Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

В Дрогобичі відбувся форум про важливість стратегічного планування

8 листопада у Дія.Центрі Дрогобича відбувся форум «Партнерство задля стратегічного розвитку Дрогобицької громади». Захід провели в межах проєкту «Дослідження впливу та внеску громадянського суспільства у процес відновлення та розвиток громад», який організовує Інститут «Республіка» за підтримки Black Sea Trust for Regional Cooperation.

Форум згуртував представників місцевої влади, на чолі з очільником громади Тарасом Кучмою та заступником з гуманітарних та соціальних відносин Юрієм Кушликом, директором КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимиром Кондзьолкою, а також численних представників структурних підрозділів ДМР, громадських організацій міста, молодь, представників ВПО та інших.

Тема, яка об’єднала присутніх – важливість стратегічного планування для громад. Адже стратегії давно стали не ноу-хау, а розумною вимогою часу для подальшого розвитку та різногалузевого планування громад, напрацювання конкретних цілей на подальшу перспективу.

На початку форуму усіх учасників привітав міський голова Дрогобича Тарас Кучма, який наголосив, що сьогодні без стратегії розвитку громаді рухатися вперед – неможливо. Адже будь-які субвенції та інвестиції розглядаються тільки через призму розвитку громади, а саме – її стратегію.

Дуже важливо, коли стратегію будують не лишень чиновники, а коли до її процесу залучені активні мешканці та громадські інституції. Нещодавно Стратегію сталого розвитку нашої громади ми доповнили розділом молодіжної політики. Адже молодь – це рушійна сила подальших змін у державі, загалом, та в нашій громаді, зокрема. Наше головне завдання у подальшому розвитку громади – це безпека, комфорт та постійні позитивні зрушення в освіті, медицині та культурі – трьох важливих китах на яких тримається суспільство. Також ставимо собі за ціль, щоб Дрогобич продовжував розвиватися, як місто молодіжне та студентське. Маємо для цього всі задатки – адже нещодавно наша громада поповнилась новим вищим навчальним закладом Донецьким національним технічним університетом, який також сприятиме розвитку нашої молоді та її наукових талантів”, – підкреслив Тарас Кучма.

Форум розпочали із презентації дослідження в Дрогобицькій громаді «Вплив та консолідація зацікавлених сторін у відновленні та стратегічному розвитку громад», яку представила присутнім Наталія Малиновська, керівниця проєктів Інституту «Республіка».

Відтак слово взяв директор КУ «Інститут міста Дрогобича» Володимир Кондзьолка, який детально розповів учасникам форуму про процес формування стратегії розвитку Дрогобицької громади, її пріоритетні цілі та завдання.

Здатність якісно вивчити свої потреби, чітко сформулювати довгострокові цілі та, що найважливіше, досягти їх – залишається ключовою умовою для якісного місцевого самоврядування та підвищення рівня життя мешканців українських громад.

Важливо розуміти, що стратегія має бути водночас і продуктом, й інструментом для всієї громади, а не лише органу місцевого самоврядування. В ідеалі, план заходів, передбачений в стратегії, має реалізуватися спільними зусиллями і органів місцевого самоврядування, і локальних громадських організацій, і представників бізнесу, і самих жителів. Стратегія сталого розвитку Дрогобицької міської територіальної громади прописана до 2030 року і дуже важливо, що цьогоріч при затвердженні змін до неї працювала вся громада – це і наш КУ «Інститут міста Дрогобича», Всеукраїнська ініціатива «Активна громада» від Інституту «Республіка», а також відділ сім’ї та молоді, громадські інституції тощо. Як наслідок – ми внесли зміни в стратегію доповнивши її розділом – «Молодіжна політика – рушійна сила розвитку громади. З цією метою проводились відкриті електронні консультації з громадськістю та публічні громадські обговорення», – вів мову Володимир Кондзьолка.

Загалом мета стратегії Дрогобицької громади – забезпечувати сталий розвиток всієї громади, як центру інноваційної економіки та медицини, орієнтованого на людину. Серед головних напрямків, окрім економіки та медицини – також і освіта. Однак, тут за словами Володимира Кондзьолки, не обійтися без чітких змін і реформ. Оскільки, політика та цілі органу місцевого самоврядування такі, що освітні центри – ліцеї та гімназії –  мають бути центрами інновацій та якісного розвитку дітей, із сучасним обладнанням та профілізацією з середньої, а то й початкової школи. Тому кошти з місцевого бюджету на підтримку освітньої галузі, слід використовувати виключно на покриття таких конкретних цілей – як оновлення матеріально-технічних баз шкіл, а не на «проїдання» – підкреслив пан Кондзьолка. Адже цілеспрямований учень, всебічно розвинений та з чітким баченням, ким хоче бути в майбутньому – знахідка для роботодавця.

Також в межах форуму учасники послухали виступи спікерів щодо стратегічно важливих напрямків розвитку громади, а саме:

– Юрій Яцків, енергоменеджер та Тарас Перхун, головний спеціаліст Управління інвестицій та економічного розвитку розкрили тему – «Сталий енергетичний розвиток громади та залученість громадян».

– Ірина Шимушовська, керівниця Туристичного інформаційного центру виступила з доповіддю – «Міжмуніципальна співпраця у галузі туризму як складова розвитку регіону. Досвід Дрогобича».

– Олександра Пашко, керівниця відділу сім’ї та молоді доповіла про «Сферу молодіжної політики, як стратегічний напрямок громади».

– Володимир Чуба, керівник відділу охорони здоров’я виступив з доповіддю – «Впровадження реформи охорони здоров’я: виклики сьогодення».

– Олена Меленчук, заступниця керівника відділу архітектури та містобудування вела мову про «Безбар’єрність в Дрогобицькій громаді, як частину Національної стратегії до 2030 року».

– Олег Петренко, керівник державного підприємства «Дрогобицький солевиварювальний завод» презентував доповідь – «Дрогобицька солеварня: виклики та перспективи».

Модератори форуму: Олена Юркевич та Андрій Юркевич.

Exit mobile version