Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

165 тисяч гривень зібрали на Етнофестивалі в підтримку ЗСУ на Дрогобиччині

Цьогорічним бойовим гаслом VІІІ-го благодійного Етнофесту у садибі Франків було: «Купимо хлопцям Франко-бус – разом! Збираємо на – Volkswagen-Т-4».

Традиційно в період з 25 по 27 серпня мала Батьківщина Франка – Нагуєвичі стає центром вшанування творчості та мудрості думок великого Каменяра. З нагоди 168-річниці з Дня народження титана слова у Нагуєвичах відбувся VІІІ-мий Етнофест у садибі Франків.

Привітати учасників Етнофестивалю прибуло чимало гостей, серед яких найпочеснішим був правнук Івана Франка – Петро Галущак, а також доктор юридичний наук, народний депутат України Михайло Цимбалюк, директорка Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОВА Ірина Гаврилюк, директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус, український журналіст, народний депутат України 7-го, 8-го та 9-ого скликань Микола Княжицький та багато інших. Усіх почесних гостей приймав директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак. Дрогобицьку територіальну громаду на заході представили перший заступник міського голови Роман Бейзик, керуючий справами виконкому Віталій Вовків та староста Нагуєвич Леся Гром.

Благодійний захід розпочали вшануванням пам’яті полеглих Героїв. Відтак із вступним словом зі сцени фестивалю до присутніх звернулись почергово почесні гості фесту, які дякували організаторам за незмінну традицію – вшановувати Франка, плекати його заповіти та робити все можливе для наближення Перемоги.

Щиро дякую за те, що ви кожного року приходите сюди на малу Батьківщину Франка і споминаєте нашого Великого земля. Дякую вам за вашу пам’ять, а колективу Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», що оживили цю землю. Кожного року тут по новому звучить слово Франка, фест відкривається новими забавами, ярмарками, атракціями – все це для того, щоб народна стежка не проростала мохом до садиби Франків. Сподіваюсь, що наступного року наш фестиваль відбуватиметься уже в мирній Україні, яка свій переможний прапор підніме над усіма містами і ми не будемо чекати тривог і не збиратимемо гроші на дрони і «Франко-мобілі», а лиш на відновлення нашої культурної спадщини та освіти на тих теренах, які нині зруйновані”, – зазначив у своєму виступі перед присутніми директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус.

У межах Етнофесту було розгорнуто десяток патріотичних етнолокації, бойківські реконструкції, благодійні аукціони, демонстрацію повітряної кулі епохи Франка, частування місцевими смаколиками, майстер-класи, музейні виставки, наукові презентації, діяв ляльковий театр і волонтерський концерт. Запалювали українськими хітами та танцями зі сцени – Молодіжний театр «Gloria», Дрогобицький музичний коледж ім. В. Барвінського, рок-гурт «Запалення» і «Van-Bob», Заслужений прикарпатський ансамбль пісні та танцю «Верховина», а хедлайнером фестивалю виступив співака і композитор Іван Попович.

Так як усі заходи і локації фесту носили благочинну мету – збір кошті на «Франко-мобіль» вдалось акумулювати 165 тис. грн. Тож «Франко-бусу» бути!

Ведучими дійства виступили Андрій Юркевич та Андрій Зимянський.

Фотографії Сергія Матійка та ДМР

Exit mobile version