Головна / Влада працює / До кінця 2013 року має запрацювати митний перехід в Угринові

До кінця 2013 року має запрацювати митний перехід в Угринові

Нараду-семінар міських, селищного, сільських голів та секретарів вів заступник голови Сокальської районної ради Володимир Чуб, котрий ознайомив присутніх з порядком денним, а також за дорученням голови районної ради І. Дацюка поінформував присутніх про нещодавню зустріч голови Сокальської районної ради Ігоря Дацюка та народного депутата Степана Курпіля з новопризначеним головою Львівської обласної державної адміністрації Віктором Шемчуком, на якій розглядались найактуальніші проблеми нашого району. Насамперед, голова районної ради Ігор Дацюк звернув увагу керманича області на катастрофічний стан доріг на Сокальщині, яка, наче відрізана від Волинської області і Львова.

Друге питання, про яке йшлося  це земельні орендні відносини з сільськогосподарськими виробниками. Присутнім на зустрічі був перший заступник голови РДА Богдан Матолич, котрий згодом повідомив, що найближчим часом повинна бути Постанова Кабінету Міністрів про врегулювання цих відносин. Також на зустрічі розглядали питання діяльності ДП "Львіввугілля", де йшлося про проблему закриття шахт. Голова облдержадміністрації Віктор Шемчук запевнив, що і це питання буде піднімати на рівні Кабінету Міністрів: “Є розуміння того, що не можна так просто закрити ті шахти, а людей викинути на вулицю, а як вирішуватимемо  буде видно на ділі”. Велася мова й про те, що до кінця року мають здати в експлуатацію митний перехід в Угринові і дороги, які ведуть до нього повинні бути в належному стані, а також виділення інвестицій на державному рівні для закінчення будівництва Пристанської школи.

Далі розглядали питання порядку денного. Начальник архівного відділу Сокальської РДА Валентина Кінах вела мову про впорядкування і зберігання архівних документів, які утворюються в процесі діяльності установ.

Про місячник озеленення, прибирання та благоустрою і День довкілля доповідав начальник відділу житловокомунального господарства, цільових програм, розвитку інфраструктури та з питань цивільного захисту РДА Олег Юзефик. Він наголосив, що згідно з розпорядженням голови Львівської облдержадміністрації від 15 березня "Про проведення місячника прибирання та благоустрою і Дня довкілля" подібне розпорядження видано головою Сокальської РДА. Отже, з 18 березня до 30 квітня триватиме цей місячник, будуть створені організаційний комітет та десять оперативних груп. Подібні групи повинні працювати у кожній міській, сільській і селищних радах, необхідно максимально залучити мешканців населених пунктів до проведення цього місячника, а 20 квітня  День довкілля. Доповідач акцентував увагу присутніх на тому, що з січня по березень у районі було три надзвичайні ситуації: обледеніння, снігопади, а зараз повені і до них мають бути готові і люди, і вся наявна техніка. Цю інформацію доповнив начальник Служби цивільного захисту у Сокальському районі ГТУ МНСУ у Львівській області Олег Тимчак.

На питанні актуалізації генпланів і виконання ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" зупинилася начальник відділу містобудування та архітектури Сокальської РДА Мирослава Баралус, котра в черговий раз наголосила на актуальності генпланів, які є вкрай необхідні, бо з 1 січня цього року ввійшов у дію закон в частині, що забороняє надання земельних ділянок для будьяких потреб фізичних чи юридичних осіб без генерального плану населеного пункту. Висловила вдячність окремим сільським радам, які вишукують кошти для проведення цієї роботи. Нині в стадії розробки є дванадцять генпланів, це досить велика кількість. Активно робота йде у цьому напрямі у Великих Мостах, Двірцях, Глухові, Сільці, Межиріччі…

Про суцільну агрохімічну паспортизацію земель сільськогосподарського призначення доповідав начальник відділу виробництва, переробки і маркетингу продукції рослинництва та тваринництва і інженернотехнічного забезпечення управління агропромислового розвитку Сокальської РДА Олег Тарасюк, котрий наголосив, що кожні п`ять років проводиться такий аналіз грунтів.

На жаль, на нараду не прибули керівники Сокальської філії ТзОВ "Фіакр-Львів", які мали поінформувати присутніх про надання послуг з перевезення громадян, бо дехто з голів місцевих рад мали до перевізників певні претензії й хотіли почути роз`ясення з цього приводу.

У "різному" заступник голови Сокальської районної ради Володимир Чуб зачитав інформацію фінансового управління Сокальської РДА, що на 25 березня до місцевих бюджетів мобілізовано 16 мільйонів 683 тисячі гривень, що становить 65,5 відсотка до плану за три місяці. Найгірші справи у Перв`ятицькій сільській раді  14 відсотків , а в Белзькій міській раді  один з кращих показників  90,9 відсотка.

Обгрунтувати ці цифри я попросила голів згаданих рад.

Богдан СОРОКА, Перв`ятицький сільський голова:

– Наш сільський бюджет залежний від земель запасу, господарського двору. Не були укладені з орендарями договори, бо, як з`ясувалось, тепер це вже не наша компетенція. І тому в нашу казну не надійшли надходження від оренди земель, хоча вони засіяні. Це було наше основне джерело прибутку.

Володимир МУХА, Белзький міський голова:

– Податок за оренду землі у нас є вагомий, але не основний. Бо в нас земля перебуває в основному в межах населеного пункту, а не як у сільських рад, за її межами. Ці й інші надходження у нас стабільно виконуються. В цьому напрямі працюємо систематично і тому в нас є виконання.

Оксана ПРОЦЬ.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

9 + 11 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!