Влада працює

Активні червоноградці – проти перейменування міста. Відео

Також на громадських косультаціях одна учасниця заявила, що не визнає існування ВРУ та самої держави Україна.

Більшість учасників консультацій з громадськістю, що відбулися в Народному домі – проти перейменування Червонограда

Про це повідомили на сайті Червоноградської міської ради.

У неділю, 8 жовтня, в Народному домі відбулися консультації з громадськістю щодо перейменування міста. Розпочалися вони під головуванням першого заступника міського голови Червонограда Дмитра Балка. На зустрічі була присутня начальниця управління забезпечення політики національної пам’яті Українського інституту національної пам’яті Олена Охрімчук.

Кожен з учасників консультацій у форматі «вільного мікрофона» мав можливість висловити свою позицію стосовно доцільності перейменування, запропонувати нову назву міста чи повернути його колишню назву.

Під час досить-таки емоційної дискусії, переважна більшість присутніх у залі висловилися за те, аби не змінювати назву міста, оскільки в ньому народилося і виросло не одне покоління червоноградців, українських патріотів, котрі аж ніяк не пов’язані із радянським минулим. Історію Червонограда творили люди, котрі пройшли крізь тюрми і заслання у більшовицьких таборах. Червоний колір у них асоціюється не з совєтською символікою, а насамперед з червоно-чорними барвами прапора УПА, червоною калиною, зрештою, історичною назвою Червона Русь. За їх переконанням, місто, яке першим в радянському союзі зняло пам’ятник леніну іще в 90-х роках чітко задекларувало свою проукраїнську позицію.

Чимало пропозицій лунало, аби відкласти розгляд даного питання, позаяк воно не на часі. І лише троє учасників зустрічі запропонували змінити назву міста, відповідно на: Кристинопіль, Клюсів та Сагайдачний.

Відтак за підсумками консультацій буде складений протокол, у якому задокументують усі тези, озвучені доповідачами. Після того, як спеціальна робоча група проаналізує пропозиції, подані в Народному домі, а також в електронній формі на сайті електронних консультацій https://consult.e-dem.ua/consultations/683, мешканцям буде запропоновано взяти участь в електронному голосуванні щодо цього питання.

На громадських слуханнях жінка в Червонограді заявила, що СРСР досі існує, а Верховну раду вона не визнає :

Як повідомив у себе на сторінці у Фейсбук громадський діяч, Голова ГО “Світанок”
Співзасновник проєктів “Деколонізація.Україна”та “Мова.Харків”Pozdniakov Vadym :

У місті Червоноград на Львівщині жінка заявила, що СРСР досі існує, а Верховну Раду України вона не визнає. Це було на зборах щодо перейменування міста. Увага, їй навіть аплодували. Львівське управління СБУ, ви існуєте? Ми підготуємо звернення до СБУ. Бо зривати процес деколонізації під час повномасштабної війни – це робота на агресора.

Вибору в Червонограда немає. Якщо не перейменуються самі – місто перейменує вже Верховна Рада України.

 

Точка зору Юрія Винничука, українського письменника, журналіста, перекладача і редактора, автора непересічних поетичних творів і ще того літературного містифікатора про перейменування міста Червонограда :

“30 мешканців Червонограда вирішило, що не треба це місто перейменовувати. Бо більше на слухання не прийшло. А вирішують понаєхавші. Я так думаю, доки не вернете Христинопіль, буде дупа. Вже одна була, не хочу нагадувати.”

 

Голос Сокальщини на GoogleNews