Сьогодні мер Львова Андрій Садовий зустрівся з мером австрійського міста Графенверт Альфредом Рідлем.
На зустрічі поговорили про екосистему допомоги українцям UNBROKEN та посилення співпраці з австрійськими містами – задля обміну досвідом та ще більшої підтримки України у час війни.
«У нас кожного дня – нові поранені з різних регіонів України. І кожного дня в мене питання, що ще перебудувати і зробити, щоби допомогти усім. Тому ваші поради і допомога будуть дуже корисними», – зауважив мер Львова Андрій Садовий.
Відтак очільник міста запропонував ідею організувати великий форум з усіма австрійськими та українськими містами для обміну досвідом і напрацювання нових ідей. А також провести конференцію з мерами австрійських міст.
Гість підтримав ідею та зауважив, що вони постійно шукають можливості, як поглибити серед австрійців розуміння, що насправді відбувається в Україні, що війна не припинилася, і люди продовжують страждати. Адже австрійці з часом менше донатять, тому про війну потрібно постійно нагадувати. І гарною можливістю було б поширення інформації про UNBROKEN на регіональному рівні, аби кожен австрієць міг долучитись.
Опісля поспілкувались на інші теми, зокрема поводження з відходами. Альфред Рідль розповів про австрійський досвід та те, як завдяки переробці сміття міста отримують енергію і тепло.
«Ми співпрацюємо з українськими містами в багатьох напрямках, в тому числі у напрямку сміттєпереробки і вивозу сміття. У 2019 році все, що стосується сміття, в Австрії набуло нового руху. Ключовим є те, що ми максимально заклали в дітей, і дуже часто саме діти навчають батьків, як сортувати сміття. Тобто переробляється більшість відходів, і дуже маленька частка йде на захоронення. Є два великих сміттєпереробних підприємства у Нижній Австрії, за рахунок яких опалюється найбільший регіон. Загалом у нас є декілька великих підприємств, які переробляють сміття в енергію та тепло», – зауважив Альфред Рідль, мер міста Графенверт.
Також гість розповів історію такого заводу у Відні, який у 80-х роках зазнав пожежі, і опісля його перебудував один із архітекторів. Саме він поставив дві умови – свободу у дизайні і найсучасніші фільтраційні системи. І саме ці новації дали змогу зробити комунальні послуги для мешканців у цьому районі найдешевшими.
Нагадаємо, два роки тому Альфред Рідль також зустрічався з Андрієм Садовим у Львові, де обговорили поглиблення співпраці між українськими та австрійськими муніципалітетами у рамках ініціативи United for Ukraine.