Досі такі втручання дітям найменш травматичним методом виконували лише у столиці. Врятували малюка від майбутньої серцевої недостатності спеціалісти лікарні святого Миколая Першого медичного об’єднання Львова.
Пацієнтка – Вероніка з міста Воловець, що на Закарпатті. Їй один рік та два місяці. Місяць тому під час планового обстеження у дівчинки виявили підклапанний стеноз аорти. Це патологія, при якій порушено відтік крові з лівого шлуночка до аорти – основної артерії, що відходить від серця. Простіше кажучи, під клапаном аорти, що забезпечує потік крові в одному напрямку, сформувалась фіброзна мембрана, тобто рубцева тканина, і вона звужувала вихід з лівого шлуночка та порушувала роботу клапана. Тому клапан пропускав кров у зворотньому напрямку. А це значить, що з часом у дитини розвинулася б серцева недостатність.
Підклапанний стеноз аорти зустрічається лише у 1% дітей з вродженими вадами серця. Єдиним виходом була операція.
Аби провести втручання найменш травматично та без розрізу посеред грудної клітки в дитини, кардіохірурги вирішили оперувати мініінвазивно. Тому справа між ребрами зробили чотирисантиметровий розріз, що згодом не буде помітним під рукою дівчинки.
Складність операції полягала в тому, що під клапаном аорти знаходяться критично важливі структури – мітральний клапан, що регулює потік крові з лівого передсердя в лівий шлуночок, а також провідна система серця, спеціальні клітини якої виробляють імпульси.
Операція тривала понад три години та пройшла успішно. З дівчинкою усе добре. На шостий день вона вже поїхала додому.