З часу повномасштабного вторгнення Дрогобицька громада стала надійним містом в тилу, яке не тільки підтримує воїнів, деокуповані міста та громади, але й прийняло чимало ВПО.
Адже з перших днів війни у Дрогобич прибуло понад 20 тис. переміщених осіб. Станом на сьогодні в громаді мешкає понад 9 тис. осіб з числа ВПО, серед яких 2 тис. – це діти.
Забезпечення переміщених осіб одягом, медикаментами, якісною освітою – завжди було серед пріоритетних питань роботи органу місцевого самоврядування. Згодом гостро постало питання – забезпечення осіб з числа ВПО житлом. Адже чимало людей з числа переміщених осіб працевлаштувались в Дрогобичі та мають намір тут мешкати.
Як триває процес забезпечення ВПО житлом, які місто робить кроки в цьому напрямку та які житлові проєкти реалізовує, міський голова Дрогобича Тарас Кучма 27 червня розповів на брифінгу львівським журналістам.
Підтримка та допомога ВПО, які через військові дії втратили власні оселі і були змушені покинути рідні міста та мігрувати на безпечні території – є одним із важливих векторів у роботі органу влади Дрогобицької територіальної громади. Саме це і підкреслив у своєму ітерв’ю мас-медійникам Тарас Кучма.
Ці люди в одну мить втратили свої домівки та все, що мали. Багатьом з них уже немає куди повертатись, бо окупанти знищили їхні оселі, цілі села та міста. Станом на сьогоднішній день ми зробили вже багато. У Стебнику провели реконструкцію гуртожитка, у якому 32 квартири обладнали для комфортного проживання ВПО. У Дрогобичі спорудили 12-ти квартирний модульно-каркасний будинок для 60-ти осіб. Зараз на стадії реалізації ще два житлові проекти для ВПО. Робимо чимало, однак потребуємо і допомоги іноземних фондів та донорів. Тож активно працюємо у напрямку залучення нових інвестицій, щоб пришвидшити ці процеси”, – прокоментував Тарас Кучма.
Після інтерв’ю журналісти оглянули збудоване житло у Дрогобичі та Стебнику для переміщених осіб та поспілкувались із ними.