Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Працювати з користю для міста

Сімнадцята сесія Сокальської міської ради, в якій взяли участь 27 депутатів, розпочалася з виконання Державного Гімну. Далі міський голова Богдан Зарічний привітав іменинників та ювілярів, які святкували дні народження у міжсесійний період. Ними, від початку минулої сесії, були: Єлизавета Цар, Євген Музика, Ірина Калитовська, Іван Шутовський, Віктор Бондар, Надія Сикиндюк. Керівник міста побажав їм міцного здоров’я, щастя та плідної праці.

Першим розглянули питання "Щодо політичної ситуації в Україні у зв’язку із підписанням головою Верховної Ради України Закону України "Про засади державної мовної політики". Народний депутат України Степан Курпіль, виступаючи на сесії, зокрема, сказав: "Мовна політика належить до будівництва держави, її національної безпеки. Цей законопроект прийнятий з порушеннями регламенту, Конституції України. Є два пояснення, чому так вчинили. Поперше, соціологи сказали керівникам Партії регіонів, що цей законопроект принесе їм 5% додаткових голосів на чергових виборах до Верховної Ради, подруге, це буде вагомим аргументом на переговорах з Росією щодо зниження ціни на газ. Проте зараз з’ясувалося, що прийняття мовного закону не дасть на виборах додаткових голосів Партії регіонів, а на переговорах з Росією не має жодного значення.

Я двічі разом із колегою Юрієм Одарченком звертався у Вищий адміністративний суд України щодо незаконності та скасування результатів голосування, проте нам відмовили у розгляді позову, пояснивши, що це є внутрішні справи Верховної Ради, нині звернулися з позовом у Європейський суд з прав людини. Вважаю, що Литвин, підписавши Закон "Про засади державної мовної політики" вчинив кримінальний злочин, бо він не мав права підписувати його. Вважаю, що цей закон треба скасувати або зробити поправки, які б забезпечили українській мові статус державної, а російська і так добре себе почуває в Україні, немає жодної дискримінації".

Богдан Зарічний відзначив, що і громада міста, і депутати належно відреагували на прийняття мовного закону, відбулася спільна сесія Сокальської міської і районної рад, віче в підтримку рідної мови. Міський голова зачитав "Звернення до сокальчан з приводу підписання Головою Верховної Ради України Володимиром Литвином Закону України "Про засади державної мовної політики", яке депутати підтримали одноголосно (цього ж дня Президент України Віктор Янукович таки підписав цей закон  авт.).

Наступним в порядку денному було питання "Про надання дозволу на отримання короткострокового кредиту МКП "Сокальтеплокомуненерго". Його керівник Володимир Кіпень сказав, що останні клька років підприємство працює збитково через невідповідність тарифів. До 2010 року їх затверджував виконком міської ради, а тепер  Національна комісія з регулювання енергетики. Тарифи на теплопостачання майже не підвищуються, є нерентабельними. У зв’язку з цим, у 2011 році "Сокальтеплокомуненерго" зазнало збитків на суму майже 2,5 мільйони гривень, а за перше півріччя цього року  більше мільйона гривень. В діючих тарифах закладена мінімальна заробітна плата  605 гривень, а нині вона становить 1102 грн., крім того, подорожчали електроенергія та газ. Підприємство працює сезонно, лише шість місяців є надходження обігових коштів за надані послуги. В літній період воно не надає послуг, але зобов’язане в цей час підготувати об’єкти до опалювального сезону і виплачувати робітникам зарплату. В минулі роки влітку працівники мали чотириденний робочий тиждень, а пенсіонери працювали три дні. У такому випадку треба за два місяці попередити працівника про зміни умов праці. Цього року керівник хворів, тому нікого про зміни умов праці не попередили. Зараз однудві п’ятниці в місяць всі працівники ідуть у відпустку без збереження заробітної плати.

Короткостроковий кредит потрібен для того, щоб, насамперед, не допустити заборгованості по заробітній платі, закупити необхідні матеріали для проведення ремонту котелень та теплових мереж в процесі підготовки підприємства до опалювального сезону, оплатити за послуги перевірки лічильників. Якщо не виплачувати зарплати, то люди, які трудилися по 1020 років, залишать підприємство, а молоді спеціалісти не прийдуть працювати за невелику зарплату, бо нині робітники не мають ні премій, ані доплат чи грошей на оздоровлення.

До керівника МКП "Сокальтеплокомуненерго" депутати мали чимало запитань. Вони цікавились, скільки працівників на підприємстві, яку заробітну плату отримують, чи не можна скоротити штат, під які відсотки братимуть кредит. Депутат Єлизавета Цар запитувала, чому на підприємстві працюють пенсіонери, невже вони є незамінними спеціалістами? Слушну думку висловив депутат Володимир Огінський, котрий зауважив, що треба економно використовувати кошти, аби згодом не брати кредитів, а також запропонував створити робочу групу, яка б вивчила питання щодо реорганізації підприємства. Нині "Сокальтеплокомуненерго" обслуговує 23% абонентів, решта сокальців мають автономне опалення. Залишилися, в основному, сім’ї, які отримують субсидії, та пенсіонери.

Богдан Зарічний наголосив, що питання про надання кредиту розглядали дві профільні комісії, а також його порушували на погоджувальній раді. Уляна Покидко зазначила, що керівник "Сокальтеплокомуненерго" не створює жодних умов для роботи депутатської комісії, яка нині працює на підприємстві.

Після тривалого обговорення депутати всетаки проголосували за надання дозволу МКП "Сокальтеплокомуненерго" на отримання кредиту в сумі 300000 гривень терміном на один рік.

