Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Депутати Львівської обласної Ради виступили проти законопроекту про передачу духовних святинь

8 лютого 2012 року у Львівській обласній раді відбулася пресконференція на тему "Чи може держава дозволяти приватизацію державних святинь?". У заході взяли участь голова постійної депутатської комісії з питань культури, історикокультурної спадщини, духовного відродження і ЗМІ Львівської обласної ради Орест Шейка, голова постійної депутатської комісії освіти і науки Львівської обласної ради Юрій Підлісний, голова депутатської комісії культури, промоції, ЗМІ та туризму Львівської міської ради Ярослав Музичко, професор, завідуючий кафедрою реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Національного університету "Львівська політехніка" Микола Бевз, провідний науковий спеціаліст Інституту "Укрзахідпроектреставрація" Василь Слободян. Зустріч відбулася з приводу чергової провокаційної законодавчої ініціативи правлячого режиму, реалізація якої може серйозно погіршити міжконфесійні відносини в державі та стати ще одним кроком до повного зросійщення України.

Як йшлося на пресконференції, 11 січня 2012 року на розгляд Верховної Ради України члени Партії регіонів та компартії подали законопроект № 9690 "Про внесення змін до деяких законів України (щодо передачі об’єктів культурної спадщини релігійним організаціям)".

Відповідно до проекту, Кабінету Міністрів доручено в тримісячний термін вирішити питання щодо передачі об’єктів, розташованих у Кременецькому районі, СвятоБогоявленському жіночому монастирі Тернопільської єпархії та Почаївській СвятоУспенській лаврі Української православної церкви (Московського патріархату), а також об’єктів, розташованих в місті Києві,  СвятоУспенській КиєвоПечерській лаврі (чоловічому монастирі) УПЦ (МП) без права відчуження та зміни призначення переданих об’єктів.

"Авторами законопроекту замислюється широкомасштабна афера, яка може мати катастрофічні наслідки для української культури, духовності",  заявив голова постійної депутатської комісії з питань культури, історикокультурної спадщини, духовного відродження і ЗМІ Львівської облради Орест Шейка.

Як зазначив на пресконференції Юрій Підлісний, законопроект, одним із авторів якого є колишній голова Львівської ОДА Василь Горбаль, має за мету виключно догодити творцям "Русского мира", оскільки передбачає передачу низки святинь Українській православній церкві Московського патріархату. Водночас Юрій Підлісний, посилаючись на власне джерело у Верховній Раді, повідомив про те, що в комітеті з питань культури та духовності, в якому розглядається законопроект, налаштовані досить негативно.

Професор, завідуючий кафедрою реставрації та реконструкції архітектурних комплексів НУ "Львівська політехніка" Микола Бевз також переконаний, що святині ні в якому разі не можна передати у приватну власність.

"Якщо є об’єкт, якась частина спадщини в музеях, вона є доступна, над нею працюють науковці. Якщо це заховано у приватну колекцію, очевидно, це вже залежить від волі та інтелекту приватного власника. На жаль, розуміння значення цих цінностей навіть на рівні найвищого рангу церковнослужителів, ми сьогодні не маємо. Тому ситуація є дуже складною. Ні в якому разі не можна допустити, щоб цей скарб перейшов за закриті двері",  підкреслив науковець. На думку п. Бевза, саме таку позицію підтримали б і російські науковці.

Голова депутатської комісії культури, промоції, ЗМІ та туризму Львівської міської ради Ярослав Музичко зазначив: "Сьогодні в Україні існує певний баланс •між різними релігійними спільнотами. Віддаючи Московському патріархату пам’ятки, на які можуть претендувати всі українські православні церкви, влада загострить міжконфесійні конфлікти. Всі ми розуміємо, що цей законопроект складали люди далекі від української історії та релігії для того, щоб знищити українську культуру. Крім цього, на численних прикладах  від ціни на газ до боротьби проти українського сиру  ми добре бачимо, яку недружню політику веде нинішнє російське керівництво проти України".

Найближчим часом депутати Львівської обласної ради збираються прийняти звернення з протестом проти зазначеного законопроекту, а також звернутися до інших обласних рад із закликом прийняти аналогічні звернення.

(Відділ інформації та зв`язків з громадськістю Львівської обласної ради).

Exit mobile version