це святе. Здавна цінували добрих пекарів, які випікали запашний хліб. Відкриття відновленого хлібозаводу у Червонограді – це добра справа, яка викликає велику повагу, як і те, що свою першу партію випічки вони передали для бійців АТО. Він подякував бізнесменам Червонограда, які інвестували кошти у це підприємство, де 150 людей матимуть роботу. А це значить, що вони не їхатимуть за кордон у її пошуках. І наголосив, що кожен своїми рукам в своїй країні на своєму місці може творити добро і для себе, і для своїх дітей.
Червоноградський міський голова Андрій Залівський, вітаючи колектив з нагоди відкриття оновленої хлібопекарні, зазначив, що нині радісна подія для міста Червонограда та його мешканців, бо відновили хлібозавод, який десять років не працював. Це стало реальністю завдяки Сергію Вишневському та його партнерам. Він подякував їм за це та створення нових робочих місць. Підприємство нарощує своє виробництво і це радує. Подякував голові ОДА О. Синютці за ремонт доріг на Сокальщині, завдяки яким хліб червоноградських хлібопекарів можна вчасно доставити покупцям. Для міста є знаковим, що торгова марка має назву «Кристинопіль хліб», це колишня назва міста, яку вони сподіваються повернути. А. Залівський вручив колективу на згадку про цю подію Почесну грамоту.
Член ради директорів ТзОВ «Київ-Захід» Сергій Вишневський розповів, що на цьому підприємстві використовуватимуть традиційні технології виробництва хліба та подякував усім, хто доклався до того, щоб відновити хлібопекарню, наголосивши, що у цей нелегкий час, який сьогодні переживає наша країна, вони долучилися до розвитку Червонограда.
Виробничі лінії заводу оснащені сучасним обладнанням фірм Kumkaya, Fimak, Імпексмаш. Інноваційною є система шнекової подачі борошна, що розроблена європейськими фахівцями, Spiromatik.
Директор підприємства Валентин Харицький провів екскурсію, показав обладнання та розповів, як вони випікають хліб. Голова Сокальської районної ради Микола Пасько зауважив, що добре було б на Сокальщині, яка є одним з найбільших сільськогосподарських районів і має достатньо сировини, відкрити переробні підприємства. Можливо, коли відремонтують дороги, то район стане привабливішим для інвесторів.
На хлібопекарні також відкрили лабораторію, де її начальник Ірина Коваленко, яка приїхала з Сум, перевірятиме якість сировини та готових хлібобулочних виробів за всіма показниками. Технолог Леся Леськів, яка 14 років працює на хлібопекарні, розповіла, що сьогодні вони випікали різні сорти хліба, щоб він був в асортименті, це – «Домашній», «Родинний», «Раменський», «Пшеничний». Нині працюють над рецептурою заварного хліба з додаванням насіння соняшника, чорносливу. Незабаром їх можна буде купити у крамницях. Присутні також оглянули світлини, на яких зображенa колишня хлібопекарня, могли порівняти що було і що є.
Любов ПУЗИЧ.
Фото автора.