Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

У Львові організували святкові різдвяні обіди для понад 300 безпритульних та нужденних

На Різдво у Львові провели два святкові обіди для людей, які опинилися у складних життєвих обставинах. Загалом понад 300 осіб змогли відчути атмосферу свята, скуштувати традиційні різдвяні страви та поколядувати.

Святковий обід у Церкві Покрови
7 січня у Церкві Покрови Пресвятої Богородиці Салезіян відбувся різдвяний обід, на який запросили близько 150 безпритульних і малозабезпечених. Організатори вже понад 20 років підтримують зв’язок із багатьма гостями. Близько 10 осіб серед запрошених були внутрішньо переміщеними.

Святкова трапеза розпочалась із молитви, благословення та спільного колядування. Гості переглянули вертеп та скуштували борщ, пампухи, плов та інші традиційні українські страви.

Захід організували спільними зусиллями Церкви, міської влади та Спільноти святого Егідія.

“Вифлеємська гостина” в УКУ
Напередодні, 6 січня, в Українському католицькому університеті провели традиційну «Вифлеємську гостину» для близько 180 осіб, які не мають домівки або живуть у самотності. Захід організували за підтримки Центру соціальних послуг «Джерело».

Відгуки учасників та організаторів
Преосвященний Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ, подякував Салезіянській громаді та всім, хто долучився до організації:
«Сьогоднішній обід – це не лише нагода нагодувати потребуючих, а й показати їм тепло, любов і підтримку. Це справжній вияв солідарності».

Катерина Кіт-Садова, дружина міського голови Львова, зазначила:
«Незважаючи на війну, ми продовжуємо підтримувати один одного, даруючи радість і віру в краще. Христос народився!»

На обідах також були присутні представники міської влади: перший заступник міського голови Андрій Москаленко та заступниця мера з гуманітарних питань Ірина Кулинич.

Про Спільноту святого Егідія
Спільнота святого Егідія з 2006 року організовує у Львові різдвяні обіди для нужденних. Це міжнародний християнський рух мирян, заснований у Римі у 1968 році. В Україні спільнота діє з 1991 року у Києві, Львові та Івано-Франківську. З початком широкомасштабного вторгнення Спільнота допомогла понад 450 тисячам українців.

Exit mobile version