Влада працює

Держава через нові соціальні ініціативи підтримає всіх, хто потребує допомоги

Однією з перших установ, що розпочала реалізацію соціальних ініціатив Президента України, є Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Важливою частиною реформ в Україні є нова соціальна політика, націлена на покращення якості життя та добробуту людей.

Невипадково, одним з основних принципів, закладених в соціальні ініціативи Президента, є адресність допомоги для тих категорій населення, які потребують першочергової підтримки, у тому числі потерпілих на виробництві та членів їх сімей.

Про позитивні зміни у сфері соціального страхування від нещасного випадку на виробництві свідчить ряд проведених перерахунків страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей. З 1 березня 2012 року відповідно до ст. 29 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», здійснено перерахування розміру щомісячної грошової суми в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого, та щомісячної страхової виплати особам, які мають на це право в разі втрати годувальника. При цьому, вперше з часу утворення Фонду перерахування проведено на коефіцієнт зростання не реальної, а номінальної заробітної плати. У зв’язку з цим, максимальний коефіцієнт зростання щомісячної страхової виплати з 1 березня 2012ого складає 1,176 (17,6%) проти 1,102 (10,2%) у 2011 р.

Щомісячна страхова виплата при проведенні перерахунку визначається з відкоригованої на вищезазначені коефіцієнти підвищення страхових виплат середньомісячної заробітної плати потерпілого відповідно до ступеня втрати його професійної працездатності.

30 березня 2012 р. правлінням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України розглянуто механізм осучаснення щомісячної страхової виплати особам, яким вона була призначена до 2006 року, та прийнято постанову №15 «Про проведення перерахунку щомісячних страхових виплат потерпілим та членам їх сімей у 2012 році». Проведено перерахунок щомісячних страхових виплат потерпілим та членам їх сімей, які отримують такі виплати станом на 1 березня 2012 року, та яким перерахунок цих виплат здійснювався до 1 березня 2006 року.

Таким чином, в квітні з 142 потерпілих, які перебували на обліку у відділенні ФССНВ в Сокальському районі, підвищені страхові виплати отримали 102 потерпілих (72%).

З метою проведення першого етапу осучаснення страхових виплат з 1 березня 2012 року для потерпілих, яким виплати були призначені до 1 січня 2006 року, у бюджеті Фонду передбачено 373,5 млн. гривень.

При цьому, для фінансування шахтарських регіонів передбачено 304,1 млн. грн., або 81%, з них: Донецька обл. – 146,8 млн. грн.; Луганська обл. – 55,8 млн. грн.; Дніпропетровська обл. – 64,4 млн. грн.; Львівська обл. – 25,6 млн. грн.; Волинська обл. – 6,5 млн. грн.; Кіровоградська обл. – 5,0 млн. грн.

Для проведення вищезазначеного перерахунку потерпілим на виробництві та членам їх сімей, Фондом в квітні спрямовано 33,4 млн. гривень.
Також, виходячи з реальних можливостей, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України працює над поетапним вирішенням проблеми осучаснення страхових виплат, встановленням соціальної справедливості щодо розмірів цих виплат, призначених у різні роки, а також робить все можливе, аби покращити соціальний захист та добробут наших громадян.

Мирослав БАГРІЙ, в. о. начальника ВВД ФССНВ в Сокальському районі.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.