Українці, які вимушено переїхали з рідних міст до Львова через війну, отримують тут прихисток і допомогу, зокрема й медичну. За цей час лікування й консультації вже отримали понад 150 тисяч людей.
Як пояснюють у міському управлінні охорони здоров’я, йдеться про невідкладну і планову допомогу, профілактику, вакцинацію тощо.
Так, з різними травмами і пораненнями до лікарень Львова госпіталізували 10807 вимушено переміщених українців (зараз на лікуванні перебуває 191 людина, інших уже виписали). За амбулаторною допомогою в поліклініки звернулися 120294 українці, з них 24077 – діти, 2720 – вагітні жінки. Мобільні бригади на пунктах реєстрації та тимчасового перебування надали допомогу 19634 людям.
Через російську агресію щодня страждають сотні людей, тому, аби зробити їхнє лікування й реабілітацію комфортними і доступними в Україні, у Львові вибудовують екосистему турботи і підтримки НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN).
Довідка
Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN) – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовляють. За рік тут уже безкоштовно протезували 150 українців. Окрім того, у центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних.
11 квітня тут запрацював сучасний корпус реабілітації. Це 7 поверхів із найсучаснішим обладнанням для відновлення. Щороку отримувати допомогу тут зможуть 10 тисяч українців. А упродовж 11-13 квітня в цьому корпусі тривав Міжнародний форум реабілітації: фахівці з усього світу – медики, експерти, представники міжнародних інституцій, фондів, європейських країн працюють разом, щоб обговорити, проаналізувати та розробити шляхи якісної реабілітації людей, що постраждали внаслідок воєнних дій в Україні. Захід відвідали понад 800 учасників.
Сайт проєкту UNBROKEN: https://unbroken.org.ua/