Головна / Влада працює / Бюджет Сокаля на 2012 рік реальний до виконання

Бюджет Сокаля на 2012 рік реальний до виконання

17 січня відбулася дванадцята сесія шостого скликання Сокальської міської ради. До порядку денного було включено 17 питань, серед них  земельні і ті, які стосувалися різних сфер життєдіяльності міста. В залі були присутні 33 депутати з 36. Головував на сесії міський голова Богдан Зарічний. У її роботі взяли участь перший заступник голови РДА Володимир Катерина, начальник фінансового управління РДА Світлана Ксьонжик, начальник відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури РДА Мирослава Баралус. Першим депутати розглянули питання "Про затвердження програми соціальної допомоги на поховання найменш забезпеченим громадянам на 2012 рік" (доповідала Валентина Михайлевич). Обговоривши, вони затвердили його. Проте основним питанням порядку денного стало ухвалення бюджету міста Сокаля на 2012 рік (доповідала завідувач економічного відділу міської ради Людмила Ділай). Прийняли бюджет без гострих дебатів і досить швидко. Пояснюється тим, що це питання попередньо детально опрацювали на засіданнях депутатських комісій та погодили на погоджувальній раді. Народні обранці ухвалили бюджет міста, який цього року становить 14270250 грн. Загальний обсяг доходів затверджено на суму 12281650 грн., обсяг доходів спеціального фонду  1988600 грн., у тому числі бюджет розвитку  933600 грн. Для збалансування бюджету його розробникам довелося включити лише найнеобхідніше. На сесії затвердили також розмір оборотного касового залишку бюджетних коштів місцевого бюджету  50 тис. грн., а також перелік захищених статей видатків загального фонду на поточний рік та програми, які будуть фінансувати з міського бюджету та перелік видатків, які проводитимуть з бюджету розвитку.

Голова Сокальської міської ради Богдан Зарічний зазначив, що цей бюджет є реальним до виконання. І у цифрах це чітко видно. Спільними зусиллями ми маємо виконати і перевиконати його.

Опісля депутати проголосували за те, аби ввести в штатний розпис апарату управління спеціаліста першої категорії  землевпорядника, затвердили штатний розпис та кошторис видатків на утримання міської ради та її виконавчого апарату на 2012 рік (доповідала Л. Ділай).

А далі на сесії розглянули план соціально-економічного розвитку Сокаля на 2012 рік. За словами Б. Зарічного, у ньому враховані пропозиції та побажання мешканців міста, які надійшли торік під час зустрічей та виїздів на проблемні ділянки та об"єкти Сокаля. І додав: "Ми намагалися охопити різнопланові види робіт й врахувати найбільш болючі проблемні питання. Думаю, що зможемо це зробити в межах наших коштів. Звичайно, хотілося б зробити значно більше, ніж заплановано. На жаль, аби вирішити всі наболілі проблеми міста, потрібно у кілька разів більше грошей, ніж є у міській скарбниці".

Міський голова закликав депутатів підтримати план соціально-економічного розвитку, бо проблем у місті багато. Проте вирішувати треба найактуальніші.

Свої думки та пропозиції висловили депутати Ольга Петринка, Роман Садовський, Володимир Огінський, Уляна Покидко, Юрій Товарянський, Єлизавета Цар, Ігор Сидор, Євген Музика та інші. Приємно, що є в нас депутати, які не на словах, а на ділі турбуються долею комунальних підприємств міста, благоустроєм вулиць, розвитком соціальної інфраструктури. Після жвавого обговорення депутати затвердили план соціальноекономічного розвитку міста Сокаля на 2012 рік.

