Головна / Влада працює / 24 січня відбулася XXI сесія VI скликання Сокальської міської ради

24 січня відбулася XXI сесія VI скликання Сокальської міської ради

24 січня відбулася XXI сесія VI скликання Сокальської міської ради, на якій були присутні 30 депутатів. Вів засідання секретар міської ради Остап Климчук. Депутати прийняли за основу порядок денний, який складався з 15 питань. Варто зазначити, що пленарному засіданню передувала робота депутатських комісій, під час якої депутати детально ознайомилися з проектами рішень, що були внесені на розгляд сесії. Депутат Тетяна Бугай висловила пропозицію, щоб надалі на розгляд бюджету на наступний рік та плану соціально-економічного розвитку запрошувати завідувачів дитячих дошкільних установ міста.

З першого питання: «Про стан боротьби зі злочинністю і порушеннями правопорядку в м. Сокаль» виступив заступник начальника Сокальського РВ ГУМВС України Володимир Звадюк. Інформація зацікавила всіх. А депутат Ольга Петринка звернула увагу панові Звадюку на те, що працівники ДАІ неналежно виконують свої обов’язки, в центрі, де передбачено односторонній рух, зокрема, по вулиці Тартаківській, від крамниці ДП «Дельта» до будинку, де знаходиться управління агропромислового розвитку РДА, водії не дотримуються правил дорожнього руху й створюють аварійні ситуації. Вона також запитала, чому правоохоронці райвідділу не забезпечують дотримання порядку в громадських місцях, як сказано в законі «Про міліцію», і неналежно контролюють стихійну торгівлю в місті. А також просила пояснити, якими мають бути дії правоохоронців, коли вони приїжджають на місце, де померла людина, і чи ця послуга платна. Депутати Уляна Покидко, Галина Шклянка, Богдан Цинкаленко, Євген Музика, Юрій Товарянський, Єлизавета Цар висловили свої зауваження щодо роботи правоохоронців та подали пропозиції. Заступник начальника Сокальського РВ ГУМВС дав розширені відповіді на запитання, занотував критичні зауваження та пропозиції щодо покращення роботи правоохоронців у місті. Заступник голови міської ради Олег Олійник подякував працівникам райвідділу міліції за підтримку в боротьбі з вуличною торгівлею та висловив сподівання на подальшу співпрацю в цьому напрямі.

Далі депутати розглянули два важливі фінансові питання. Це – звіт про виконання міського бюджету за 2012 рік та внесення змін до показників бюджету міста Сокаль на 2013 рік. З обох доповідала завідувач економічного відділу Людмила Ділай, яка ознайомила присутніх з виконанням дохідної та видаткової частин міського бюджету в 2012му. Фактично у минулому році надійшло доходів на суму 12970384 грн., в тому числі загального фонду – 10411461 гривні та спеціального – 2558923 гривні. Виконання дохідної частини міського бюджету становить 107%. Видатки на народне господарство становлять 2147114 гривень, на соціальний захист населення (поховання) – 750 гривень, на дошкільні заклади освіти – 10487110 гривень та інше. Опісля пані Людмила ознайомила присутніх з внесеними змінами до показників бюджету міста Сокаль на 2013 рік. Під час обговорення цього питання виникла гостра дискусія. Депутат Тетяна Бугай закликала колег проаналізувати споживання енергоносіїв у минулому році. Народні обранці прислухались і вирішили створити тимчасову комісію щодо ефективного використання енергоносіїв у дитячих навчальних закладах.

