Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Чи можна перехворіти коронавірусом двічі?

Ось що важливо знаті про імунітет до COVID-19

На сьогоднішній день число людей, хворих у всьому світі коронавірусом, досягло 156131 (втім, можливо, до того часу, як стаття вийде, цифри ще зміняться), пандемія продовжує поширюватися по всьому світу. Втім, майже 74 тисячі осіб (у тому числі в Китаї, звідки вірус розповсюдився по всьому світу) змогли вилікуватися від хвороби. Рівень одужання, безсумнівно, вселяє оптимізм, але експерти не впевнені, що ті, хто вже перехворів COVID-19 не схильні до нової небезпеки.

Що відомо про імунітет до коронавірусу?

На сьогоднішній день від COVID-19 по всьому світу померло 5828 людина, але, за даними ВООЗ, у більшості інфікованих хвороба протікає легко, а видужання настає протягом двох тижнів. Але чи можна говорити про те, що у перехворілих виробляється імунітет до вірусу, і вони не зможуть захворіти знову?

Чи Цінь Гюань, директор з профілактики та лікування пневмонії у китайсько-японської лікарні в Китаї впевнений:

у людей, що перехворіли COVID-19, захисні антитіла виробляються, але від скільки триває цей захист, поки не ясно.

«Для багатьох пацієнтів, які вже вилікувалися, існує ймовірність рецидиву», — сказав лікар в інтерв’ю виданню Independent.

У той ж час, можна припустити, що у дітей розвивається «щонайменше короткочасний імунітет».

«Ніхто не знає напевно, але у більшості дітей, мабуть, розвивається, принаймні, короткочасний імунітет до певного коронавірусу, що викликає COVID-19», — сказавши Independent доктор Пітер Юнг, доцент кафедри педіатрії в Медичній школі Університету Техасу в Х’юстоні. «Але як грип може мутувати, так і COVID-19 може зробити людину сприйнятливою до повторної інфекції».

Тим не менше, більшість лікарів сходяться на думці, що перенесене захворювання допомагає сформувати імунітет у більшості хворих — так само, як це відбувається з хворобами, викликаними іншими штамами коронавірусів.

«Імунна відповідь на Covid-19 ще не вивчена», — пояснюють в британському Центрі з контролю і профілактики захворювань (CDC). — “Пацієнти з MERS-CoV-інфекцією навряд чи будуть повторно інфіковані незабаром після одужання, але поки невідомо, чи буде подібний імунний захист спостерігатися у пацієнтів з Covid-19”.

Як захистити себе від коронавірусу?

Вірус передається повітряно-крапельним шляхом, а також через слизові оболонки. На відкритих поверхнях може виживати на термін до 11 днів. За даними ВОЗ кожен носій заражає в середньо 2-3 людини (більше, ніж у звичайного грипу), для передачі вірусу достатньо контакту тривалістю 15 хвилин.

Найефективнішим засобом профілактики залишаються заходи, які підходять для будь-яких вірусних інфекцій: мити руки після повернення з вулиці і особливо після контакту з будь-якими «громадськими» предметами (грошима, поручнями в громадському транспорті, дверними ручками), протирати дезінфікуючими серветками мобільний телефон і клавіатуру комп’ютера або ноутбука, намагатися не торкатися до обличчя руками, не відвідувати масові заходь, не спілкуватися з людьми, які виглядають хворими.

А ви не забуваєте мити руки?

При виявленні у собі ознак захворювання, варто дотримувати постільний режим, багато пити, по можливості обмежити спілкування з оточуючими.

Exit mobile version