Проєкт будуть реалізовувати Міністерство соціальної політики України, Міністерство оборони України, Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine та Простір Можливостей.
Про це повідомили у ЛОВА.
Цей напрям є одним із найбільш пріоритетних для Уряду, оскільки йдеться не лише про соцзахист, але й про посилення обороноздатності країни. Ефективне задоволення соціальних потреб мобілізованих та членів їхніх родин сприятиме покращенню престижності військової професії і, як результат, посиленню напряму рекрутингу.
Ці та інші питання соціальної реінтеграції військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх родин начальник Львівської ОВА Максим Козицький обговорив напередодні з головою правління ГО «Простір можливостей», колишньою міністеркою у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та ВПО Оксаною Колядою.
«Погоджуюся з думкою пані Оксани, що комплексний підхід до роботи з ветераном має починатись з ТЦК. Наразі ці структури таких функцій не виконують. Разом з тим, вважаю, що недоцільно створювати органи чи структури, які дублюватимуть певні функції та послуги для ветеранів.
Дякую своїй радниці і голові Координаційний центр при ЛОВА Галина Бордун, команда якої ще у серпні минулого року розпочала системні зустрічі у громадах з родинами військовослужбовців за участі представників Пенсійного фонду, ТЦК та СП, Офісу родин військовослужбовців та інших спеціалістів», – зазначив очільник Львівщини.
Прикметно, що у грудні рівень звернень родичів військовослужбовців до офісів Координаційного центру у районах зріс на 50%, не менш завантаженим був і початок 2024 року. Тобто, потреба у такій координації лише збільшується.
У планах – масштабувати проєкт на інші області, а наразі – розробка алгоритмів роботи фахівців зі соціальної підтримки ТЦК на Львівщині, аналіз їхнього функціоналу та взаємодії з іншими дотичними службами. Надалі – проведення навчань для спеціалістів.
Проєкт представлять на форумі «Психосоціальні послуги», який відбудеться у Львові 9 лютого.