Далі народні обранці заслухали звіт про виконання Плану соціально-економічного розвитку міста Сокаль на 2012 рік. Доповідав заступник голови міської ради Олег Олійник, який, зокрема, сказав: «План соціально-економічного розвитку на 2012 рік виконали майже повністю. Були незначні недопрацювання, через те, що певні роботи не профінансувало державне казначейство. Але навіть по тих пунктах робота велася і проектна документація виготовлена, проте кошти ще не освоєні. Загалом всі заплановані роботи на об’єктах виконані, при тому ще й вдалося дещо зекономити. Були деякі зауваження з боку депутатів, але як бачимо, якщо є співпраця депутатської комісії з питань ЖКГ з комунальними підприємствами міста, то є результат. О. Олійник подякував народним обранцям за небайдуже ставлення до своїх обов’язків та тривогу за долю міста, бажання зробити щось корисне для мешканців. Отож депутати
визнали роботу задовільною.

Невдовзі на сесії вже розглядали план соціально-економічного розвитку Сокаля на 2013 рік. Депутатам попередньо роздали відповідні матеріали, щоб кожен міг внести свої пропозиції. Треба зазначити, що до плану внесено продовження робіт над тими об’єктами, на котрі у минулому році виготовлено проектну документацію, та враховано пропозиції, висловлені депутатами та жителями міста.

Під час обговорення депутати Тетяна Бугай, Уляна Покидко, Анна Белзецька, Любов Кравцова, Віктор Олейчук, Єлизавета Цар, Валентина Михайлевич, Юрій Чабан, Роман Садовський, Андріан Лащук цікавились переліком об’єктів у місті, на яких планують роботи в цьому році. Аналізували їх доцільність та вносили пропозиції. Вони просили пояснити, що входить в послуги з санітарної обробки, встановлення технічних засобів регулювання дорожнім рухом, та послуги, які надає КП «Сокальжитлокомунсервіс».

Запитували: чому двірники на деяких відтинках дороги не посипають піском тротуари під час ожеледиці, чому не було зроблено капітальний ремонт балконів житлових будинків по вулицях Шептицького, 111, 84, 149, Героїв УПА, 27? Гострим був виступ депутата Віктора Зіньківа, який говорив про необхідність освітлення в нічний час центральної частини міста. Каменем спотикання також стали 18770 гривень, які планували виділити на фінансування Сокальського міського центру «Спорт для всіх». І як не намагався переконати колег Юрій Товарянський в доцільності скерувати кошти на розвиток спорту, більшість депутатів, перш ніж їх виділити, захотіли почути програму центру «Спорт для всіх» на 2013 рік. Це питання додатково розглянуть на засіданні профільної депутатської комісії. Юрій Товарянський зауважив, – якщо б усі депутати, як належить, працювали у депутатських комісіях, то у сесійній залі не виникало б гострих дискусій, і обговорення питання не тривало б майже годину. «Прикро, бо дехто з присутніх навіть не знає, про що йтиме мова на пленарному засіданні», – сказав він.

Заступник голови міської ради Олег Олійник подякував депутатам за корисні пропозиції та участь в обговоренні плану соціально-економічного розвитку. На жаль, мусять виходити з реалій прийнятого бюджету.

Проте не все так зле, бо є заплановані кошти на підтримку комунальних підприємств міста, на ремонт дошкільних закладів, вуличне освітлення, ремонт покрівель житлових будинків і внутрішньоквартальних доріг, встановлення табличок на житлових будинках, ремонт дитячих майданчиків біля житлових будинків, реконструкцію стіни по вул. Шептицького (при в’їзді в Сокаль), придбання оргтехніки для міської ради, камери відеоспостереження і навіть 15000 гривень на святкування дня міста. Відтак передбачено різнопланові роботи у різних частинах Сокаля. Зокрема, на благоустрій міста – 2252000 гривень, поповнення статутних фондів КП «Сокальжитлокомунсеріс» та МКП «ВКГ» на 251300 гривень.

Як бачимо, запланували багато, обсяги робіт – масштабні, і для їх виконання знадобляться чималі кошти. Після жвавого обговорення депутати затвердили план соціальноекономічного розвитку міста на 2013 рік.

