Першим повністю безбарʼєрним вокзалом в Україні стане Головний залізничний вокзал у Львові. Такий задум, презентували сьогодні.
Про це повідомив очільник Львівщини Максим Козицький.
Вхід у нього зроблять більш доступним. Перебудують високі перони та облаштують ліфти, щоб маломобільні категорії людей могли безперешкодно дістатися до потягів. Створять нові кімнати відпочинку, а тунелі – відреставрують.
Наразі разом з експертами напрацьовують концепцію проєкту, щоб зробити все грамотно, та шукають фінансування. В Укрзалізниця – Ukrzaliznytsia сподіваються залучити на втілення ідеї грантові кошти. Реалізація, попередньо, займе від 3 до 5 років. Відбуватиметься це у кілька черг, щоб вокзал не припиняв приймати пасажирів.
Цей проєкт дуже важливий, і важливо втілити його саме зараз, бо вокзал у Львові – другий за пасажиропотоком в Україні. Це – ворота у Львівську область, і крізь них щодня прибувають вимушені переселенці, зокрема люди з інвалідністю та старшого віку, які потребують додаткової допомоги, тому наші волонтери Медико-психологічна допомога ️ Волонтерська спільнота ️змушені докладати великих зусиль, щоб зустріти та провести їх по території. Приїжджають вагітні, батьки з маленькими дітьми, наші воїни – на лікування та реабілітацію. Прибувають міжнародні рейси. Для комфорту всіх людей вокзал має стати безбарʼєрним.
«Дякую Першій леді України Олена Зеленська, яка вперше за понад 30 років порушила питання безбарʼєрності на всеукраїнському рівні. Ми хочемо, щоб Львівщина справді стала областю рівних можливостей для всіх. Рік тому затвердили обласний план заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору, і вже почали його виконання. Дякуємо нашим воїнам за державу. Дякуємо нашим волонтерам за турботу про найвразливіші категорії людей. Дякую нашій залізниці та її мужнім людям, які, попри величезну загрозу, щодня продовжують здійснювати рейси, в тому числі в області, які перебувають під прицільними обстрілами», – зазначив начальник Львівської ОВА.
Памʼятаємо про всіх воїнів, волонтерів та працівників залізниці, які більше ніколи не повернуться до рідних, бо їх вбилa pоciя.