Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

У Львові зустрілись двоє перших в Україні пацієнтів, яким успішно пересадили легені

Зараз вони дихають на повні груди та будують плани на майбутнє – і все це завдяки трансплантації легень. Двоє перших в Україні пацієнтів, яким пересадили органи дихання від донорів, зустрілись у місці свого порятунку – лікарні святого Пантелеймона Першого медичного об’єднання. Говорили про життя до та після трансплантації.

56-річного Олександра Чернишкова хірурги лікарні святого Пантелеймона прооперували лише два місяці тому. А от 58-річному Віктору Бабію нові легені пересадили ще півтора роки тому. Для обидвох пацієнтів трансплантація була єдиними шансом на порятунок. Власні органи цих чоловіків зруйнувала одна й та сама недуга – бульозна емфізема. Це смертельно небезпечне захворювання, при якому тканина легень перетворюється у гігантські кисти, що заповнені повітрям.

Тотальна бульозна емфізема могла будь-якої миті забрати життя Олександра. Чоловік є батьком-одинаком і сам виховує 12-річного сина Тимофія. Через сильну задишку будь-яка їхня спільна прогулянка ставала справжнім випробуванням. Через місяць після пересадки Олександр наполегливо розпрацьовує легені за допомогою спеціального обладнання та велотренажера, і вже робить понад п’ять тисяч кроків щодня. А після завершення реабілітації Олександр обіцяє Тимофійку, що вони обов’язково разом поїдуть на риболовлю.

Віктор Бабій, в якого від пересадки вже минуло більше року, зараз почувається сповненим сил та енергії. До трансплантації легень чоловік роками не виходив зі свого помешкання: міг заледве ступити кілька кроків по кімнаті та не уявляв свого життя без кисневого концентратора. А тепер Віктор багато гуляє на свіжому повітрі та навіть їздить на велосипеді. А також планує спільний відпочинок з дружиною та мріє дочекатись онуків.

Нагадаємо, торік у Львові провели рекордну кількість трансплантацій, врятувавши майже сотню українців в Україні. Медичні команди Першого медичного об’єднання пересадили 7 сердець, 12 печінок та 78 нирок: з них три нирки та одну печінку отримали діти.

Exit mobile version