Головна / Влада працює / Щоб вчасно внести зміни до Державного реєстру виборців, потрібно прийти заздалегідь

Щоб вчасно внести зміни до Державного реєстру виборців, потрібно прийти заздалегідь

Згідно з розпорядженням голови Сокальської райдержадміністрації № 534 від 30.10.2007 року створено відділ ведення Державного реєстру виборців, також розроблено положення про відділ та затверджено посадові інструкції.

Основними завданнями відділу є ведення персоніфікованого обліку виборців та складання списків виборців для проведення виборів та референдумів.

Відділ ведення Державного реєстру виборців щомісячно проводить періодичне поновлення бази даних Державного реєстру виборців на підставі відомостей, що подаються такими суб'єктами: Сокальським РВ ГУДМСУ у Львівській області; Сокальською виправною колонією № 47; Управлінням праці та соціального захисту населення Сокальської райдержадаміністрації; Комунальним закладом СРР ЛО "Сокальська центральна районна лікарня"; Відділом державної реєстрації актів цивільного стану Сокальського районного управління юстиції; Сокальським районним судом; місцевими радами. Кожний місяць заносяться дані про виборців, які змінили місце реєстрації, прізвище, включаються виборці, яким виповнилось 18 років, вилучаються записи про померлих і т. д.

Якість бази даних Державного реєстру виборців залежить не тільки від роботи відділу, але й від якості поданих відомостей періодичного поновлення. На виборах народних депутатів України 28 жовтня 2012 року скарг на списки виборців було значно менше. Тут заслуга працівників відділу і суб'єктів подання відомостей. Велику роботу щодо уточнення списків виборців проводять місцеві ради, які постійно надають дані про вулиці та нумерацію будинків.

Вибори народних депутатів України 28 жовтня 2012 року були непростими, членам дільничних виборчих комісій законом була надана можливість взяти участь у голосуванні на тій виборчій дільниці, на якій вони включені у склад дільничної виборчої комісії, відповідно до заяви щодо тимчасової зміни місця голосування, поданої до відділу ведення Державного реєстру виборців.

Загалом таких заяв надійшло близько шістсот. Під час виборчого процесу зростає кількість бажаючих виборців перевірити відомості про себе та своїх рідних у базі даних Державного реєстру виборців. У разі помилки, виборці мають змогу написати заяву про уточнення чи включення до Державного реєстру виборців. Зважаючи на велику кількість різних видів заяв, працівники відділу старались не створювати черги та оперативно і кваліфіковано надати допомогу у написанні заяви. Бланки заяв були заготовленні заздалегідь, адже поки виборець пише заяву, необхідно швиденько виготовити копії підтверджуючих документів (паспорт, посвідчення члена дільничної виборчої комісії).

Незважаючи на звернення до виборців з проханням завчасу уточнити свої дані у базі даних Державного реєстру виборців, які були опубліковані у серпні, вересні у місцевих засобах масової інформації, виборці, як правило, приходять в останній тиждень перед виборами, коли Закон вже не дозволяє вносити зміни до списків виборців, а саме, за 5 днів до дня виборів. Тому просимо виборців не відкладати звернення до відділу, а приходити раніше. Відділ ведення Державного реєстру є постійно діючим органам, прийом заяв та скарг на списки виборців проводиться безперервно. Виборці можуть подати до відділу запит про отримання інформації, щодо змісту своїх персональних даних, щодо зміни персональних даних, щодо виборців, які внесені до Реєстру за його виборчою адресою.

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Сокальської райдержадміністрації розташований за адресою: м. Сокаль, вул. А. Шептицького, 26, тел. 73057, 73778, працюємо з 8.30 до 17.45.

Оксана ЗІНЬКО,
начальник відділу ведення Державного реєстру виборців.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!