Влада працює

Голова Сокальської районної ради презентував інтерактивну систему організації освітнього процесу «Око»

16 жовтня голова Сокальської районної ради Микола Пасько зустрівся із педагогічний колективом та батьківським комітетом Поторицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Головними темами для обговорення були: запровадження інтерактивної системи організації освітнього процесу «ОКо», презентація електронного інвестиційного сервісу «Інвестуй в Сокальщину», оновлення  матеріально-технічної бази школи, реалізація мікропроектів в межах обласного конкурсу проектів місцевого розвитку, протидія булінгу.

Вчитель інформатики, шкільний адміністратор системи «ОКо» Тетяна Рощук розповіла батькам про нові можливості, які дає їм запровадження такого інтерактивного ресурсу. «ОКо» дозволяє вести електронні журнали успішності і відвідуваності, розклад занять, навчальні програми, онлайн тестування, задавати домашні завдання, організовує спілкування через внутрішнє листування, чати, форуми. Тому батьки, перебуваючи навіть за кордоном, зможуть контролювати успішність своєї дитини та відвідуваність занять. Водночас розробники системи потурбувались про дотримання вимог конфіденційності, школярі бачать інформацію про  себе, а батьки лише про своїх дітей.

Ініціатором створення такої освітньої системи «Око» виступає Сокальської районна рада. Її мета – зробити навчальний процес максимально відкритим та прозорим для батьків.  До речі, ця робота розпочалась ще 2 роки тому із сайтів навчальних установ району. Про це, у своєму виступі, розповів голова Сокальської районної ради Микола Пасько. Він нагадав, що райрада заборонила збирати кошти у школах. Це можуть робити лише батьки з власної ініціативи. Але на офіційних інтернет сторінках шкіл повинна бути відображена вся фінансова звітність: скільки коштів надійшло, з яких джерел і на що були скеровані. Такі прозора та відкрита інформація сприятиме позитивному іміджу навчального закладу та є однією із вимог закону України «Про освіту»

Окрім того, Микола Пасько презентував присутнім ще один інтернет ресурс , який також був розроблений на замовлення Сокальської районної ради. Це електронний інвестиційний сервіс «Інвестуй в Сокальщину». Він дає повну картину про надходження коштів з бюджетів різних рівнів до кожної місцевої ради Сокальського району, на які об’єкти вони скеровуються і як були використані. Очільник райради, на прикладі Поторицької сільської ради, продемонстрував, як користуватись інтерактивної картою.

Микола Пасько також ознайомив батьків із змінами, які відбулись в освітній галузі Сокальського району, в зв’язку із прийняттям нового закону України «Про освіту». Зокрема, кардинально змінено підходи щодо фінансування навчальних закладів. Вони отримали можливість самостійно розпоряджатись своїми коштами. Завдяки ефективній роботі комунальної установи Сокальської районної ради «Центр з обслуговування закладів освіти» у 2018 році було зекономлено 14 млн. грн.. освітньої субвенції. З них, 50% скерували на загальні потреби шкіл. Зокрема, на співфінансування для придбання 5 нових автобусів «Школярик», з них один – для дітей із особливими потребами. Решту коштів  пропорційно розділили між всіма навчальними установами Сокальського району, які самостійно приймали рішення на що їх скерувати.

На завершення виступу, Микола Пасько відзначив активність Поторицького сільського голови, директора школи та й всієї громади, які активно беруть участь в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку, шукають різні джерела фінансування для вирішення проблем своєї території.

Більш детально про використання коштів, які надійшли до Поторицької школи, розповіла директор Лариса Фарин. Зокрема, за зекономлені гроші з освітньої субвенції, вони придбали спортивний інвентар та меблі. Два роки поспіль навчальний заклад успішно реалізовує мікропроекти. Завдяки фінансуванню з обласного, районного та місцевого бюджетів, спонсорам та внескам громад був зроблений капітальний ремонт приміщення школи. А цього року придбано обладнання та інвентар. Лариса Фарин запропонувала присутнім знову взяти участь в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку на 2020 рік і придбати для учнів озвучувальну апаратуру.

Поторицький сільський голова Тарас Юхим подякував Сокальській районній раді за підтримку, відзначив позитивні зміни, які відбуваються в районі і закликав всіх до спільної праці.

Після зустрічі Микола Пасько оглянув приміщення, де навчаються молодші класи, за програмою Нова українська школа.

 

750809632
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.