Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

До кінця року резервне живлення матиме майже 90% світлофорів у Львові

У Львові світлофори продовжують облаштовувати автономним живленням. Сьогодні безперебійний блок живлення встановили на перехресті вулиць Зелена – Дністерська.

Пресслужба ЛМР

Тож відтепер у разі вимкнення електроенергії світлофорне регулювання на цій локації зможе працювати до 10 годин. Загалом станом на зараз в умовах відімкнення світла працювати зможе половина міських світлофорів. Планується, що до кінця року резервне живлення матиме майже 90% світлофорів. Про це на брифінгу розповів директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.

«Загалом маємо у громаді 170 світлофорних об’єктів. Роботи з облаштування блоків безперебійного живлення розпочалися ще минулої зими. І наприкінці минулої зими ми мали близько 35 заживлених світлофорних об’єктів. Станом на сьогодні їх є вже близько 90. Світлофори заживляємо різними способами, але в основному це блоки безперебійного живлення. Такий блок містить інвертор, батарею, яка дає можливість світлофору працювати від 4 до 10 годин безперебійно. Також є система вентиляції та підігріву, щоб світлофор міг функціонувати в різних погодних умовах.

Облаштовувати світлофори безперебійним живленням важливо, адже йдеться про безпеку дорожнього руху та впорядкування транспортних потоків.

Найперше блоки безперебійного живлення монтували на критичні світлофорні об’єкти, які вимагали хорошого світлофорного регулювання. Це, до прикладу, перехрестя вулиць Стрийська-Наукова, Промислова – Липинського тощо. Зараз переходимо до інших об’єктів, менш пріоритетних, але важливих для функціонування міста», – розповів Олег Забарило.

Блоки безперебійного живлення за кошти міського бюджету закупило та облаштовує ЛКП «Львівавтодор». До вибору цього обладнання підійшли відповідально. Вивчали досвід інших міст та тестували різні зразки. «І обрали найоптимальніші. Ці залізо-фосфатні батареї мають близько 6 тис. циклів заряду-розряду. Вони мали б служити 5-7-10 років, в залежності від того, наскільки інтенсивно вимикатимуть у нас світло. Щодо потужності, то тримають 4-10 годин. А вже нова партія, яку ми щойно отримали, при повному заряді може тримати і до 18 годин.

Важливо, що батареї мають і внутрішній підігрів. Вони не бояться холоду, адже адаптовані під наш клімат», – розповів директор ЛКП «Львівавтодор» Микола Власюк.

Планується, що на кінець року буде заживлено орієнтовно 150 світлофорних об’єктів, що складе майже 90% від усіх у громаді.

Exit mobile version