Влада працює

Червоноградська громада розвиває співпрацю з муніципалітетом із Словенії

Червоноградська громада 14 вересня підписала лист про наміри щодо співпраці з муніципалітетом Трбовлє з Республіки Словенія. Документ підписали голова Червоноградської міської ради Андрій Залівський та міський голова муніципалітету Трбовлє пані Маї Хвала

Підписання стало можливим завдяки Програмі «U-LEAD з Європою» в рамках Ініціативи «Мости довіри. Налагодження стійкого партнерства між громадами України та Словенії!». Про це повідомляють у Львівському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою».

Підписання листа про наміри щодо співпраці відбулося одразу після пленарного зібрання громад-партнерів з України і Словенії, яке проходило в місті Києві 13 вересня. Мета цього зібрання – визначити потенційні напрями співпраці між громадами та розпочати планування заходів з обміну досвідом, знаннями і навичками.

В рамках події зустрічалися 16 українських та 11 словенських муніципалітетів, 14 українських та 9 словенських мерів, загалом 45 представників муніципалітетів з України та Словенії. Підсумком зустрічі стало налагодження та посилення співпраці між партнерськими громадами.

У межах підписаного листа сторони домовилися про взаємний обмін інформацією, яка може бути цікавою для громад та сприятиме співпраці між муніципалітетами. У подальшому заплановані спільні зустрічі та організація заходів.

«Працюючи із громадами, розумієш, що тепер вони є відповідальними за різноманітні аспекти життя своїх мешканців. Такого досвіду відповідальних рішень, який мають наші європейські колеги, ще досить мало. З початку карантинних обмежень, за сприяння Програми ULEAD з Європою, почали відбуватись онлайн-форуми, на яких представники європейських муніципалітетів ділились своїми практиками ефективного подолання наслідків пандемії. Найбільш активними були саме представники Словенії. Сьогоднішнє підписання листів про наміри є логічним продовженням цієї діяльності, яка, сподіваємось, переходить із віртуальної площини в реальну», – коментує Андрій Гнида, радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування Львівсього регіонального офісу U-LEAD.

Також представники муніципалітетів працюватимуть над потенційними проєктами, які можуть бути реалізовані в рамках майбутньої співпраці.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «ULEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. ULEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає потребам громадян, та розширює можливості громад.

Голос Сокальщини на GoogleNews