У приміщенні діє кризова кімната, дружня до дитини.
У Сокалі офіційно запрацював Центр допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Тут надаватимуть комплексну соціально-психологічну та первинну правову допомогу.
Звертатися до центру можуть дівчата та жінки, які зазнали насильства за ознакою статі. У центрі є умови для короткострокового (10 днів) проживання з дитиною, адже тут діє кризова кімната. Якщо ж за цей час жінка не може знайти іншого помешкання, то термін перебування продовжують. Одночасно проживати у центрі можуть 8 осіб.
«У час повномасштабної війни українці стають свідками насильства, яке вчиняють наші вороги. Внутрішні відчуття несправедливості, а як наслідок – злоби, відчай чи агресія часто переростають у побутове насильство. Ця тема у нашому суспільстві довго була табуйованою – її часто замовчували родини, які переживали домашнє насильство. На жаль, очевидцями домашніх сварок стають діти. Та зараз ми більш відкриті не лише говорити про проблему, а й вирішувати її. Дякую громадам, які засновують такі заклади. Адже це – підтримка та безпека ваших місцян. Дякую партнерам з ООН, які приєдналися до проєкту», – наголосила заступниця начальника Львівської ОВА Христина Замула.
Населення Сокальської міської громади становить майже 53 тисячі осіб. У 2023 році місцеві правоохоронні органи зафіксували 154 звернення від жінок, які зазнали домашнього насильства.
Проєкт реалізувала Сокальська міська рада за фінансової підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. Загальна вартість проведення капітального ремонту та облаштування центру склала 2 млн 480 тисяч гривень.