Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА презентував проморолик про дерев’яні святині Львівщини. Відео відзняте у межах промоційної частини минулорічної річної програми охорони культурної спадщини і має на меті привернути увагу до унікальної сакральної дерев’яної архітектури регіону. А також – наголосити на потребі збереження автентичності дерев’яних церков.
У трихвилинному відео його автор та оператор Ігор Мартинів художньо показав дев’ять дерев’яних храмів з різних куточків Львівської області. Це:
- церква святої Параскеви, 1708 рік, Буськ
- церква святого Микити,1666 рік, Дернів
- церква святого Івана Богослова, 1782 рік, Фусів
- церква Святого Духа, 1502 рік, Потелич
- церква Собору Богородиці, 1724 рік, Лоні
- церква Архістратига Михаїла, 1754 рік, Комарно
- церква Святого Юра, 1656 рік, Дрогобич
- церква Успіння Богородиці, 1603 рік, Кліцько
- церква Собору Пресвятої Богородиці, 1838 рік, Матків.
“Дерев’яні церкви Львівщини, чотири з яких – у списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, заслуговують на те, щоб про них знали! А ще більше вони потребують якісного збереження, охорони і відновлення. Усе це починається з розуміння. Тому одним із важливих наших завдань, до якого запрошуємо всіх охочих, – це промоція та постійна освіта громад, духовенства, всіх жителів Львівщини. Бо, на жаль, дуже часто маємо ситуацію, коли з добрими намірами, парафія сама нищить пам’ятку, замінює старі двері або вікна. Від цього застерігає закон, проте і закон не до кожного дійде, і превентивно діяти – таки краще. Бо відновити втрачене, як ми це бачимо в Славську, потім неможливо”, – наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.
Нагадаємо, в Україні є найбільше у світі дерев’яних церков – понад 2500.
У 2013 році 16 дерев’яних храмів карпатського регіону занесли до списку світової спадщини ЮНЕСКО. 8 з них розташовані в Україні, а 8 у Польщі. 4 церкви з цього списку – на Львівщині.
Нагадаємо : Поблизу церкви св. Анни у Львові в будинку з атлантами відновили історичну браму
У Департаменті закликають поширити відеоролик максимально.