Влада працює

Голова Сокальської районної ради: Лікарня Сокальщини успішно пройшла перший етап реформи

28 лютого голова районної ради Микола Пасько взяв участь у засіданні медичної ради закладів охорони здоров’я Сокальського району, яку проводили головний лікар Сокальської центральної районної лікарні Роман Швед та його заступник Сергій Касян. В ході наради присутні підбили підсумки роботи галузі охорони здоров’я району за 2019 рік, обговорили завдання щодо подальшого функціонування установ в межах медичної реформи та покращення стану здоров’я населення.

В своїй промові головний лікар СЦРЛ Роман Швед поінформував присутніх про показники медичної галузі району у минулому році та про перспективи у 2020 році. Відтак керівники окремих відділень Сокальської лікарні прозвітували про проведену роботу за минулий рік. В ході ради йшлось і про готовність районної медустанови до ІІ етапу медичної реформи. Станом на сьогодні СЦРЛ подала до Національної служби здоров’я України (НСЗУ) необхідні документи для підписання договорів за пакетами 15 медичних послуг. На сьогодні, 1 пакет перебуває в стадії розгляду, 6 – вже перевірені та очікують на проєкт договору, а 8 – ще не переглянуті НСЗУ.

До підбиття підсумків роботи медичної ради та визначення пріоритетів на 2020 рік приєднався і голова Сокальського району Микола Пасько. Спочатку він подякував тим колективам, які проявили ініціативність, написали мікропроєкти та стали переможцями в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку. Це працівники медичних установ сіл Домашів, Первֹ’ятичі, Завишень, Савчин, міст Угнів та Белз, смт Жвирка, а також кардіологічного, стоматологічного, педіатричного та гінекологічного відділень СЦРЛ. Загалом у 2020 році 11 мікропроєктів стали переможцями у напрямку «Медицина» і всі вони отримають співфінансування із районного бюджету. Відповідне рішення було прийнято на сесії Сокальської районної ради.

Микола Пасько розповів, що лікарня Сокальщини успішно пройшла перший етап реформи, завдяки оновленню матеріально-технічної бази та підготовці відповідних спеціалістів. У 2019 році було відремонтовано 16 об’єктів за кошти районного бюджету. «Загалом, у 2019 році на медичну галузь із районного бюджету було скеровано 15 млн.300 тис.грн. З них, на зарплату – 11,5 млн.грн., 1,5 млн.грн. – на енергоносії, 800 тис.грн. – для придбання інсуліну, 5,5 млн.грн – на ремонт чи реконструкцію об’єктів. Окрім того, в межах «Кіотського протоколу» Сокальська ЦРЛ отримала більш як 6 млн.грн. для термомодернізації приміщення. Завдяки міжнародному проєкту, який Сокальська районна рада реалізовує в межах Програми транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна», районний медзаклад отримав нове обладнання на суму 2 млн.800 тис.грн. Загалом медична галузь району одержала у 2019 році близько 25 млн.грн.»,- підкреслив Микола Пасько.

«У 2020 році, після приєднання Соснівки до Сокальщини, на районний бюджет лягає значний тягар у вигляді додаткового утримання Соснівських установ. Окрім того, згідно з другим етапом медичної реформи, районний бюджет буде дофінансовувати медичну галузь до 1 квітня. Як далі буде функціонувати вторинна ланка після першого кварталу – остаточно невідомо. Зараз це питання ставиться перед керівництвом області та держави. Водночас, очільники районної ради та Сокальської ЦРЛ неодноразово збирались і обговорювали усі питання, щоб цей перехід відбувся якомога безболісно. Для цього планується, на найближчій сесії Сокальської районної ради, прийняти рішення та виділити понад 4 млн.грн для медицини району. Ці кошти будуть скеровані на придбання обладнання, яке необхідне для підписання угод з Національною службою здоров’я України , для закупівлі медикаментів та інсуліну, для підтримки Програми медичного забезпечення демобілізованих учасників АТО-ООС та членів їх сімей. Окрім того, з районного бюджету виділяється 400 тис.грн для електрифікації двох амбулаторій в селах Волиця і Волсвин. Вони були збудовані у межах реалізації ініціативи Президента України з розвитку і підтримки сільської медицини. Роботи були виконані за кошти субвенції з державного бюджету. Також було виділено фінансування із районної скарбниці. Проте в проєкті не було врахована необхідність підключення медичних установ до електропостачання і тому ми змушені додатково скерувати кошти для вирішення цього питання», – наголосив Микола Пасько.

На завершення медичної ради головний лікар Сокальської ЦРЛ Роман Швед подякував керівництву райради за співпрацю, а також всім працівникам медичної галузі району за їх нелегку працю, витримку і терпіння, які вони демонструють у непростий час.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.