Влада працює

Дорогу Р-15 на Сокальщині нарешті ремонтують!

Те, що дороги на Сокальщині у вкрай жахливому стані, знають усі. Якщо мешканці району вже звикли щодня їздити розбитими дорогами, то проїжджі, волинські водії, чи з інших регіонів дивуються: як можна їхати дорогами, де яма на ямі. Якщо ще комунальні дороги сільські громади спільними зусиллями тримають у більш-менш нормальному стані, то з дорогами державного значення ситуація складніша. Дорога до Роятина, Перетік, Львова, Боянич – яма на ямі, тут її вже неможливо ні об’їхати, ні обминути. У червні сілецька громада перекривала дорогу з вимогою негайного ремонту, тоді активістам обіцяли провести тендер і запевнили, що роботи розпочнуть.

Та уже вересень, а дорога у межах сіл Межиріччя, Сілець, селища Гірник і далі у жахливому стані. Кілька кілометрів машиною треба їхати майже годину. Від поганого стану доріг страждають і автовласники, і люди, які живуть поруч, бо ж через сильну запиленість на дорозі усі їхні обійстя, хати – у пилюці, люди нема чим дихати.

Минулого тижня активісти написали колективне звернення до т. в. о. голови Львівської ОДА Юрія Турянського, голів Сокалmської районної ради та райдержадміністрації Ігоря Дацюка та Олега Кожушка, керівнику Служби автомобільних доріг у Львівській області керівникам інших установ, в якому, зокрема, ідеться, що громада готова відновити акцію-протест, якщо 15 вересня не розпочнуть ремонтувати аварійну ділянку дороги Р-15 «Ковель-Володимир-Волинський-Червоноград-Жовква».  Проте дороги перекривати цього разу не довелося, бо уже 16 вересня у Межиріччя ремонтувати дорогу приїхала техніка та працівники ТзОВ «Автомагістраль-Південь». Нині там активно ведуться ремонтні роботи.

Розпочали ремонтувати дорогу від Соснівського перехрестя в напрямку м. Червоноград. З ремонтниками та волонтерами від громади зустрівся голова райдержадміністрації, він обговорив з ними хід проведення ремонту.

 За словами Олега Кожушка, переможцем тендеру на проведення капітального ремонту аварійних ділянок дороги Р-15 стало ТзОВ «Автомагістраль-Південь». Передбачено ремонт двох аварійних ділянок дороги Р-15: 123-129 км. (Червоноград-Сілець) та 130-137 км. траси «Ковель-Жовква» (Сілець-Великі Мости). На ремонт цих двох ділянок дороги передбачено 20,411 млн. грн. Керівник ТзОВ «Автомагістраль-Південь» Микола Тимофєєв заявив, що цих грошей є недостатньо для ремонту запланованих ділянок. В деяких місцях є плавуни, дорогу треба суттєво піднімати, тому 6 км. є найскладнішими. З слів директора ТзОВ «Автомагістраль-Південь», це питання нині вирішується на рівні Кабінету Міністрів, хочеться, що воно буде вирішено і  підрядник під гарантії Уряду відремонтував всю заплановану дорогу.

Нині дорога на ділянці від Соснівського перехрестя до шахти «Межирічанська» перекрита, на ній патрулюють наряди міліціонерів та ДАІ. Водіям пропонують об’їжджати цей відтинок через с. Волсвин або по об’їзній дорозі за шахтою. Водіям великогабаритного транспорту, які прямують на Львів,  варто об’їжджати через м. Белз з виїздом у м. Великі Мости. Більшість водіїв з розумінням ставляться до незручностей з об’їздом, варто потерпіти, аби згодом їздити по хорошій відремонтовані йдорозі. Проте є й такі, хто обьурюється, бо, мовляв, поспішають, а треба об’їжджати

З ремонтом треба поспішати, щоб за сприятливих погодних умов покласти асфальт, щоб гроші не пішли на вітер і ця дорога довго служила.

Крім того, як розповів голова райдержадміністрації Олег Кожушко, ТзОВ «Балтом» виграло тендер на проведення ремонту доріг загального користування «Червоноград-Перетоки-Україна» (від об’їзної дороги м. Червоноград до кінця с. Бендюга), «Сокаль-Стоянів» (з Сокаля до Тартакова), «Сокаль-Бояничі», «Скоморохи-Роятин», «Сокаль-Червоноград». Ми будемо працювати методом приватного партнерства, тобто до ремонту долучаться сільські громади».

Сподіваємося, що заплановані дороги відремонтують і, нарешті, водії зможуть спокійно по них їздити. А громадським активістам залишається контролювати якість виконання ремонтних робіт, щоб все було зроблено якісно і дорога служила громаді Сокальщини ще багато років.

Ольга ДИЛИН.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.