Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

На черговій сесії Сокальської міської ради обговорили актуальні проблеми Сокальщини

4 липня відбулася XXXIV сесія Сокальської міської ради VI скликання. На початку засідання депутати та запрошені вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих земляків: сокальчанина Віктора Сивака та жителя с. Перв’ятичі Ігоря Білика, який до мобілізації працював у ДП «Сокальводоканал». Вони брали участь у антитерористичній операції на сході України. А далі за традицією Сокальський міський голова Богдан Зарічний привітав тих депутатів, які в міжсесійний період святкували ювілеї та дні народження. Їх було чимало. Для роботи сесії депутати обрали лічильну і редакційну комісії. І затвердили їх персональний склад. До першої ввійшли Святослав Полянчук, Роман Сташко, Уляна Покидко, другої – Роман Садовський, Любов Кравцова, Іван Шутовський. 

Головуючий Б. Зарічний рекомендував порядок денний сесії прийняти «за основу», оскільки його розглянули й обговорили на погоджувальній раді. Депутати стурбовані зростанням злочинності у Сокалі, тож вирішили, крім запланованих питань, заслухати ще звіт начальника Сокальського РВ ГУМВС України у Львівській області про стан громадської безпеки та боротьби зі злочинністю у місті Сокаль. Б. Зарічний запропонував розглянути це третім пунктом порядку денного. Його підтримали депутати і затвердили порядок денний в цілому. 

А потім, розглянувши перше питання, присвоїли звання «Почесний громадянин міста Сокаль» (посмертно) сокальчанину Вікторові Олександровичу Сиваку, який загинув, виконуючи військовий та громадянський обов’язок – бойове завдання під час антитерористичної операції. Народні обранці проголосували одноголосно, а депутат Уляна Покидко запропонувала назвати іменем героя й одну з вулиць міста. Депутати її підтримали. 

«Про стан перевезення небезпечних вантажів та руху великогабаритних та великовагових транспортних засобів по м. Сокаль» доповів начальник ДАІ Віталій Марцинюк. Він зазначив, що цей транспорт призводить до зниження безпеки дорожнього руху, нищення дорожнього покриття та погіршення його стану. Найчастіше через місто проїжджає великоваговий та великогабаритний автотранспорт ПП «Західний Буг». Він же перевозить отрутохімікати у цистернах. Cільгоспвиробник має на це належні дозволи. Однак його працівники проігнорували запрошення на сесію. Інформацію доповідача присутні взяли до уваги. В. Марцинюк наголосив, що дозвіл на перевезення, а отже перевірка технічного стану транспортного засобу, належить до компетенції ВДАІ, а маршрут погоджується з власником дороги. Депутатів Романа Садовського, Юрія Товарянського, Віктора Зіньківа, Ольгу Петринку, Уляну Покидко цікавило, зокрема, хто видає дозвіл на перевезення небезпечних вантажів, контролює вагу важковагового транспорту, чи є складений хоч би один акт перевезення вантажів понад 20 тонн по мосту через річку Західний Буг? Остання зауважила, що на об’їзній, навпроти кафе «Рибка», де є дитячий майданчик, на дорозі нема ні розмітки «пішохідний перехід», ні відповідного знаку. А тут проїжджають багато важковагових і великогабаритних автомобілів. Хіба, щоб нанести розмітку, потрібно багато коштів? А від цього залежить безпека руху автотранспорту та життя пішоходів. В. Марцинюк, відповідаючи, наголошував: щоб контролювати транспортні засоби, потрібно мати ваговий комплекс. Такі є в Служби автомобільних доріг у Львівській області, тож можна з ними домовитися, позичити на день-два. Але це не вихід з ситуації. Ю. Товарянський запропонував проводити спільні рейди з працівниками ВДАІ, щоб перевірити дотримання водіями правил дорожнього руху. 

