Влада працює

Будівництво малого групового будинку у Бірках планують завершити до кінця року

Перший малий груповий будинок у Західному регіоні країни завершують будувати у Бірках Яворівського району. Тут будуть жити до десяти дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, які мають особливі потреби, але можуть бути соціалізовані. За ними доглядатиме спеціальний персонал та вихователі.

2 грудня, у Бірках на будівництві відбулася виїзна нарада, яку очолив заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод – повідомляє прес-служба ЛОДА.

“Замовником будівництва є відділ освіти Яворівської РДА, технагляду – управління капітального будівництва Львівської ОДА. Наразі тут виконані всі зовнішні будівельні роботи, збудована свердловина для води, завершується облаштування каналізації. Всередині закінчують монтаж електромереж, тривають внутрішні оздоблювальні роботи, фарбування та укладання підлоги”, – розповів керівник управління освіти Яворівської РДА Володимир Байда.

Відділ освіти Яворівської райдержадміністрації вже закупив все необхідне обладнання та підписав договір на виготовлення меблів. Управлінці запевняють, що вони можуть бути готові за кільканадцять днів.

“Наразі робимо все можливе, аби за кілька тижнів завершити будівництво цього будинку. Затримки в грошах сьогодні нема. Тому від підрядника і місцевої районної влади залежить, як швидко та якісно тут будуть зроблені всі роботи. Ще одне проблемне питання: фінансування та діяльність МГБ наразі не до кінця врегульовані українським законодавством. Нам цим зараз працюємо і сподіваємося, що найближчим часом відповідні документи підпише Прем’єр-міністр Денис Шмигаль”, – додав заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.

Участь у нараді також узяли заступник голови Яворівської РДА Віталій Денега, керівниця районної служби у справах дітей Олена Рис, очільник управління освіти Яворівської РДА Володимир Байда, представник підрядника та в.о. Начальника управління капітального будівництва ЛОДА Павло Терех.

Нагадаємо, малий груповий будинок на Яворівщині будують за кошти держави від 2018 року. Перший етап робіт коштував 5,8 мільйонів гривень. За результатами тендерної процедури для будівництва другої черги, переміг у торгах ТзОВ “Ідеалбуд”. Угоду з ним підписали на 3,6 мільйона гривень. За рахунок більшої кількості учасників тендеру, понад 320 тисяч гривень вдалося зекономити.

Малий груповий будинок – заклад соціального захисту, призначений для тривалого (стаціонарного) проживання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі дітей з інвалідністю, та осіб з їх числа, в умовах, наближених до сімейних.

Метою діяльності малого групового будинку є забезпечення умов проживання для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі дітей з інвалідністю, та осіб з їх числа шляхом їх догляду та виховання в умовах, максимально наближених до сімейних, соціалізації та підготовки до самостійного життя, організації надання їм комплексу необхідних послуг, зокрема у громаді, сприяння поверненню дітей в біологічну сім’ю або влаштування в сімейні форми виховання.

Нагадаємо, що створення малих групових будинків сприятиме оптимізації мережі закладів, у яких надаються соціальні послуги, пришвидшенню реформування закладів інституційного догляду і виховання дітей, забезпеченню максимальної доступності дітей до послуг у громаді, посиленню ролі та відповідальності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування за становище дітей та сімей з дітьми.

У закладах інституційного догляду системи охорони здоров’я, освіти, соціального захисту на Львівщині сьогодні перебуває 4371 дитина. З загальної кількості дітей, які цілодобово перебувають у закладах: майже 296 – діти з особливими освітніми потребами; 57 дітей з інвалідністю; 343 – дитини з сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах; 145 – це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Христина Дмитрик

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.