Головна / Влада працює / Автомобільний пункт пропуску «Угринів-Долгобичів» відкриють в квітні 2014 року

Автомобільний пункт пропуску «Угринів-Долгобичів» відкриють в квітні 2014 року

Голова Сокальської райдержадміністрації Наталія Карташова провела виїзну нараду в Угринові з метою вивчення проблемних питань щодо відкриття міжнародного автомобільного пункту пропуску «Угринів-Долгобичів». Вона наголосила, що відкриття МАПП стане важливим кроком до зміцнення українсько-польських відносин та реалізації євроінтеграційних прагнень Президента України. Пункт пропуску розпочав своє тимчасове функціонування 5 червня 2012 року, на час проведення ігор фінальної частини чемпіонату Європи з футболу. Після закінчення футбольного чемпіонату він призупинив свою роботу, у зв’язку з продовженням будівельних робіт. На повну потужність МАПП «Угринів-Долгобичів» розпочне функціонувати у 2014ому. Нині необхідно розпочати капітальний ремонт, реконструкцію автодороги, з будівництвом обходу села Нісмичі завдовжки 8,2 км, відповідно до попередньо розробленої проектно-кошторисної документації, а також продаж земельної ділянки, площею 9,57 га, для будівництва комплексу дорожнього сервісу на під’їзній автодорозі до МАПП (за межами населеного пункту).

Для забезпечення облаштування сервісної зони в межах сіл Угринів та Нісмичі передбачено чотири земельні ділянки, на які виготовлено документацію щодо їх відведення для продажу на земельних торгах. За підсумками виїзної наради, райдержадміністрація звернулася з листом до голови Львівської облдержадміністрації Віктора Шемчука з проханням створити робочу групу для вивчення проблемних питань щодо відкриття МАПП «Угринів-Долгобичів».

А вже наступного дня в райдержадміністрації відбулася нарада стосовно цього ж питання, на якій були присутні голова та перший заступник голови РДА Наталія Карташова та Павло Савчук, заступник голови Сокальської районної ради Володимир Чуб, головний архітектор району Мирослава Баралус, начальник відділу Держкомзему в Сокальському районі Степан Шевчук, Хоробрівський сільський голова Володимир Сава та перший заступник начальника відділу прикордонної служби «Павловичі» капітан Едуард Скибан. Голова РДА Наталія Карташова акцентувала увагу на проблемних питаннях, які необхідно вирішити для відкриття митного переходу «Угринів-Долгобичів»:

– Вчора з відповідними службами ми побували на території Хоробрівської сільської ради і вивчали ситуацію, яка є нині навколо пункту пропуску «Угринів-Долгобичів». Визначили першочергові завдання, які необхідно вирішити, щоб пункт пропуску запрацював. Насамперед, це будівництво дороги протяжністю 8,2 км згідно з попередньо розробленою документацією. Наступне, це розроблення проекту сервісної зони. Вже є відповідне погодження від Державної прикордонної служби України, яку підписав генерал армії України Микола Литвин. І ми вже працюємо у цьому напрямі. За підсумками вчорашньої наради ми надіслали листа на ім`я голови Львівської ОДА Віктора Шемчука, де йдеться про створення робочої групи для вивчення проблемних питань з виїздом на місце, за участю представників обласної Служби автомобільних доріг, обласних управлінь Дежземагентства, архітектури, містобудування та інфраструктури проектів і ДП «Львівського НДП інституту землеустрою». Вважаю проблемними є питання: сервісна зона та будівництво об`їзної дороги. Стосовно цих проблем прошу присутніх висловити свої думки.

Степан ШЕВЧУК, начальник відділу Держкомзему у Сокальському районі:

– Ми працювали над тим, щоб відвести земельну ділянку для того, аби розширити існуючу дорогу – під`їзд до пункту пропуску «Угринів-Долгобичів». Мета складалася з двох частин: реконструкція і капітальне будівництво. А потім відбулося відхилення від цього проекту, зробили зовсім поіншому. І питання це не було вирішене. Вважаю, що необхідно повернутися до цього проекту, де була передбачена об`їзна дорога, з метою безпеки руху по населених пунктах Нісмичі і Угринів. І над цим зараз треба працювати. Просив би районну владу звернутися до обласної, щоб залучити до роботи відповідних фахівців, які раніше вже працювали над цим. Йдеться про проектантів, дорожні служби, Львівський інститут землеустрою, який був розробником документації… А для суспільних, сервісних потреб мають використовувати розпайовані землі, які прилягають до цієї автодороги, особливо в зоні під`їзду до самого пункту пропуску, це питання потребує нотаріальних погоджень всіх власників.

Наталія КАРТАШОВА, голова Сокальської РДА:

– Незабаром із заступником голови Львівської ОДА Сергієм Василенком у наш район приїдуть керівники відповідних служб, – це питання вивчають. Бо відкриття митного переходу дуже важливе для Львівської області.