Не менш важливим було й наступне питання: «Про стан громадської безпеки та боротьби зі злочинністю у місті Сокаль», яке доповів заступник начальника Сокальського ГУМВС України у Львівській області Володимир Звадюк. Він коротко розповів про криміногенну ситуацію у районі, зокрема, зазначив, що відділом міліції здійснено ряд організаційних і практичних заходів, скерованих на забезпечення конституційних прав і свобод громадян України, проводили роботу щодо: посилення захисту прав і свобод громадян, боротьби зі злочинністю, зміцнення законності та правопорядку на території міста. Однак, за шість місяців 2014 року на території Сокальського району скоєно 229 злочинів, з них 122 розкрито, 69 перебувають у проваджені, 39 скеровано до суду. Один грабіж в проваджені, а з трьох розбійних нападів, два скеровано до суду. Hа контролі керівництва Головного управління в провадженні перебуває розбійний напад на будинок підприємця С. К. 

За вказаний період виявлено 65 адміністративних правопорушень. Винних притягнули до адміністративної відповідальності: 22 адміністративних правопорушення за скоєння насильства в сім’ї, 10 – дрібне хуліганство. Складено 9 адмінпротоколів на раніше засуджених за порушення адміністративного нагляду, три адмінпротоколи за порушення правил торгівлі алкогольними напоями, 4 – за дрібну крадіжку, три – за самогоноваріння, два – за порушення тиші, одне – за порушення правил торгівлі, чотири – розпивання спиртних напоїв у громадських місцях та інші. Спільними зусиллями правоохоронців та депутатів міської ради вдалося навести порядок в кафебарі на АЗС «Мостнафта». Залишається проблемним питання щодо автозаправки «WОG», де нині збирається молодь у нічний час. В. Звадюк висловив сподівання, що спільно вдасться й там навести порядок.

Депутати міської ради у виступах наголошували на недостатній роботі працівників правоохоронних органів. Зокрема, депутат Юрій Товарянський піддав гострій критиці роботу начальника РВ УМВСУ В. Спічака, який, на його думку, прикриває діяльність окремих підприємців у районі, не контролює криміногенну ситуацію у місті. «Хіба це нормально, щоб на одного підприємця за невеликий проміжок час було скоєно аж п’ять грабежів? Як такий керівник може боротися зi злочинністю, що нині зросла у районі. Підприємці живуть у страху, бо хвилюються за власне життя та родини. Для чого вони платять податки та утримують райвідділ внутрішніх справ, коли правоохоронці їх не захищають? Тут працюють молоді фахівці, які добре знають свою справу, але в тій системі їм просто не дають працювати. Раніше ми усі мовчали б, але відбулася Революція гідності, яка нас всіх змінила. Ми прозріли і не будемо терпіти це свавілля. Ми не можемо допустити розвою злочинності у Сокалі. І маємо зробити все для того, щоб жителі міста, наші діти та внуки відчували себе у безпеці. Через що й звернувся з депутатським запитом до керівника обласного управління внутрішніх справ, щоб провели перевірку в Сокальському РВ ГУМВС України у Львівській області». 

Свої зауваження також висловили Євген Музика, Володимир Огінський, Ольга Петринка, Уляна Покидко, які зосереджували увагу на роботі таксистів, незадовільній поведінці біженців з Криму та Східної України. Володимир Звадюк відповів на запитання. Інформацію доповідача депутати взяли до відома. 

Далі на порядку денному було питання «Про внесення змін до показників бюджету міста Сокаля». Сокальський міський голова Богдан Зарічний та начальник еконо¬мічного відділу міської ради Людмила Ділай обґрунтували необхідність внесення змін до показників бюджету міста на 2014 рік, які потрібні для проведення реконструкції галереї трубопроводів на очисних спорудах м. Сокаль, зробити капітальний ремонт дощової каналізації вул. Св. Володимира, на ремонт вуличного освітлення від вул. Міцкевича до вул. Шевченка та поповнення статутних фондів МКП «Сокальжитлокомунсервіс» та «Сокальтеплокомуненерго». Дефіцит бюджету по спеціальному фонду складе 100500 грн. шляхом зміни залишку коштів міського бюджету на початок 2014 р.

