Влада працює

14 липня депутати Сокальської міської ради зібралися на чергову сесію

14 липня  депутати міської ради  зібрались на чергову сесію, яку провів голова  Сокальської  міської ради Богдан Зарічний. На засіданні були присутні 33 депутати, представники громади, ЗМІ, заявники з деяких питань. Міський голова розпочав роботу сесії з привітання  депутатів, які відзначили свій день народження  у міжсесійний період. Відтак з добрим настроєм народні обранці приступили до розгляду порядку денного, який був насиченим і налічував  13 питань. Левова частка з них  земельні, які були попередньо розглянуті на відповідній земельній комісії. Насамперед, присутні обрали лічильну та редакційну комісії.

Першим  розглянули питання про  перспективну плансхему оптимізації центрального теплопостачання  в м. Сокалі  на період  2011-2014 рр. Доповідав начальник КП “Сокальтеплокомуненерго” Володимир Кіпень. Він проаналізував роботу підприємства, що перебуває у складній ситуації, та акцентував увагу на  необхідності прийняття  цього плану оптимізації підприємства аби поступово перевести мешканців багатоповерхових будинків на автономне опалення. Депутати затвердили перспективну плансхему оптимізації центрального теплопостачання в м. Сокалі на 20112014 рр., відповідно до якої пропонується відключення 100% квартир від центрального теплопостачання у таких будинках у 2011 р.: вул. Шашкевича, 151; вул. Героїв УПА, 57; вул. Стуса, 10; вул. Чайковського, 44. А у 2012 р.   вул. Шашкевича, 132, 132А, 132Б; вул. Петрушевича, 4; вул. Семенюка, 2; вул. Петлюри, 2, 3, 5, 6; вул. Героїв УПА, 32, 53, 60, 61, 62; вул. Курбаса, 5, 9.  І зобов”язали КП “Сокальтеплокомуненерго” з серпня вести роз”яснювальну роботу серед мешканців будинків, які будуть відключені у 2012 році.  Також на сесії  ухвалили рішення задовольнити усі подані заяви на відключення від мережі КП “Сокальтеплокомуненерго”.

Далі за  пропозицією міського голови Богдана Зарічного депутати  розглянули  питання про перспективи будівництва сонячної енергетичної станції та  про надання дозволу ТзОВ “Західно-Українські газові технології” на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для встановлення біогазових установок у м. Сокалі. Першу інформацію народні обранці взяли до відома, а  з дозволом  вирішили зачекати допоки детально не вивчать це питання.

Опісля  депутати надали слово начальнику  Сокальського РВ УМВСУ у Львівській області Ярославу Ващишину, який підсумував  роботу районного відділу ГУ МВСУ за перший квартал 2011 року.  Він, зокрема, відзначив, що правоохоронці дають відсіч тим, хто посягає на життя і здоров”я людей, хто намагається дестабілізувати обстановку в районі. Я. Ващишин  вислухав усі критичні зауваження  депутатів та відповів на запитання. Наприкінці  начальник Сокальського райвідділу висловив побажання аби депутати  та правоохоронці  співпрацювали між собою, проводили спільні рейди, бо ж  кожен  з  них  має дбати про те,  щоб  мешканці почували себе захищено та  комфортно у рідному місті.

Досить гостра дискусія зав’язалась при розгляді питання про скасування рішення •сесії Сокальської міської ради №270 від 28.08.2010 р. “Про надання земельної ділянки в оренду для встановлення торгового павільйону у м. Сокалі по вул. Героїв УПА ПП Романіву Ю. І.” (доп. інженер  землевпорядник Держкомзему Любомир Миколайчук). Як з’ясувалося, жителі навколишніх будинків, які прилягають до цієї території, категорично проти, аби  підприємці  будували тут  павільйон. Про це говорили  представники від мешканців Ярослав Ірза та Андрій Мандрик.

Останній ще й приніс з собою звернення жителів декількох будинків. Вони вимагають, щоб тут і надалі  була зелена зона. Хоча, як пояснив зелевпорядник міської ради Л. Миколайчук, ця площа належить до запасу земель міської ради і згідно з генеральним планом забудови міста  тут дозволяється будівництво малих архітектурних форм, в тому числі павільйонів. У підприємця уже на руках погоджувальні документи на будівництво. Ось чому вирішити даний спір у правовому полі досить складно. Після дискусії думки депутатів розійшлися: 14 депутатів проголосували “за”, 13  “проти”, решта  утримались. Відтак попереднє рішення не скасували.

