Влада працює

Депутати Сокальської міської ради вирішили залучити фахівців для перевірки ЖЕК-у

Після виконання Державного гімну та вшанування хвилиною мовчання пам`яті за Небесною сотнею та загиблими земляками в зоні АТО, депутати Сокальської міської ради розпочали роботу VII сесії. Оскільки вона проходила напередодні Дня вишиванки (третій четвер травня), міський голова Вадим Кондратюк та депутати прийняли рішення підтримати цю акцію і на пленарне засідання прийти у вишиванках. В роботі сесії взяли участь 23 депутати. На порядку денному 11 питань. Міський голова Вадим Кондратюк, зачитавши порядок денний, запропонував прийняти його за основу, проте два питання "Про внесення змін в рішення сесії №997 від 10. 06. 2015 р. "Про затвердження Програми "Дороги м. Сокаль на 20152017 роки" та "Про передачу в оренду котелень" не розглянули на комісії з питань комунального господарства, тому троє депутатів було "проти" і четверо "утримались", щоб вносити їх в порядок денний. Щоб продовжити сесію депутати вирішили зробити 15хвилинну перерву, щоб мати змогу ці питання розглянути у комісіях. І за деякий час сесія продовжила роботу.

Народні обранці оперативно розглянули земельні питання, а також, обговоривши, прийняли рішення з інших: про внесення змін у рішення сесії №997 від 10. 06. 2015 р. "Про затвердження Програми "Дороги м. Сокаль на 20152017 роки", про затвердження програми "Питна вода міста Сокаля на 20162018 рр.", про внесення змін до показників бюджету міста Сокаля на 2016 рік; про надання згоди на безоплатне прийняття до комунальної власності територіальної громади Сокаля квартири для подальшої її передачі сім`ї загиблого військовослужбовця  учасника АТО; про збільшення статутного капіталу Сокальського міського комунального підприємства водопровідноканалізаційного господарства; про передачу в оренду котелень.

Опісля розглядали питання, яке вже довгий час обговорюється у соціальних мережах: про звіт тимчасової контрольної комісії для перевірки фінансової та господарської діяльності КП "Сокальжитлокомунсервіс", доповідав голова комісії, депутат Юрій Ковалик. У її склад увійшли ще інші депутати: Юрій Рижок, Мар`яна Климців, Андрій Бабух , Іван Драганчук, Іван Пелип, Юрій Товарянський.

Згідно з рішенням тимчасової комісії по перевірці фінансової та господарської діяльності КП "Сокальжитлокомунсервіс" до роботи були залучені спеціалісти: Оксана Василькова  бухгалтер; Богдан Дак   гірничий технік, електромеханік; Петро Дубас  юрист; Михайло Ільницький  член виконкому Сокальської міської ради; Оксана Килюшик  юрист; Сергій Марчук  заступник міського голови; Наталія Міщук  юрист; Микола Поліщук  депутат районної ради; Ірина Свердан  бухгалтер; Василь Смолинець  юрист; Юрій Каплета, Олександр Стадник, Михайло Турішин, Євгенія Шутовська  громадські активісти.

Як зазначив доповідач, під час перевірки виявлено ряд порушень та недоліків в роботі КП "Сокальжитлокомунсервіс", зокрема: в організаційних питаннях, охороні праці, штатному розписі, неналежному веденню документів строгої звітності; виявлено фальсифікацію службової документації; кадрову невідповідність та невідповідність облікованих і фактичних показів приладів автотранспорту; не все в порядку з хронометражем роботи працівників; йшлося і про безпідставне звільнення Ольги Шпак; перешкоджання проведенню перевірки депутатською комісією, використання транспорту підприємства для власних потреб керівництва; порушення умов контракту керівником КП "Сокальжитлокомунсервіс"; про закупівельні ціни на сіль для посипання доріг та тротуарів в зимовий час; доплату для окремих працівників підприємства; надання ритуальних послуг, вивезення сміття з кладовищ на стихійне сміттєзвалище, зрізування дерев на території старого кладовища…