Далі народні обранці внесли зміни до штатного розпису та кошторису видатків на утримання міської ради та її виконавчого комітету на 2013 рік. Відтак з цього року в штаті міської ради працюватиме ще два головні спеціалісти: архітектор та юрист.

Опісля розглянули питання «Про затвердження порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у місті Сокаль» та «Про затвердження Положення про надання послуг у сфері розваг на території м. Сокаль». З обох доповідав голова постійної депутатської комісії Юрій Товарянський. Обговоривши їх, депутати прийняли відповідні рішення.

Депутати також розглянули і внесли зміни до «Положення про оренду комунального майна територіальної громади м. Сокаль». З цікавістю присутні заслухали звіт директора КП «Сокальський ринок» Ольги Гуньки, яка розповіла про діяльність ринку. Його територія невелика – всього 352 кв. м, він практично виживає за рахунок підприємців, які за власні кошти відкрили тут кіоски.

Працівники ринку слідкують за тим, щоб не було стихійної торгівлі, скеровують жінок, які торгують на асфальті, на ринок. Та ті не завжди хочуть переходити сюди. КП «Сокальський ринок» виконало рішення сесії №387 від 21.10. 2011 року і зробило проект відведення земельної ділянки та уклало договір оренди на 5 років. Ольга Гунька розповіла, що зараз займаються виготовленням проекту забудови торгових рядів для сільсько-господарської продукції. Але й там виникли свої проблеми. Про них та про проект торгових рядів детально розповіла директор КП «Архітектурно-планувальне бюро» Тетяна Дідик та відповіла на запитання депутатів.

Інформацію керівника КП «Сокальський ринок» прийняли до уваги. Роботу комунального підприємства «Сокальський ринок» за 2012 рік визнали задовільною.

Після перерви депутати розглянули низку земельних питань, з яких доповідав землевпорядник міської ради Любомир Миколайчук. Особливого обговорення вони не викликали, оскільки напередодні сесії були опрацьовані профільною комісією.

Депутати затвердили ставки орендної плати землекористувачам на 2013 р., перелік вільних земельних ділянок на території Сокаля, які рекомендуються на продаж, технічну документацію та дозволили її виготовлення на відведення земельних ділянок для будівництва та обслуговування ОЖБ, ведення особистих селянських господарств, садівництва, обслуговування гаражів, надали дозволи на поновлення договорів оренди на земельні ділянки, а вилучені передали в землі запасу. Наприкінці розглянули звернення громадян зі земельних питань, зокрема, заяву ТзОВ «Сокальський агрошляхбудсервіс» про внесення змін до договору оренди земельної ділянки по вул. Березовського, 1. І хоч це питання уже вдруге виноситься на сесію, у залі розгорілася жвава дискусія. Причина в тому, що на цій земельній ділянці, яка перебуває в оренді, згідно з проектом забудови передбачено лише торгові ряди. А теперішні орендодавці самовільно побудували кафе і намагаються узаконити цю будівлю.

Депутат Юрій Товарянський акцентував увагу на тому, що відповідні служби, які мають слідкувати за самовільним будівництвом у місті, не виконують своїх повноважень, а хочуть перекласти відповідальність на плечі депутатів. Він апелював до колег: «У нас всі громадяни мають бути в однакових умовах, бо ми живемо в демократичному суспільстві. А якщо узаконимо це одним, то завтра треба й іншим. До того ж укладений договір на оренду цієї земельної ділянки закінчується у 2014 році. Тож навіщо створювати собі проблеми». Дискусія не закінчилася, бо депутати так і не зуміли дійти згоди у цьому питанні. Проте ж має бути якийсь спосіб, щоб розв’язати цю проблему.

Насамкінець народні обранці розглянули депутатські запити, звернення, заяви та скарги жителів Сокаля. Таким чином, після розгляду всіх питань порядку денного, засідання XXI сесії VI скликання добігло кінця.

Любов ПУЗИЧ.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

nineteen − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!