Влада працює

Львівщина-Ветеранам: в області розпочався семінар з практичних аспектів надання адмінпослуг через ЦНАПи

Учасниками є майже сім десятків керівників цнапів територіальних громад області.

Сьогодні, 12 липня, на Львівщині стартував  Семінар-практикум «Львівщина – Ветеранам. Практичні аспекти надання адміністративних послуг через ЦНАПи ветеранам та членам їхніх сімей, родинам загиблих Захисників та Захисниць України, особам з інвалідністю внаслідок війни».

Організатори заходу – управління з питань цифрового розвитку Львівської обласної військової адміністрації, за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні в межах проєкту ПРООН «Посилення стійкості громад в регіонах України», що фінансується  урядом Великої Британії.

Як зазначили під час заходу його метою є потреба і необхідність обмінятись баченням і досвідом по впровадженню послуг, в тому числі і адміністративних через ЦНАПИ, ветеранам, членам їх сімей, родинам загиблих. Тому на захід запросили представників громад і регіонів, які вже впевнено зробили перші кроки у цьому напрямі з Київської міської державної адміністрації, Дніпропетровської, Київської, Львівської обласних військових адміністрацій, Львівської, Яворівської та Дрогобицької територіальних громад.

«Ми, як управління почали працювати над Концепцією підтримки ветеранів 1, 5 місяці тому і в нас було багато питань по розвитку ЦНАПів. Однак за цей час у нас вже є зміни, зокрема зміни в 523 Постанову Кабміну кажуть, що ЦНАПи цнапи починають відігравати важливу роль в наданні послуг ветеранам. Також, в  Україні зростає тренд на розвиток безбар’єрного суспільства. Тут йдеться не лише про фізичну безбар’єрність, але й інформаційну. Упродовж форуму ми дізнаємось про те, як правильно комунікувати з ветеранами під час надання послуг, аби не нашкодити. Мені дуже приєсно що Львівщина ініціює це. Прагнемо, щоб саме наш регіон зайняв перший щабель у якості надання послуг ветеранам, а навички, здобуті під час форуму, поширились на кожну громаду. Ці семінари покликані допомогти нам покращити якість виконання професійних повноважень. До кінця року хочемо бачити, як наші ЦНАПи трансформувались. Також, хочу подякувати ПРООН, завдяки яким це все стало можливим», – зазначив заступник голови Львівської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін.

В межах заходу регіональний координатор ПРООН у Львівській області Ігор Назар ознайомив присутніх з проєктами регіонального розвитку Програми розвитку ООН в Україні, а начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської ОДА Максим Столярчук з основними аспектами розвитку співпраці Львівської ОВА та Програми ПРООН з розвитку регіонів.

Концепцію підтримки Захисників та Захисниць України на території Львівщини презентувала керівник апарату Львівської обласної військової адміністрації Ірина Шурпяк.

«Ветеран – це такий самий громадянин нашої країни, як і  будь-який інший. Він має отримати якісну послугу. В нашій області дуже якісно надають адміністративні послуги і цей напрям розвивається. Львівщина – одна з найкращих областей в плані адаптації та реабілітації ветеранів, ми маємо сильну клінічну базу, проте потрібно і надалі розвивати весь спектр можливостей для захисників та захисниць» – зазначила Ірина Шурпяк.

Керівниця апарату розповіла про роботу міждисциплінарної команди, що працює над обласними програмами та підготовку кейс-менеджерів для координації та надання консультативної допомоги ветеранам в межах Концепції.

«Працівники різних сфер, які зараз працюють з ветераном і дають відповіді на його питання вже частково виконують функції кейс-менеджера. Існує ряд установ, які вже мають досвід такої роботи, проте їх замало, вони є не у кожній громаді. Тому загалом підготовка таких осіб, які працевлаштовані в громаді, зараз є хорошим варіантом відповісти на запит та підготуватись до повернення наших захисників. Основним завданням цього фахівця є надати відповідь на запит де можна пройти реабілітацію, протезування, яким чином отримати соціальну допомогу, які варіанти отримання коштів з обласного бюджету та інше.  Зараз в області є спеціальні люди, які пройшли відповідне навчання. Але наразі їх кількість незначна і не покриває повної потреби. Це навчання триває»- додала Ірина Шурпяк.

Семінар-практикум для керівників ЦНАПів триватиме три дні.

Голос Сокальщини на GoogleNews