Пізніше вони розглянули кілька важливих для міста питань фінансового, організаційного, соціального, господарського характеру, що стосувалися роботи апарату міської ради і життя міста, зокрема встановили ставки єдиного податку для фізичних осіб  суб’єктів підприємницької діяльності та відтермінували сплату держмита при оформленні позивних заяв на боржників за комунальні послуги в комунальних підприємствах міста. З цих питань доповідав голова комісії з питань соціальноекономічного розвитку, житловокомунального господарства, регулювання тарифів, благоустрою, контролю за використанням •об’єктів комунальної власності та приватизацією Святослав Полянчук.

Депутати також заслухали звіт "Про виконання бюджету міста Сокаля за 2011 рік". Завідувач економічного відділу міської ради Людмила Ділай детально проаналізувала дохідну і видаткову частину бюджету за минулий рік та зупинилася на об’єктах, які фінансували з міського бюджету. Опісля доповідач відповіла на запитання присутніх. Оперативно на сесії розглянули питання про внесення змін до показників бюджету міста Сокаля на 2012 рік.

Сокальський міський голова зачитав заяву члена виконкому від фракції "Фронт змін" Лева Саврука, який просив вивести його з членів виконкому за сімейними обставинами. Його замінить Віра Думас. А далі народні обранці затвердили план роботи міської ради, проект "Схеми теплопостачання м. Сокаль Львівської області" та внесли зміни до рішення сесії Сокальської міської ради від 21.10.2011 року №373 "По створення тимчасової контрольної комісії для перевірки фінансової та господарської діяльності КП "Сокальтеплокомуненерго". І встановили термін її діяльності  лютий, березень.

А після обіду перейшли до розгляду земельних питань. Зокрема, затвердили ставку орендної плати землекористувачам на 2012 рік та технічну документацію щодо відведення земельних ділянок для будівництва та обслуговування ОЖБ, ведення ОСГ, садівництва, обслуговування гаражів. А також дали дозвіл на виготовлення технічної документації щодо відведення земельних ділянок для ведення садівництва, для будівництва та обслуговування ОЖБ, ведення особистих селянських господарств, і обслуговування гаражів, поновлення договорів оренди на земельні ділянки. Сесія затвердила перелік вільних земельних ділянок на території Сокаля, які рекомендують на продаж у 2012 році, та вилучила земельні ділянки й передала їх у землі запасу. З цих питань доповідав спеціаліст І категорії  землевпорядник Любомир Миколайчук.
Найбільше часу забрало питання, яке стосувалося затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва культової споруди і передачу її у постійне користування в м. Сокалі по вул. Героїв УПА (в районі автозаправної станції WOG) релігійній громаді ХВЄ. Як і на попередніх сесіях, де уже йшлося про це, депутати жваво обговорювали його. Однак і на цей раз вони відмовили релігійній громаді ХВЄ. Понад годину забрала у депутатів й скарга громадян Є. Чубко та О. Якиміва з вулиці Григоренка, 15, які звернулися з проханням відмінити попереднє рішення сесії міської ради, згідно з яким мешканка суміжної вулиці Б. Хмельницького, 9 Наталія Жолудєва отримала дозвіл на її приватизацію, аргументуючи це тим, що вони не мають доїзду до власного подвір"я. Депутати заслухали обидві сторони і відмінили попередні рішення, а спірну земельну ділянку залишили за територіальною громадою міста.

Наприкінці сесії розглянули депутатські запити, звернення, заяви та скарги мешканців міста. Та на цьому вона не закінчилася: до депутатів міської ради завітав вертеп учнів Варязької школи, який організував настоятель Варязької грекокатолицької церкви о. Василь Городецький. Вони дзвінкою колядою привітали усіх із різдвяними святами та показали гарне театралізоване дійство. Посприяли виступу учнів у міській раді та інших державних установах міста депутат районної ради Ігор Плечінь та директор Варязької школи, депутат районної ради Ярослав Гаврилів.

В загальному сесія пройшла конструктивно. Депутати плідно попрацювали і розглянули усі питання порядку денного.

Любов ПУЗИЧ.

 

На знімках: під час сесії Сокальської міської ради.
Фото автора.

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twenty + six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.