Влада працює

Депутати облради ініціювали заборону публічного використання російськомовної музики на Львівщині

Депутати Львівської обласної ради звернулися до керівника Львівської ОДА Олега Синютки та керівників органів місцевого самоврядування з проханням встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на Львівщині. За таке звернення депутати проголосували 17 квітня.

Зокрема, депутати просять встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Львівської області до моменту повного припинення окупації території України.

Також на Львівщині мають створити спеціальні групи за участю громадськості, правоохоронців та РДА, які мають проводити роз’яснювальну роботу стосовно цього мораторію.

У цьому ж рішенні депутати звертаються до громади Львівщини, органів місцевого самоврядування районів, міст обласного значення та ОТГ щодо небезпеки від спалювання сухостою. Депутати закликають усіх жителів не стояти осторонь та не бути пасивними спостерігачами.

………………………………………………………………………….

Ознайомлюємо із рішенням XV чергової сесії VII скликання Львівської обласної від 17.04.2018 р. № 687.

 

ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

XV сесія VII скликання

РІШЕННЯ № 687

від 17 квітня 2018 року

Про звернення Львівської
обласної ради

Керуючись частиною другою статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”; беручи до уваги ініціативи депутатських фракцій: “Народний Рух України”, ВО “Свобода”, Радикальної партії О. Ляшка, “Народний контроль”; враховуючи висновки постійних комісій з питань екології, природних ресурсів та рекреації, з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, Львівська обласна рада

В И Р І Ш И Л А:

1. Прийняти такі звернення Львівської обласної ради:

1.1. До  Кабінету  Міністрів  України, Міністерства   молоді   та спорту України щодо    ефективності   витрачання   коштів   державного    бюджету    на    розвиток спортивної інфраструктури (додаток 1).

1.2. До голови Львівської обласної державної адміністрації та керівників органів місцевого самоврядування щодо встановлення мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області (додаток 2).

1.3. До Верховної Ради України щодо підтримки Антиолігархічного пакета докорінних перетворень (додаток 3).

1.4. До громади  Львівщини, органів місцевого самоврядування районів, міст обласного значення та ОТГ щодо небезпеки від спалювання сухостою (додаток 4).

1.5. До Кабінету Міністрів України щодо виділення коштів з державного фонду на реалізацію Регіональної програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року у Львівській області (додаток 5).

1.6. До Президента України та Прем’єр-міністра України щодо вжиття заходів задля запобігання знищенню сільського господарства  України (додаток 6).

1.7. До Президента України щодо звільнення Миколи Карпюка та Станіслава Клиха  й  інших політичних  в’язнів  із полону Російської Федерації (додаток 7).

1.8. До Верховної Ради України щодо підтримання змін до підпунктів 191.2.3 та 196.1.18 Податкового кодексу України (про виключення часових обмежень (додаток 8).

1.9. До Кабінету Міністрів України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України щодо пришвидшення фінансування проектів за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку  та Програми секторальної підтримки  – «Підтримка регіональної політики в Україні» (додаток 9).

2. Контроль за виконанням рішення покласти на  голову обласної ради.

            Голова обласної ради                                                             Олександр ГАНУЩИН

 

Додаток  2

до рішення обласної ради

від 17 квітня 2018 року № 687

 

ЗВЕРНЕННЯ

до голови Львівської обласної державної адміністрації та керівників органів місцевого самоврядування щодо встановлення мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області

 

З метою уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі; задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації; беручи до уваги численні звернення патріотичних громадських організацій; керуючись Постановою Верховної Ради України № 129-VIII від 27.01.2015 «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором»; відповідно до частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»; враховуючи неодноразові відповідні рішення Служби безпеки України; ми, депутати Львівської обласної ради, просимо голову Львівської обласної державної адміністрації та керівників органів місцевого самоврядування Львівської області негайно вжити заходів:

1) щодо встановлення мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах на території Львівської області до моменту повного припинення окупації території України;

2) щодо створення міжвідомчих робочих груп (за участю громадськості, правоохоронних органів і районних державних адміністрацій) з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб про мораторій на публічне використання на території Львівської області російськомовного культурного продукту.

 

Прийнято на XV черговій сесії

Львівської обласної ради

VІІ скликання

17 квітня 2018 року

Додаток 4

до рішення обласної ради

від 17 квітня 2018 року № 687

 

ЗВЕРНЕННЯ

до громади Львівщини, органів місцевого самоврядування

районів, міст обласного значення та ОТГ

щодо небезпеки від спалювання сухостою

 

На території Львівської області останнім часом спостерігається різке підвищення температури та незначна кількість опадів. Зважаючи на це, а також на те, що люди починають прибирати свої присадибні ділянки, спалюючи залишки сухої рослинності, існує загроза збільшення випадків виникнення пожеж на відкритих територіях.

Щороку такі загоряння завдають значних збитків державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу. Вони можуть спричинити пожежі будівель та майна, знищити лінії електромереж, газо- та нафтопроводів, лісові насадження. Часто викликають загострення алергічних реакцій у людей, а спалювання сміття до того ж неабияк забруднює повітря. Найчастіше вони виникають у результаті людської недбалості та неуважності, а на їх ліквідацію витрачаються неабиякі ресурси.

Спалювання навесні сухої трави, рослинних залишків та побутового сміття перетворилося на справжнє екологічне лихо. Незважаючи на численні перестороги, громадяни продовжують такі «прибирання», тим самим отруюючи повітря десятками найрізноманітніших хімічних сполук, які накопичуються в людських організмах, провокуючи загострення як хронічних захворювань, так і виникнення нових, у тому числі й онкологічних. Разом із димом у повітря, а потім й у легені людини потрапляють важкі метали, сумнозвісні діоксини, бензопірени, окиси азоту, найрізноманітніші канцерогенні сполуки. З листям часто горить побутове сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери.

Вогнем знищується не лише сухостій та його залишки, а й насіння, паростки дерев, корені майбутньої рослинності, так що на кілька років уповільнюється підростання молодих дерев та інших рослин. Спалювання трави аж ніяк не сприяє підвищенню родючості ґрунтів. Адже висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, що утворюється у верхньому шарі ґрунту. Гинуть не тільки мікроорганізми, але й руйнуються гнізда птахів, знищуються різні види тварин, плазунів тощо.

Ми, депутати Львівської обласної ради, закликаємо всіх жителів не стояти осторонь, не бути пасивними спостерігачами. Зупинімо порушників разом! Звертаємося також до місцевих органів самоврядування та релігійних громад: тільки спільними зусиллями ми здатні вирішити проблему спалювання сухої рослинності.

 

Прийнято на ХV черговій сесії

Львівської обласної ради

VІІ скликання

17 квітня 2018 року

Голос Сокальщини на GoogleNews