Влада працює

На Яворівщині буде працювати власне FM-радіо

Питання створення ефірного радіо впродовж тривалого часу вивчається у Яворівській районі

За ініціативи Яворівської районної державної адміністрації роботу зі створення радіо розпочато, ще у квітні поточного року. Зокрема, керівництвом райдержадміністрації та керівником Комунального підприємства “Яворівське районне радіомовлення” Стефанією Різник вже було проведено ряд робочих нарад щодо обговорення даного питання. Яворівською райдержадміністрацією скеровано листи у Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» та національну раду України з питань телебачення і радіомовлення щодо можливості та умов користуванням радіочастотним ресурсом для потреб аналогового звукового мовлення у м. Яворові Львівської області.

За результатами  проведених розрахунків електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів мовлення була підібрана можлива до використання у м. Яворові радіочастота для роботи передавача потужності 30 Вт. Використання запланованого частотного присвоєння було погоджено з Генеральним штабом Збройних Сил України та здійснення необхідні заходи щодо надання присвоєнню міжнародного – правового статусу.

На цей час всі необхідні роботи успішно завершені та підготовлений відповідний висновок щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення (звукове мовлення) у м. Яворів Львівської області, який буде наданий Національній раді встановленим порядком.

Варто зазначити, про те, що Яворівською райдержадміністрацією надано листи для прискорення оголошено конкурс на отримання ліцензії на радіомовлення в ФМ-діапазоні. Сподіваємось, що з Нового року  ФМ-радіо звучатиме на території Яворівського району.

«Реалізувати проєкту FM радіо в нашому районі дасть змогу забезпечити оповіщення населення у багато раз краще та зробить його доступнішим. Гнучкість та оперативність радіо плюс розширення аудиторії. Наше першочергове завдання – якісно і якнайповніше задовольнити інформаційні потреби населення. Саме з цією метою і буде створено на теренах Яворівщини ефірне радіомовлення з радіусом покриття 30 км, чого цілком достатньо для покриття усього Яворівського району. Я особисто намагаюся створити всі умови, щоб пришвидшити цей процес»» – зазначає Віталій Денега.

Довідка: одна з найактивніших аудиторій радіо — це автомобілісти. За даними міжгалузевого індустріального об’єднання «Радіокомітет», у містах України з населенням понад 50 тисяч хоча б раз упродовж доби контактує з радіо в автомобілі 31 % чоловіків, серед жінок цей показник становить 15 %. Пік слухання радіо в автомобілі припадає на ранок і день. Зокрема, найпопулярніші слоти: 8:00—9:00 год, а також з 10:00 до 15:00 год. У вечірні години на високому рівні увага утримується до 19:00 год і відтоді починає падати — о цій порі радіо починають активніше слухати вдома.

 

Голос Сокальщини на GoogleNews