Про внесення змін до рішення сесій Сокальської міської ради №547 від 12.06. 2013 р., «Питання «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2014 рік» та «Про встановлення місцевих податків та зборів на 2015 рік» доповідали секретар Сокальської міської ради Остап Климчук та голова профільної депутатської комісії Юрій Чабан. «Ставки місцевих податків і зборів у 2015 році встановлюємо максимальні, з метою виконання дохідної частини бюджету», – зазначив останній.

А далі присутні заслухали звіт голови постійної депутатської комісії міської ради з питань соціально-економічного розвитку, житлово-комунального господарства, регулювання тарифів, благоустрою, контролю за використанням об’єктів комунальної власності та приватизації Святослава Полянчука, який розповів про її роботу. В комісії працюють депутати Уляна Покидко, Ольга Петринка, Роман Сташко, Єлизавета Цар, Ганна Шпуляр, котрі добросовісно виконують покладені на них депутатські обов’язки, є активними, захищають інтереси громадян Сокаля та дбають про благоустрій міста, вболівають за нього. За це їм подякували міський голова та колеги. Депутати визнали їх роботу задовільною.

На сесії також заслухали звіт про роботу адміністративної комісії при виконавчому комітеті міської ради. Ознайомила народних обранців з її діяльністю головний спеціаліст Христина Чернявська. Комісія засідає залежно від надходження протоколів, які складаються необхідними посадовими особами. У 2013 році на комісію надійшло 14 справ, накладено штрафів на суму 3162 гривні, в добровільному порядку сплачено 2482 грн. Станом на 1 липня 2014 року на розгляді комісії було 7 протоколів, відбулися засідання і фактично оплачено штрафи, щодо двох з них винесено попередження», – сказала доповідач. Після обговорення народні обранці інформацію взяли до уваги й визнали роботу комісії задовільною. 

А далі депутати внесли зміни до складу житлової комісії при виконавчому комітеті Сокальської міської ради та до статуту МКП «Сокальтеплокомуненерго», надали дозволи на прийняття в комунальну власність територіальної громади Сокаля та безоплатну передачу в громадське відання МКП «Сокальтеплокомунерго» теплового лічильника по вул. Героїв УПА, 23, та на продаж основних засобів КП «Сокальтеплокомуненерго». Доповідали з цих питань головний спеціаліст міської ради Христина Чернявська та секретар міської ради Остап Климчук. 

З-поміж інших, було питання про включення до переліку об’єктів, що підлягають продажу шляхом викупу. Йшлося про підвально-технічне приміщення будинку 20, по вулиці Героїв УПА. Орендар – підприємець Василь Журавінський виявив бажання викупити його. Депутати Ольга Петринка, Роман Садовський, Євген Музика, Уляна Покидко висловили зауваження та пропозиції. Міський голова Б. Зарічний намагався переконати їх у тому, що мова йде виключно про внесення цього приміщення до переліку об’єктів, які підлягають продажу шляхом викупу. Після обговорення депутати внесли вказане приміщення до переліку об’єктів.

А далі розглянули земельні питання, з яких доповів спеціаліст І категорії, землевпорядник Любомир Миколайчук. Сесією ухвалено рішення про затвердження детальних планів. Народні обранці надали дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення садівництва, особистих селянських господарств, для будівництва гаражів і на виготовлення технічної документації окремим громадянам міста, затвердили проекти землеустрою та технічної документації щодо відведення земельних ділянок. На сесії також збільшили ставку орендної плати на земельних ділянках для сільськогосподарського виробництва з 1 до 3 відсотків.
Депутати розглянули шість депутатських запитів депутата Юрія Товарянського: до генеральної прокуратури України, Вищої ради юстиції, прокуратури Сокальського району, до керівництва ГУМВСУ у Львівській області, ДП «Сокальжитлокомунсервіс». Більшість депутатів підтримали ці запити. 

Любов ПУЗИЧ.

 

Exit mobile version