14 листопада 2014 року було визначено вісім районів Львівської області, які протягом наступних 4-ох років співпрацюватимуть із Проектом ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІІІ».
Конкурс районів було оголошено 16 жовтня 2014 року під час Регіонального семінару-представлення Проекту. Тоді ж підписано Угоду про партнерство між Львівською обласною радою, облдержадміністрацією і Програмою розвитку ООН у рамках третьої фази Проекту ЄС/ПРООН "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду".
Слід зазначити, що 20 районів Львівської області надіслали свої заявки до центрального офісу Проекту, де було складено їх рейтинг за двома основними групами критеріїв:
– соціально-економічні показники (соціально-економічний розвиток; стан у сфері водопостачання, охорони здоров’я, навколишнього середовища, енергоефективності);
– мотивація до використання методології розвитку з залученням громад.
Список районів затверджено під час телеконференції комісії з відбору районів за участі старшого програмного менеджера ПРООН Оксани Реміги, заступника голови обласної ради Валерія П’ятака, директора департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості облдержадміністрації Василя Лозинського і представників Проекту.
За результатами роботи комісії прийнято рішення про відбір восьми районів області для участі в Проекті: Самбірський, Турківський, Дрогобицький, Радехівський, Бродівський, Кам’янка-Бузький, Сокальський і Городоцький. Ще чотири райони – Стрийський, Перемишлянський, Миколаївський та Пустомитівський внесені до резерву.
У відібраних районах упродовж листопада – грудня 2014 року буде представлено перспективи та умови участі в Проекті для місцевих рад, де мешканці сіл, селищ і невеликих міст (з населенням до 10 000 осіб) зможуть визначити пріоритети для покращення умов проживання та запропонувати для фінансування один проект з покращення умов проживання.
У кожному районі на конкурсній основі відбиратиметься по 4 проекти для фінансування. Мікропроекти громад будуть співфінансуватися Проектом з урахуванням досвіду участі району в попередніх фазах МРГ (65-75%, від $5.000 до $15.000), місцевим бюджетом (20-30%) та громадою (5%).
Загалом, діяльність Проекту МРГ на Львівщині буде спрямоване на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з розвитком малого аграрного бізнесу.
Разом з тим, під час третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним і місцевим органам влади в сфері поширення кращих практик та досвіду із спільного планування й подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду.
Проект надаватиме підтримку Уряду України в упровадженні реформ з децентралізації та поширенні інноваційних підходів щодо спільного планування і сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через центри управління знаннями та впровадження курсу в навчальні програми двадцяти університетів.
Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься впродовж 2014 – 2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800 тис євро).
ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА
Процес упровадження першої фази Проекту МРГ у Львівській області розпочався 28 березня 2008 року. Згодом, 11 липня 2011 року, успішно розпочалася друга фаза Проекту.
Упродовж двох фаз Проекту МРГ понад 94 000 чоловіків, жінок і дітей Львівської області покращили умови свого життя через реалізацію 83-ох мікропроектів щодо енергозбереження (відновлення дитячих садків та шкіл), 17-ох мікропроектів з відновлення і реконструкції медичних пунктів / амбулаторій, 5-ох мікропроектів із покращення доступу до якісної питної води, 2-ох мікропроектів щодо охорони довкілля та 11-ох мікропроектів у сфері інноваційного енергозбереження і підвищення енергоефективності соціальних установ. Ці місцеві ініціативи були успішно реалізовані завдяки об’єднанню зусиль мешканців сіл, місцевої, районної та обласної влади, Проекту МРГ і приватних спонсорів.
Львівщина була учасником спеціального пілотування у сфері підвищення енергоефективності, у рамках якого розроблено і схвалено рекомендації, що будуть враховані під час розробки Стратегії сталого розвитку Львівської області на 2016 – 2022 роки. У рамках такого пілотування в області створено лабораторію з енергоаудиту, розроблено проектно-кошторисну документацію з елементами інноваційного енергозбереження і підвищення енергоефективності на дев’яти соціальних об’єктах.