А ось що комісія виявила стосовно трактора, на якого депутати в кінці 2015 року виділили 200 тис. грн., і КП "Сокальжитлокомунсервіс" закупило його: "Відсутня документація по якій можливо ідентифіку вати новопридбаний транспортний засіб "Xingtai244" (наявний аудіозапис, датований 2. 03. 2016 р., на якому п. Мочульський Р. В. пояснює відсутність документів на новопридбаний транспортний засіб "Xingtai244"). 18. 03. 2016 року з'явився акт прийомупередачі транспортного засобу “Xingtai244”. Цим питанням займаються правоохоронні органи. (Вказаний транспортний засіб “Xingtai244” повернутий продавцю, хоча кримінальна справа не закрита, але це питання компетентності працівників правоохоронних органів).

Ознайомивши зі звітом комісії, її голова Юрій Ковалик зачитав пояснення керівника і працівників КП "Сокальжитлокомунсервіс". Вони всі були присутні на сесії і на запитання депутатів, і претензії комісії відповідали Роман Мочульський і його підлеглі.

Ось висновки, до яких прийшла тимчасова депутатська комісія і рекомендації:

“Враховуючи всі вище наведені факти та статтю 42, частини 4, пункт 10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні” №995VIII від 4. 02. 2016 р., рекомендуємо Сокальському міському голові звільнити Р. В. Мочульського зі займаної посади керівника КП "Сокальжитлокомунсервіс". А також привести в порядок штатний розпис КП "Сокальжитлокомунсервіс". Всі закупівлі та послуги КП "Сокальжитлокомунсервіс" проводити через платформу ПРОЗОРО. Скоротити штат працівників бухгалтерії до двох чоловік і одного програміста. Оприлюднення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Налагодити ефективну систему сортування побутових відходів ще на етапі їх збору, що, в свою чергу, дасть змогу суттєво зекономити витрати по його вивезенню.

Переукласти угоди з приватними підприємцями, які стосуються вивезення твердих побутових відходів.

На базі підприємства створити відокремлений підрозділ "Ритуальні послуги", куди потрібно залучити ще двох працівників і скласти економічно обґрунтований кошторис на копання ям для населення.

Керівництву ЖЕК-у потрібно приділити більше часу на вирішення проблеми старих польських поховань в центрі міста, шляхом пошуку родичів серед польської діаспори, а також зверненнями до польської сторони щодо можливостей вирішення даного питання.

Наголошуємо на потребі негайного ремонту огорож старого та нового кладовищ, так як старе знаходиться в центральній частині міста.

Передати звіт про роботу тимчасової депутатської комісії по перевірці роботи КП "Сокальжитлокомунсервіс" в правоохоронні органи”.

Ось такі висновки тимчасової депутатської комісії. Їх бурхливо обговорювали, як представники КП "Сокальжитлокомунсервіс", які відстоювали свою думку і давали пояснення, так і депутати: одні підтримували позицію тимчасової депутатської комісії, інші  ні, або ж утримувалися. Виступали депутати Ігор Кіраль, Юрій Товарянський, Ольга Петринка, Ігор Шайнога, Іван Драганчук, Віталій Трошин.

Більше двох годин проходило обговорення цього питання. В результаті вирішено, що потрібна фахова і більш детальна перевірка, тому запропонували вивчити можливості проведення незалежного фінансового аудиту діяльності підприємства. А щодо пропозиції, яка прозвучала у звіті тимчасової комісії, визнати роботу керівника КП "Сокальжитлокомунсервіс" "незадовільною" проголосували лише 13 обранців, 2  "проти" та 6 "утрималися".

У "різному" йшлося про ремонт сцени на площі Січових стрільців та інші наболілі питання.

Оксана ПРОЦЬ

на сесії Сокальської міської ради

на сесії Сокальської міської ради

Мер Сокаля Вадим Кондратюк (ліворуч)

дупутат Юрій Ковалик

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.