Влада працює

Львівська міська рада і ЮНІСЕФ підписали меморандум про співпрацю

Львівська міська рада та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) домовилися про співпрацю задля підготовки Львова до активностей у статусі молодіжної столиці Європи 2025. Відповідний меморандум підписали сьогодні, 12 серпня, у Міжнародний день молоді, міський голова Андрій Садовий та голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін.

«У 2025 до Львова приїдуть тисячі молодих людей – ми будемо мати честь відкривати тут молодіжну столицю Європи. Це є важливим кроком до членства в Європейському Союзі. І Львів робить цей крок з усіма містами нашої держави.

Власне, ЮНІСЕФ допомагає нам і ідеологічно, і фінансово. Йдеться і про стажування для великої кількості молодих людей. Бо люди – фундамент будь-якої держави. Тому, треба бути разом, вчитися разом», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Згідно з меморандумом, ЮНІСЕФ надаватиме місту технічну та експертну допомогу в підготовці до проведення ключових заходів, передбачених статусом молодіжної столиці Європи. А також сприятиме створенню та розвитку молодіжної ради міста, розробці молодіжної стратегії на 2025-2035 роки тощо.

«У надскладних умовах війни українська молодь проявляє надзвичайну стійкість, інноваційність і рішучість відновлювати країну, — сказав голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін. — Унікальний інноваційний потенціал міста створює прекрасні передумови для втілення рішень для дітей та молоді, що сприятимуть ранньому відновленню та зможуть бути згодом поширені на інші регіони. Ми також із радістю поділимося багаторічним досвідом ЮНІСЕФ у реалізації молодіжних ініціатив, таких як програма UPSHIFT. Вона має на меті залучити підлітків і молодь до розробки креативних рішень для викликів у їхніх громадах, підвищити їхню громадянську активність і підприємницький потенціал. Разом із владою Львова ми прагнемо створити якнайкращі можливості, аби пропозиції молоді були почуті і втілені на благо їхніх громад».

У межах співпраці, Львову надаватиметься підтримка за такими напрямами:

– розбудова молодіжної інфраструктури міста;

– промоція Львова як молодіжної столиці 2025 серед української та європейської молоді, налагодження партнерства між українськими та європейськими містами;

– розвиток транскордонної співпраці між містами та підтримка Львівського бюро євроінтеграції задля впровадження кращих європейських практик щодо роботи з дітьми та молоддю на рівні муніципалітету;

– підготовка програм для забезпечення безбар’єрності міського простору.

Довідка

Молодіжна столиця Європи — це титул, який Європейський молодіжний форум терміном на один рік присвоює європейському місту — задля розширення можливостей, активізації молоді та зміцнення європейської ідентичності через проєкти, зосереджені на культурному, соціальному, політичному та економічному житті молоді. Першу столицю обрали у 2009 році. Львів – 17-ий володар такого титулу.

Ініціатором подачі заявки на участь у конкурсі «Молодіжна столиця Європи» та координатором цього проєкту є Мережа молодіжних просторів ТВОРИ!

Голос Сокальщини на GoogleNews