Головна / Влада працює / Канцтовари для багатодітних родин

Канцтовари для багатодітних родин

У Львівській області триває реалізація обласної соціальної програми з покращення соціального захисту багатодітних сімей Львівщини, в яких виховується четверо та більше дітей. Завдяки їй 687 школярів Сокальщини з багатодітних родин отримали набори з річним запасом зошитів та ручок, а також циркулі та папкиконверти. Управління з питань сім’ї та молоді Львівської ОДА видало шкільний інвентар відділу у справах молоді та спорту РДА, який згодом передали директорам шкіл, ліцеям району – для подальшого їх вручення за місцем навчання дітей, оскільки цьогоріч списки подавали в Управління з питань сім’ї та молоді ОДА не за місцем реєстрації дітей, а навчання. 

Нещодавно у Народному домі м. Сокаль зібрались 83 школярі з багатодітних родин, які навчаються у Сокальських школах, та їх батьки, щоб отримати ці подарунки.
 
У залі панувала тепла, невимушена атмосфера. Ведучі, Юлія Базилевич і Вадим Борис, тепло привітали присутніх, а гуртківці Сокальського будинку дитячоюнацької творчості підготували цікаву концертну програму, зокрема зачарували співом Тетяна Ничай та Зоряна Кокотень – вихованці керівників гуртків Оксани Сумбаєвої і Наталії Криштальської. Додали настрою запальні танці, які майстерно виконали вихованці Надії Лютик. 
 
На зустріч з багатодітними родинами прийшли представники влади. Зокрема, заступник голови РДА Лариса Фарин сказала: «У житті кожної людини є небагато речей, які складають основу світогляду. Для українців – це віра, історія нашої державності, міцна родина. А в основі цього сім’я – мама і тато, діти». 
 
Вона подякувала батькам, які турботливо, з материнською любов’ю та батьківською ласкою виховують дітей. 
 
Заступник голови районної ради Володимир Чуб підкреслив, що виховувати троє і більше дітей – це не тільки відповідально, але й складно у цей нелегкий для Української держави час. І дуже приємно, що є такі люди, які розуміють труднощі й проблеми багатодітних родин і допомагають їм. 
 
Депутат обласної ради Роман Швед розповів про обласну соціальну Програму покращення соціального захисту багатодітних сімей Львівщини і мету її реалізації. 
 
Канцтовари дітям з багатодітних сімей міста Сокаль вручили заступник голови РДА Лариса Фарин, заступник голови районної ради Володимир Чуб, депутат обласної ради Роман Швед, методист відділу освіти РДА Ганна Фенчин. Очі хлопчиків та дівчаток сяяли радістю.
 
– На жаль, на такі імпрези запрошують багатодітні родини дуже рідко, – ділиться думками Ігор Філяс, батько чотирьох дітей. – У нашій родині троє школярів. Старші – Ольга і Надійка, навчаються у гімназії, Людмила – у ЗШ №4. Приємно, що нині про нас згадали і допомогли, хоч у такий спосіб. Шкільне приладдя часто ламається, зошити списуються. Вони учневі потрібні завжди. А це чималі гроші. Нині не часто зустрінеш розуміння та співчуття. Нещодавно почав оформляти пенсію, з’ясувалося, що не маю жодних пільг. Поки відбудеться перерахунок, за що мені годувати діточок? Ніхто не дивиться: чи багатодітна родина, чи ні. Це нікого не хвилює, кажуть, нема коштів і все. 
 
Четверо діток виховує Валентина Луцясь з Сокаля, вона каже, що багатодітні родини торік уже отримували зошити, ручки, олівці, фарби, кольоровий папір, лінійки та портфелі. Нині зробили це урочисто. Вийшло гарне свято, яке запам’ятається дітям. 
 
– Якби ви лише могли бачити обличчя дітей, коли вони отримують цей подарунок. Радісні, щасливі, усміхнені. Приємно, що є люди, які хочуть і можуть допомогти, що існує така програма – вона нам насправді потрібна. Адже сьогодні дуже непросто зібрати дітей до школи та забезпечити їх усім необхідним. Особливо, коли діток у сім’ї багато. Тому щиро дякуємо за канцтовари, – каже багатодітна мама.
 
Головний спеціаліст відділу у справах молоді та спорту РДА Ольга Скребуха зазначила, що на підставі обласної соціальної Програми покращення соціального захисту багатодітних сімей Львівщини на 2008-2015 роки, цьогоріч школярі з багатодітних сімей, в яких виховується від чотирьох і більше дітей, навчаються плаванню у басейнах шкіл: ЗШ І-ІІІ ст. №2, 4 м. Сокаль та НВК м. Великі Мости. 
 
Також багатодітним родинам передбачено пільги: 50-відсоткову знижку при оплаті за всі види комунальних послуг; безоплатне отримання ліків за рецептами лікарів і безоплатний проїзд усіма видами міського та пасажирського транспорту для дітей; безоплатне одержання путівок на оздоровлення дітей.
 
Це чимала допомога багатодітним родинам. Батьки живуть в щоденних турботах: як нагодувати, одягнути, відпровадити дітей до школи, а потім вивести в люди. Скільки безсонних ночей проводять багатодітні матері біля ліжечок своїх дітей, коли ті занедужали. Адже за кожним з них болить материнське серце. Проте вони щасливі, бо у них завжди в оселі повно дитячого галасу, звучить дитячий сміх… І їхня любов, теплота і ласка віддасться їм в майбутньому сторицею. Адже найбільше багатство кожної родини – це діти. 
 
Любов ПУЗИЧ.
 
 
 
 
 
 
 
Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

10 + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!