Далі депутати підтримали протести прокурора Сокальського району на рішення виконавчого комітету Сокальської міської ради "Про визначення робочого органу-підприємства (організації) для виконання функцій забезпечення роботи конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування в м. Сокаль" (доповідав Ігор Сидор); на рішення сесії Сокальської міської ради "Про надання в оренду земельної ділянки для ведення городництва в м. Сокаль гр. Шайнозі Н. І." (доповідав спеціаліст-землевпорядник Любомир Миколайчук). Ця проблема назріла не сьогодні, протести прокурора депутати розглядають чи не на кожній сесії, тому вони висловили думки, що треба відповідальніше готувати питання на сесію, проекти рішень, щоб потім їх не скасовувати.
"Про затвердження детального плану території земельної ділянки щодо будівництва "Сокальської сонячної електростанції" по вул. Яворницького у Сокалі ТзОВ "Екооптіма" доповів спеціалістземлевпорядник Любомир Миколайчук. Він розповів, що провели громадське слухання щодо будівництва сонячної електростанції, детальний план підтримали одноголосно.

Директор ТзОВ "Екооптіма" М. Козицький розповів про проект. Згідно з рішенням Сокальської міської ради вироблено детальний план території, який був винесений на обласну архітектурно-містобудівну раду, також були представлені висновки всіх дозвільних служб.

Архітектурно-містобудівна рада затвердила детальний план. На ділянці 13,4 га, яка знаходиться по вул. Яворницького, навпроти колишнього заводу хімічного волокна, ТзОВ "Екооптіма" планує збудувати сонячну електростанцію, на якій буде майже 40 тисяч сонячних дзеркал. Даний проект коштуватиме приблизно 13 мільйонів євро. До будівництва буде залучено близько сорока осіб, а коли сонячна електростанція запрацює, то тут працевлаштують десять осіб.

Заступник голови районної ради Володимир Чуб зазначив, що інвестиційна діяльність потребує уваги, вона є необхідною для Сокальщини. Але треба все добре зважити, щоб громаді з цього була користь. Керівники фірмиінвестора повинні представити депутатам бізнесплан, це питання треба доопрацювати і тоді прийняти мудре рішення.

Депутат Юрій Товарянський попросив директора ТзОВ "Екооптіма" переконати депутатів у інвестиційних зобов’язаннях, щоб розповів, які активи мають, за які кошти будуватимуть сонячну електростанцію. Присутні в залі довго дискутували. В обговоренні взяли участь міський голова Богдан Зарічний, депутати Володимир Огінський, Ольга Петринка, Ігор Сидор та інші. Після довгих дебатів відбулось голосування  депутати не підтримали проект рішення щодо затвердження детального плану території для будівництва "Сокальської сонячної електростанції".

Розглянуто й кілька фінансових питань. "Про внесення змін до показників бюджету міста Сокаль" та "Про затвердження розпоряджень міського голови" доповіла завідуюча економічним відділом Людмила Ділай. З цих питань прийнято відповідні рішення.

Далі депутати заслухали секретаря міськради Остапа Климчука, який доповів з питання "Про затвердження Статуту Сокальського дошкільного закладу №7 Сокальської міської ради", "Про визначення мінімального розміру місячної орендної плати за один квадратний метр загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території м. Сокаль" та "Про надання дозволу ПАТ "Львівгаз" на проведення переоцінки комунального майна, що не увійшло до статутного фонду". Депутати проголосували за два перші питання, а останнє вирішили доопрацювати і внести в порядок денний наступної сесії міської ради.

Вже вкотре на сесії розгянули питання "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва культової споруди і передачу її у постійне користування громаді християн віри Євангельської". До депутатів звернувся старший єпископ церкви християн віри Євангельської України Михайло Паночко, який очолює церкву 15 років і є членом Всеукраїнської ради Церков. Він попросив підтримати прохання громади християн віри Євангельської. Депутати пояснювали, що земельна ділянка знаходиться в санітарно-захисній смузі, тому там не можна будувати. Пропонували громаді земельну ділянку в іншому місці, проте вони відмовились від такої пропозиції. Міські обранці вкотре відмовили громаді християн віри Євангельської у наданні земельної ділянки для будівництва культової споруди.

Одноголосно проголосували депутати з питань "Про тимчасову заборону проведення робіт по реконструкції багатоповерхових будинків, по добудові до багатоповерхових будинків і облаштуванню підвісних балконів" та "Про надання дозволу на приватизацію житлових приміщень гуртожитку комунальної власності по вул. Героїв УПА, 20 в м. Сокаль", по яких доповів міський голова Богдан Зарічний.

Спеціаліст-землевпорядник міської ради Любомир Миколайчук на розгляд сесії представив дев’ять земельних питань, за які депутати проголосували, прийнято відповідні рішення. Не задовільнили лише заяву ТзОВ "Будзв’язок" щодо надання дозволу на встановлення тимчасової споруди по вул. Шептицького, 65 для здійснення торговельної діяльності.

На сесії також розглянуто депутатські запити, звернення, заяви та скарги мешканців Сокаля. В "різному" йшла мова про оформлення права власності на Народний дім, районну бібліотеку та протитуберкульозний диспансер у спільну комунальну власність територіальних громад Сокальського району (інформацію надала керуюча справами районної ради Любов Ребрина).

Депутати міської ради працювали конструктивно, дискутували, аби прийняти виважені рішення для користі громади.

Ольга ДИЛИН.

Exit mobile version