Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

На Львівщині встановили пости моніторингу якості атмосферного повітря

Департамент екології та природних ресурсів встановили 4 автоматизовані стаціонарні пункти спостереження за якістю атмосферного повітря в області.

Для встановлення провели аналітичні розрахунки та вибрані наступні населені пункти області:

* пункт – м. Стрий, Стрийського району Львівської області (вплив промислової зони міста, міжнародної автомагістралі Київ-Чоп і частковий вплив з навітряної сторони міст Дрогобича та Борислава);

* пункт – м. Борислав, Дрогобицького району Львівської області (вплив промислової зони міста, зокрема НГВУ «Бориславнафтогаз» ПАТ «Укрнафта»);

* пункт – с. Сокільники Львівського району Львівської області (вплив міжнародної автомагістралі Київ-Чоп та на агломерацію «Львів»);

* пункт – с. Шабельня Рава-Руської територіальної громади Львівського району, Львівської області (транскордонний вплив, вплив навітряної сторони Польщі та вплив міжнародної автомагістралі Тернопіль-Львів-Рава-Руська).

Дослідження проводитимуться по 5 основних забруднюючих речовинах – азоту діоксид, вуглецю оксид, діоксид сірки, озон, пил з різними частками вмісту забруднення. На пункті спостереження у м. Борислав дослідження проводитимуться зокрема по визначенню вмісту летких органічних сполук (вуглеводнів), щоб оцінити вплив нафтовидобувної галузі.

Також стаціонарні пункти спостереження обладнані метеостанцією для визначення метеопараметрів таких як: вологість, температура, атмосферний тиск, параметри вітру.

Оксана Війтик, т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА , зазначає, що встановлення постів моніторингу якості атмосферного повітря дасть змогу проводити комплексні дослідження якості повітря на території області.

Всього на Львівщині встановлять 6 автоматизованих пунктів спостереження за якістю атмосферного повітря. Комплексно система запрацює до кінця року коли поступить програмне забезпечення в рамках проєкту «Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України» який фінансується міжнародною технічною допомогою Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ за дорученням Федерального міністерства економіки і захисту клімату Німеччини.

Інформування населення здійснюватиметься в режимі реального часу 24 годин на добу та 7 днів на тиждень.

Станом на сьогодні автоматизована система по 4-х станціях працює в тестовому режимі.

Нагадаємо, на виконання положень Директиви 2008/50 ЄС про якість атмосферного повітря та виконання вимог природоохоронного законодавства України у сфері атмосферного повітря Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації розробив та затвердив Програму державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря на 2021-2025 роки Львівської зони (зі змінами).

Exit mobile version