Влада працює

Агентство ООН у справах біженців працює над новим проектом підтримки переміщених осіб в Дрогобичі

Для максимальної інтеграції внутрішньо переміщених осіб у життя громади виникає гостра необхідність у впровадженні ефективних проектів підтримки. Адже, щоб влаштувати повноцінне життя на новому місці, внутрішньо переміщені особи долають чимало перешкод.

З метою цього, вчора, 2 квітня, до Дрогобича вже вдруге здійснили візит представники Агентства ООН у справах біженців. Делегація зустрілась з очільником громади Тарасом Кучмою та його заступником Юрієм Кушликом, щоб продовжити спільну роботу над проектом щодо довгострокових рішень для ВПО.

Початком даної ініціативи стало створення у Києві робочої групи на національному рівні, у якій спільно головують ПРООН, МОМ та УВКБ ООН, а також неурядові громадські організації.

Для реалізації проекту було відібрано дванадцять пілотних громад у шести областях. Серед відібраних громад у Львівській області – Дрогобицька та Стрийська.

Метою ініціативи є забезпечення підтримки органів влади та місцевого самоврядування України з боку міжнародної гуманітарної спільноти у зусиллях щодо пошуку довгострокових рішень для внутрішньо переміщених осіб стосовно покращення доступу до житла, роботи, надання адміністративних послуг тощо.

Так, наступним кроком у роботі є збір даних стосовно перебування та проживання переміщених осіб у громаді та проведення громадського слухання, на якому організація презентуватиме, що вдалось дослідити та запропонує проекти, які можна реалізувати у громаді.

Як зазначають представники Агентства, дане дослідження допоможе в аналізі реальної ситуації, в якій опинились внутрішньо переміщені особи та дає можливість виявляти потреби, які в подальшому допомагають формувати політику у сфері соціального захисту і приймати ефективні рішення для покращення життя даної категорії громадян.

Найперше, міський голова подякував інституціям за надану підтримку та ознайомив із поточною ситуацією щодо ключових потреб ВПО. Як наголосив Тарас Кучма, місто має на меті продовжити інтенсивну роботу над трьома напрямками – спорудження житла для ВПО, створення належних умов для дозвілля молоді та дітей (мова йде про спортивні майданчики та дитячі центри) та психологічна підтримка дітей та дорослих, зокрема військовослужбовців.

З перших днів війни Дрогобич став не просто містом в тилу, а своєрідним хабом, який акумулював різну допомогу і перенаправляв її в міста, які постраждали від окупанта, а також на передові позиції до воїнів. Станом на сьогодні в нашому місті мешкає понад 8,5 тис. осіб із числа ВПО. Частина з них осіла тут і не планує покидати Дрогобицьку громаду. Декому, на жаль, просто немає куди вертатись. Ми дуже хочемо, щоб внутрішньо переміщені особи інтегрувались у життя міста та почували себе тут в безпеці, де про них дбають та розуміють їхні потреби, – зазначив міський голова Тарас Кучма.

Голос Сокальщини на GoogleNews