Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Аби не горіли торфи….

В Сокальській РДА відбулася нарада по організації проведення заходів щодо заводнення ділянок торфополів шляхом підняття води в меліоративних каналах. Її вела голова РДА Наталія Карташова, були присутні заступник голови районної ради Володимир Чуб, начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Олександр Лукасевич, заступник начальника Сокальського РВ ГУ МВСУ в Львівській області Володимир Звадюк, начальник СЦЗ у Сокальському районі ГТУ МНС України в Львівській області Олег Тимчак, начальник Сокальського РВ ГУ Держтехногенбезпеки у Львівській області Юрій Тузяк, начальник управління агропромислового розвитку Сокальської РДА Ігор Шайнога,  начальник  Сокальського УВГ Василь Новосад, сільські голови.
 

Голова РДА Наталія Карташова наголосила, що горіння торфів  це велике лихо. Минулоріч кілька днів пожежники гасили торфи біля с. Тяглів, на ліквідацію пожежі витрачено багато коштів. Цього року вирішили провести нараду, щоб обговорити проблеми із загорянням торфів, аби ситуація не повторилась.
 

Голова РДА видала розпорядження про те, щоб з метою недопущення пожеж на торфовищах Сокальського району та оперативного їх гасіння, у разі виникнення надзвичайних ситуацій, налагодити взаємодію між органами місцевого самоврядування щодо заводнення ділянок торфовищ шляхом підняття рівня води в меліоративних каналах, а також розчистити їх від рослинності.
 

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій Олександр Лукасевич поінформував, що найчастіше пожежі стаються в тих місцях, де немає належного догляду. Особливо гостро стоїть проблема в Угнівській, Белзькій та Великомостівській зонах, де є Солокійська меліоративна система, •яка має магістральні і міжгосподарські канали. Якщо магістральні канали управління водного господарства ще трохи чистить, то внутрішні міжгосподарські  нині здебільшого занедбані. Люди мають там свої земельні паї, проте не завжди їх обкошують. Він повідомив про необхідність очищення русел внутрішньогосподарських меліоративних каналів, прилеглих територій, що знаходяться на адмінтериторіях сільських рад, від сухої трави, горючих решток та рослинності силами сільських рад та власників земельних паїв, керівників підприємств, що межують з каналами.
 

Начальник Сокальського управління водного господарства Василь Новосад повідомив, що вони обслуговують магістральні та міжгосподарські канали, чистять їх від рослинності, трави, вирубують дерева, кущі. На жаль, на капітальний ремонт осушних систем коштів не передбачено. Зараз найважливіше проводити роз’яснювальну роботу з населенням, щоб кожен зрозумів, що пожежа  то велике лихо. Підпали, необережне поводження з вогнем спричиняють пожежі, горить рослинний шар, тому, якщо сталася пожежа, то важливо якнайшвидше її ліквідувати, щоб понести найменше збитків.
 

Начальник управління агропромислового розвитку РДА Ігор Шайнога зазначив, що на сьогодні майже нереально заводнити всі ділянки торфовищ, тому що значна частина цих земель є розпайована, люди там мають городи, сінокоси і вони не дозволять затопити торфовища водою. Будьякі роботи можна виконувати тільки тоді, коли на це є кошти. Якщо піднімати рівень води, то на магістральних каналах треба ставити великі глиняні замки, •бо шлюзирегулятори, щити не допоможуть, треба великі споруди, щоб •вода пішла у всі канали, заповнила їх і піднялася до верху, бо якщо •вода не набереться хоч на 2025 см, торф все одно буде горіти. Щоб побудувати глиняні замки треба чимало коштів, яких у бюджеті немає.
 

Свої думки також висловили пожежники, сільські голови. Усі дійшли висновку, що треба проводити роз’яснювальну роботу з населенням, створити протипожежні опорні пункти і забезпечити їх засобами пожежогасіння, а також необхідно розчистити меліоративні канали від рослин, кущів, аби у випадку надзвичайної ситуації пожежники могли безперешкодно набирати воду і швидко гасити торфи.
 

Ольга РОМАНЮК.              

Exit mobile version