Мирослава БАРАЛУС, головний архітектор району:

– Розпочиналася робота, насамперед, з розроблення схеми придорожнього сервісу і митного автомобільного переходу. В першу чергу, працювали над дорогою – це вісім кілометрів двісті метрів: капітальний ремонт з обходом с. Нісмичі і реконструкція частини дороги. Документація виготовлена у повному обсязі. Опрацьовані всі варіанти. Але зробили ремонт існуючої дороги до відкриття Євро2012. А тепер необхідно працювати над тим, щоб виконали в повному обсязі роботи, передбачені проектною документацією. Бо в іншому випадку не отримаємо того статусу, якого має мати ця дорога. Отже – не виконаємо всіх вимог Євросоюзу.

Щодо спірних питань на території, що примикає до кордону. Там залишилась режимна зона, ми на ній нічого не проектуємо і не передбачаємо, бо якщо на перспективу буде потреба роз`єднати митний автомобільний пункт пропуску, щоб був окремо на польській і на українській територіях, у нас буде тоді можливість саме на цій площі побудувати свій автомобільний пункт пропуску.

Щодо розташування сервісних об`єктів, то передбачено п`ять земельних ділянок в межах населених пунктів Угринова і Нісмичів і одна земельна ділянка площею 9,57 га (на повороті від дороги М15 вздовж автомобільної дороги і до пункту пропуску), де передбачається комплекс придорожнього сервісу з 11 об`єктів. Ця територія є дуже зручною та вдалою, і розрахунки зроблено щодо інженерного забезпечення. Крім того, є чотири земельні ділянки в межах села Угринів, на них виготовлені містобудівні обґрунтування і закінчуються роботи з виготовлення технічної документації землеустрою, щодо відведення земельних ділянок з метою продажу їх на аукціоні. Проте, з деяких питань нам теж необхідна допомога від обласних структур.

Володимир САВА, Хоробрівський сільський голова:

– Рішенням сесії на ті чотири ділянки, на які маємо містобудівне обґрунтування, і враховуючи скільки є коштів, треба виготовити технічну документацію, а потім необхідно провести грошову оцінку землі і тоді – аукціон, який плануємо провести десь на початку нового року. А щодо дороги, то наша громада вважає, що об`їзну дорогу необхідно будувати, бо від цього залежить, насамперед, безпека людей, які проживають у Нісмичах і частково в Угринові. От, наприклад, через існуючу дорогу в Нісмичах люди переганяють худобу на пасовище, а це створює аварійну ситуацію.

Едуард СКИБАН, заступник начальника відділу прикордонної служби «Павловичі»:

– Для того, щоб забезпечити стовідсотково функціонування пункту пропуску «Угринів-Долгобичів» необхідно, щоб у першу чергу запрацювала сервісна зона: підприємства з надання послуг харчування, медичної допомоги, торговельної, банківської, поштової, митноброкерських сфер обслуговування. Тут прозвучала думка, що аукціон земельних ділянок мають провести на початку наступного року, думаю, що це запізно, щоб облаштувати сервісну зону, і щоб усі обслуговуючі підприємства запрацювали до відкриття пункту пропуску.

Володимир ЧУБ, заступник голови Сокальської районної ради:

– Наступного року в Львівській області мають відкрити десять митних переходів. І ми спільно маємо працювати над тим, щоб на території Сокальського району їх було, як мінімум, три. З боку Сокальської районної ради стосовно затвердження грошових оцінок земельних ділянок, на яких має бути сервісне обслуговування митного переходу «Угринів-Долгобичів» і проведення аукціону – буде підтримка.

Наталія КАРТАШОВА, голова Сокальської РДА:

– Що швидше відбудеться відкриття митного пропуску, то краще для Сокальщини, бо це наповнення бюджету, приплив іноземних інвестицій у район. Відповідно до наказу Державної прикордонної служби України, доручення заступника голови Львівської ОДА Сергія Василенка, Сокальська райдержадміністрація повинна розробити проект створення сервісної зони перед пунктом пропуску «Угринів-Долгобичів» і про проведену роботу інформувати Львівську ОДА до 30 грудня цього року. Це завдання покладається на першого заступника голови Сокальської РДА Павла Савчука. З відповідними службами ми цю роботу маємо виконати, можливо, створивши тимчасову робочу групу.

Павло САВЧУК, перший заступник голови Сокальської РДА:

– Ми докладемо всіх зусиль, щоб митний перехід із об`їзною дорогою та сервісним комплексом обов`язково був зданий в експлуатацію вчасно, інакше бути не може.

* * *

Закінчилася нарада на оптимістичній ноті: у квітні «перетнемо стрічку» під час відкриття пункту пропуску «Угринів-Долгобичів», а наступними будуть митні переходи у Белзі, Варяжі, Угнові.

Оксана ПРОЦЬ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!