Влада працює

Голова ЛОДА: Львівська ОВА за весь воєнний період не отримувала гуманітарних вантажів ні від ГО «Союз Українок», ні від інших юридичних чи фізичних осіб зі США

Голова Союзу Українок Америки Наталія Павленко зробила офіційну заяву щодо висловлювання представниці СУА Зоряни Боднар в інтерв’ю ТРК «Аверс»

У ЛОДА нагадали, що на основі неперевіреної інформації луцька ТРК «Аверс» зняла маніпулятивний сюжет про те, що Львівська ОВА начебто причетна до розкрадання гуманітарної допомоги, а львівське видання «Четверта студія» поширило його. Свою позицію щодо цього раніше висловив і начальник Львівської ОВА Максим Козицький :

Останнім часом мають місце непоодинокі випадки поширення у засобах масової інформації та соціальних мережах неправдивих даних стосовно неналежної організації поставок та розподілу гуманітарної допомоги, яка надходить в Україну.

Зокрема, cюжет луцької ТРК «Аверс» та його поширення львівським виданням «Четверта студія» містять твердження, що я як начальник Львівської ОВА можу бути причетним до розкрадання гуманітарної допомоги від представників Української діаспори у США.

Такий висновок журналісти роблять на підставі приватного коментаря представниці громадської організації «Союз Українок» Зоряни Боднар у соціальних мережах без наведення будь-яких фактів, результатів розслідування чи з’ясування обставин.

Щодо вищевказаних медійних публікацій офіційно заявляю:

1. Зараз війна і моя позиція, як і позиція Президента, вимагає гостроти та чіткості. Інформація, яку поширили згадані медіа, має всі ознаки фейкової атаки на керівництво адміністрації області.
2. Подані «факти» легко перевірити на неправдивість.
3. Львівська ОВА за весь воєнний період не отримувала жодних гуманітарних вантажів ні від ГО «Союз Українок», ні від інших юридичних чи фізичних осіб зі США.
4. Відповідно, ні я, ні інші посадовці ЛОВА до названих гуманітарних вантажів жодного відношення не мали і не мають. Це наводить на думку, що сюжет явно носить замовний характер і є яскравим прикладом медіакілерства та маніпулювання громадською думкою.
5. Інформація походить від певних політичних кіл, які вже раніше завдавали очевидної шкоди Львову і Львівщині. Окрім намагання нанести репутаційні збитки чинній адміністрації, звинувачення мене та посадовців ЛОВА у прямих маніпуляціях гуманітарною допомогою можуть мати і далекосяжні наслідки підривного характеру. Це буде з’ясовано найближчим часом.
6. Закликаємо журналістську спільноту дати належну оцінку діям своїх «колег».
7. Усьому світові зрозуміло, що Львівщина є одним із найважливіших регіонів тилового забезпечення України. Дискредитація цієї ролі нашої області може мати стратегічне значення для ворога.
Всім відомо, які зусилля і які кошти росія витрачає на інформаційну війну. Але далеко не завжди відомо, через кого вона діє.
Будьмо пильні і розумні – швидше переможемо!

Наталія Павленко ж у своєму зверненні вимагає від телекомпанії спростувати перекручення фактів у сюжеті.

«В інтерв’ю телеканалу Avers Зоряна Боднар ніколи не заявляла , що говорить від імені СУА. За її словами, вона пояснила журналістам, що намагалася знайти гуманітарну допомогу, яку її Відділ СУА надіслав до України через Meest США. В цьому контексті жодним іншим чином організація не згадувалася. На жаль, медіа вирішило створити зміст інтерв’ю пані Боднар і вхопитися за деталь про нашу організацію. Ми вимагаємо від телеканалу Avers та його репортерів видати спростування стосовно цього перекручення фактів», – зазначила у зверненні Наталія Павленко.

«Не втрачайте холодний розум. Ретельно перевіряйте інформацію. Пам’ятайте, ворог теж працює на всіх фронтах, і ми не завжди знаємо, через кого і якими методами він діє. Дякую Союзу Українок Америки за чітку та виважену позицію», – додав Максим Козицький.

Голос Сокальщини на GoogleNews