В той час, коли воїни щоденно мужньо тримають лінію оборони на фронті – завдання кожної громади стати надійним тилом для наших захисників.
З перших днів повномасштабного вторгнення Дрогобицька територіальна громада та усі свідомі мешканці об’єднались в підтримці ЗСУ та сприяють наближенню Перемоги.
Дрогобицька міська рада систематично приймає рішення щодо скерування коштів на потреби воїнів та організовує в місті численні благочинні заходи та ярмарки в підтримку оборонців.
Завдяки надходженню до бюджету Дрогобицької громади податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення військовослужбовців, вдалося зробити вагомий внесок в підтримку обороноздатності країни в період збройної агресії росії проти України.
Так, протягом 2022-2023 років з бюджету Дрогобицької міської територіальної громади на підтримку військових формувань та силам безпеки виділено субвенцій на суму 72,1 млн. грн. якими було в повному обсязі задоволено більше 30 запитів від військових.
Крім цього, за цей же період було спрямовано кошти на будівництво та облаштування укриттів, захисних споруд, житла для ВПО в сумі 35,8 млн.грн., на створення умов для лікування, відновлення та реабілітацію осіб, які постраждати в наслідок збройної агресії російської федерації проти України – 139, 1 млн. грн. Значна частина коштів направлена на заходи з енергозбереження в установах охорони здоров’я, такі як: утеплення фасадів та встановлення сонячних батарей, що призвело до використання альтернативних джерел енергії та економії енергоресурсів загалом.
Однак, внаслідок вилучення податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення військовослужбовців у 2024 році з бюджету громади, а це близько 300,0 млн грн.., суттєво зменшено підтримку військових формувань та забезпечено за 9 місяців їхні потреби у сумі близько 10,0 млн. грн.
Поряд з цим, Дрогобицька міська рада продовжує виконувати багато соціальних програм, скерованих на підтримку соціально-незахищених верств населення, а саме: соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями, осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах, захисників України, ветеранів війни, родин загиблих Героїв війни та Небесної Сотні, репресованих осіб, пільговий проїзд в міському транспорті, забезпечення мешканців пільгової категорії населення протезами та безкоштовними медикаментами, пільгове зубопротезування, безкоштовне харчування дітей військових у закладах освіти, поховання учасників бойових дій та ін. Всі ці заходи та забезпечення виконані на суму близько 13 млн. грн.
Окрім цього, 1,2 млн грн. направлено на облаштування інфраструктури будинку, де нині мешкають внутрішньо-переміщені особи.
Одночасно, слід зазначити, що Дрогобич недоотримав освітню субвенцію з державного бюджету для виплати заробітної плати педагогічним працівникам в сумі близько 14,0 млн грн, тому ці кошти довелося винайти в бюджеті громади, що призвело до додаткового навантаження на нього.
Також цьогоріч близько 4,0 млн грн. скеровано на співфінансування державної програми безоплатного харчування учнів 1- 4класів, а 2,0 млн. грн. – на співфінансування державної програми розвитку Нової української школи (НУШ) та придбання житла дітям- сиротам.
Значна частина коштів з бюджету громади систематично скеровується і на фінансову підтримку підприємств критичної інфраструктури з метою безперебійного забезпечення населення Дрогобицької міської територіальної громади водо, тепло та енергопостачанням в умовах військового стану. Це більше 23,0 млн грн.
Опікується місто і реабілітацією воїнів – оскільки НСЗУ не в повному обсязі покриває видатки медичних установ. Так, з бюджету громади було виділено більше 11,0 млн. грн. на придбання медичного обладнання для лікування та реабілітації як військових, які постраждали внаслідок бойових дій, так і цивільного населення.
Всі ці процеси відбуваються при індексі платіжної спроможності бюджету Дрогобицької міської територіальної громади 0,6 – тоді коли індекс, до прикладу, Сокільницької громади – 4.
Варто зазначити, що в Дрогобицькій громаді розгалужена мережа бюджетних установ: так в тільки в галузі освіти функціонує 62 заклади, в культурі – 37 установ, що потребує постійного їхнього утримання у належному стані. Окрім цього із впровадженням територіальної реформи – до складу громади увійшли 33 села, крім міст Дрогобича та Стебника. Це, безумовно, також відбивається на бюджеті міста.
Активність міста та бажання допомогти воїнам систематично виливаються в численні благочинні заходи, які проводять в Дрогобичі. Так, нещодавно у місті було ініційовано акцію «Мільйон на ЗСУ» – в рамках якої вдалось зібрати понад 1 млн.грн., за які було придбано понад 100 дронів та 2 автомобілі для воїнів.