Засідання восьмої сесії Сокальської  міськради, попри чималий перелік питань, що цього разу виносилися на розгляд, проводилося жваво, енергійно, однак  депутати не впоралися до обідньої перерви. А після обіду у  роботі  сесії взяли участь голова Сокальської РДА  та його заступник Микола Мисак і Наталія Карташова.

Присутні заслухали голову депутатської комісії з питань  бюджету і економіки Юрія  Чабана, який  доповідав одразу з декількох питань, що стосуються  фінансової сфери. Ці питання попередньо розглядали на комісії, тож проблем з їх прийняттям не виникло. Народні обранці  швидко  ухвалили низку рішень у бюджетній сфері, зокрема, затвердили порядок  визначення розміру пайової участі замовників будівництва, його залучення та використання на розвиток  інженернотранспортної та соціальної інфраструктури міста Сокаля, розпорядження міського голови та  уточнення планових призначень в липні 2011 року,  програму та  уточнення планових призначень в липні 2011 року, встановили   місцеві податки та збори на  2012 рік.

Далі Сокальський міський голова Богдан Зарічний  вів мову про необхідність  скасувати рішення виконавчого комітету Сокальської міської ради №147 від 03.06.2011 р. “Про впорядкування роботи об’єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства, кафе, барів та інших закладів розважального типу у м. Сокаль”.  Щоб привести  у правове поле прийняття такого важливого рішення як для громади міста, так і для підприємців, які є власниками кафе, барів, ресторанів, і згідно з Законами України “Про доступ  до публічної інформації” та  “Про засади регуляторної політики у сфері господарської діяльності” необхідно опублікувати проект рішення у ЗМІ, провести обговорення за участю всіх зацікавлених сторін. Лише після цього виконавчий комітет зможе прийняти рішення, яке буде обов”язковим до виконання всіма суб”єктами господарської діяльності.

Серед інших розглянули питання про скасування рішення виконавчого комітету  •№ 333 від 05.10.2010 року “Про організацію міських пасажирських перевезень на маршрутах загального користування” та протест прокурора району на рішення виконавчого комітету Сокальської міської ради від 16.06.2011 р. №165 “Про надання дозволу на розміщення тимчасових літніх павільйонів на пл. Січових стрільців в м. Сокалі”. З обох доповідав  голова постійної  депутатської комісії з питань депутатської етики та  регламенту, законності, правопорядку та місцевого самоврядування Ігор Сидор.

Передостанніми розглянули земельні  питання, з яких доповідав інженер-землевпорядник Держкомзему Любомир Миколайчук. Фракція ВО “Свобода” не підтримала питання про розподіл прибудинкової території для обслуговування будівлі, де знаходяться  управління праці  та соціального захисту  населення РДА, територіальний центр для обслуговування непрацездатних громадян, Пенсійний фонд у Сокальському районі та БФ “Карітас”Сокаль.  Хоча напередодні  представники цієї політичної сили на погоджувальній раді не висловлювали будьяких застережень стосовно згаданого рішення. До того ж  це питання попередньо опрацювали члени профільних комісій, врахувавши побажання жителів прилеглих будинків, які ті висловили під час зустрічі.  Лише після цього знайшли компромісний варіант розподілу прибудинкової території. ВО “Свобода” аргументувала свої  дії тим, що не голосуватиме за даний проект, який на їхню думку, недостатньо опрацьований, а саме:  не оприлюднений у засобах масової інформації та не пройшов відповідної процедури. Визначати законність прийнятого рішення   це пріоритет прокуратури. Голова РДА Микола Мисак звернувся до депутатів з проханням не  ставити  власні упередження вище інтересів громади та не спекулювати рішеннями, які  важливі для життя міста, а спільно  робити  добрі справи. Відтак з кожного з розглянутих питань прийняті відповідні  рішення.

Останніми розглянули заяви та звернення громадян. Зокрема, розгорілася  дискусія щодо проїзду по вулиці Березовського. Присутні за   обранці й проблеми перенесення міського ринку в інше місце, де була б більша  територія, оскільки відповідно до генерального  плану центральний міський ринок повинен розміщуватися навпроти колишнього магазину “Хімік”. Та спершу потрібно розробити необхідну технічну документацію та пройти інші процедури, які передбачені законодавством України. Далі зачитали заяву  приватного підприємця Н. С. Стодольної, яка просила дозволити їй лоткову торгівлю по вулиці Тартаківській. Та у цьому їй відмовили.

У цілому депутати попрацювали поділовому, злагоджено та  розглянули усі питання порядку денного.

Любов ПУЗИЧ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.