Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

ТЕЦ у Новояворівську готова до старту опалювального сезону на понад 90 відсотків

Підготовка до опалювального сезону в області йде за планом. Так, ТЕЦ у Новояворівську до запуску тепла готова на понад 90%.

Сьогодні з її роботою разом з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким ознайомився голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко та народні депутати. Вони з робочим візитом перебували на Львівщині.

Як нагадав очільник області у 2018-19 роках жителі Новояворівська та Нового Роздолу частково навіть у грудні були без тепла. На щастя, тоді вдалося уникнути такої трагедії, як в Алчевську, на Луганщині, бо не було справді зимових холодів. Підготовкою до опалювального сезону у ті роки займався інший управитель.

Наприкінці 2019 року ТЕЦ Новояворівська та Нового Роздолу передали в управління Нафтогаз Тепло. Це допомогло нормалізувати роботу підприємств та вчасно розпочинати й проходити опалювальні сезони.

Цьогоріч у цих містах, як і загалом на Львівщині, уже закінчили роботи на внутрішньобудинкових мережах, провели гідравлічні випробування, перевірили теплові мережі. Підготовка до опалювального сезону йде за планом.

«Для Львівської ОВА важливо, щоб люди отримували якісні послуги. Дякую НАК «Нафтогаз України» за те, що вони вже зробили для споживачів Львівщини. Сподіваюся, що у найближчому майбутньому у Новояворівську зведуть сучасну ТЕЦ, яка працюватиме на альтернативних видах палива, що забезпечить людям безперебійне тепло- та електропостачання, а гаряча вода буде упродовж всього року, а не лише під час опалювального сезону», – зазначив Максим Козицький.

Так, забезпечити безперебійне тепло-, електропостачання, гарячу воду та скоротити неефективне споживання газу планують шляхом переходу з природного газу до прикладу на біомасу. Це проєкт нової ТЕЦ, яка працюватиме на відходах деревини та смітті, які можна переробляти та виготовляти тепло. У Новояворівську це наразі проєкт та запустити його планують найближчим часом.

Також проєкт з переходу ТЕЦ на біомасу розпочинають у Львові. Перші результати мають бути вже у лютому.

Окрім цього, у Новояворівську триває активна робота з термомодернізації будівель.

Будинки, які створили ОСББ можуть брати участь у різних програмах.

Так, перші будинки, які модернізували, вже за попередні опалювальні сезони зекономили в середньому 50-55% теплового носія і це все відображається в платіжках мешканців. Економію дає встановлення індивідуально теплового пункту, також утеплення труб теплопостачання, які йдуть до квартир мешканців і можливість регулювати подачу тепла, утеплення стін, додаткові вхідні двері тощо.

«Дуже важливо якомога швидше по всій країні переходити, там де це можливо, з природного газу на біомасу, утеплювати житло, щоб менше споживати природного газу, щоб держава ці кошти, які вона зараз фактично направляє на субсидії, направляла на Збройні Сили», – зазначив  голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

Exit mobile version