Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Місцеве самоврядування не забезпечене належними повноваженнями – так сказав голова Львівської обласної ради Олег ПАНЬКЕВИЧ під час прийому громадян у Сокалі

Як уже повідомляв "Голос з-над Бугу", голова Львівської обласної ради Олег Панькевич та депутат обласної ради Володимир Чехут провели виїзний прийом громадян у Сокальській районній раді.

Основні питання, з якими люди зверталися до очільника області, це  стан доріг, транспортних перевезень, земельні паї, надання матеріальної допомоги та ін.

Зокрема, священик Василь Ониськів прийшов з болючим питанням від усієї громади села Залижня, де недавно згоріла церква. Мешканці Сокальщини жертвують на її відбудову, вже закладено цоколь, але коштів все ж таки бракує. На що О. Панькевич відповів, що з бюджету не можливо виділити грошей, але шукатимуть інші шляхи для вирішення цього питання. Голова районної ради Ігор Дацюк зауважив, що цього року згоріла церква також в Стремені, назвав причини пожеж обидвох святинь. Тому пам"ятки архітектури потрібно відновлювати і зберігати в належному стані.

Свій біль розповіла голові обласної ради і Тетяна Пидляк. Ще в 2005 році Апеляційний суд виніс рішення на її користь щодо квартирного питання, але виконавча служба не виконує постанову. Жінка з маленькою донечкою не мають де проживати. Чому ніхто не пояснює своїх вчинків?  запитала вона. Адже не знає, куди вже йти оббивати пороги. Голова обласної ради порадив їй звернутися з клопотанням до обласного управління юстиції, щоб виконали рішення суду, і написати заяву на його ім"я.

З питанням про житло звернулася й Руслана Шурмяк, мати семи дітей. Нині вони мешкають у гуртожитку, на маленькій житловій площі. Тут голова облради порадив наступного року скористатися молодіжним кредитуванням.

В кожного свої болі, проблеми. Але коли уважно ставляться до людей, стараються їх вислухати  це великий плюс. У цьому пересвідчилася і мешканка Червонограда Марія Балицька. Вона уже зверталася з питанням щодо видачі їй майнового паю до депутатів районної ради, їй надали слово на сесії. Нині п. Марія дякувала за це голові райради Ігорю Дацюку і всім депутатам. Але, на жаль, таке питання вирішується тільки у судовому порядку. Бо якщо вона працювала медиком в Острові, а сьогодні там немає землі для розпаювання, і на це ще претендує чимало людей, то як в цьому випадку може зарадити сільська рада? Людині потрібно допомогти, але, на жаль, тут багато колізій. З подібним проханням звернулася й Ярослава Солярчук.

Болюче питання району – дороги. Про це говорили голова Асоціації сільських та селищного голів Сокальщини, Лучицький сільський голова Володимир Черечін, Скоморохівський сільський голова Надія Гібляк, депутат цієї ж ради Ярослава Гурська, депутат районної ради Роман Шевчук.

– Траса через Перетоки з"єднує Львівщину з Волинською областю, – сказала Н. Гібляк. – Мені встидно, коли сідаю у волинський автобус, люди апелюють до мене, кажуть, що то у вас за влада, що селами переїхати не можна. Один раз тут уже й "Школярик" перекинувся, добре, що дітей у ньому не було.

Голова районної ради І. Дацюк показав на карті району О. Панькевичу віддалені села Сокальщини, де вкрай жалюгідне становище з дорогами. І хоча кошти на їх ремонт виділяють з обласного бюджету, роботу філія "Сокальський райавтодор" виконує вкрай погано. Очільник району "тяжкими" назвав дороги Скоморохи – Перетоки, Тартаків – Княже, Лещатів – Лучиці. Останню так і не доремонтували (про це вже писав "Голос з-над Бугу").

Йшла мова й про тендери, про Службу автомобільних доріг у Львівській області, керівники якої не реагують на звернення депутатів районної та сільських рад.

Олег Панькевич заявив, що потрібно впливати разом, щоб продовжувати ремонти доріг. Це питання слухатимуть на черговій сесії обласної ради. Голова районної ради підкреслив, що на сесії також розглядали питання ремонту доріг, рекомендували зняти з займаної посади керівника філії "Сокальський райавтодар", але, на жаль, реакція Служби автомобільних доріг "нульова".

Депутат обласної ради Роман Швед відзначив, що район межує з Польщею, доріг багато, "які в ганебному стані". А депутат районної ради Роман Шевчук вів мову про відтинок доріг Червоноград – Стоянів, Тартаків – Переспа, які також потребують ремонту.

За словами Ярослави Гурської та Надії Гібляк, мешканці Перетік писали звернення щодо ремонту доріг у прокуратуру, райдержадміністрацію, просили підключити контрольноревізійний відділ, щоб перевірили, як освоюють кошти. До речі, жителі цього населеного пункту вже хотіли перекривати дорогу.

Голова обласної ради підтримав усіх в питанні ремонту доріг, попросив подати документи, звернення, на які не реагували, щоб в межах своїх повноважень вплинути на ситуацію.

Волицький сільський голова Надія Білик, директор ПАФ "Білий Стік" Олег Іванчина звернулися з проханням допомогти коштами, щоб продовжити будівництво Народного дому у с. Волиця, директор Пристанської школи Мар"ян Дмитрів  щодо завершення будівництва школи у цьому селі.

Чимало незручностей у жителів Равщини, котрі щодня мусять добиратися до траси пішки, а потім зупиняти автобуси чи маршрутки щоб доїхати на роботу. Про це говорили Олександра Мисак, Орислава Звадюк та депутат районної ради Ігор Хом"як. І хоча тендери по перевезенню проводить Львівська ОДА (нині він оголошений і на маршрут Сокаль  Равщина), потрібно щоб дослухалися й до місцевої влади. Бо виходить, що на рентабельних маршрутах курсують автобуси, а хіба перевізник не може перекрити нерентабельний? Або щоб видавали тимчасові дозволи на перевезення.

Ганні Мурміль підприємець довгий час не виплачує заборгованої зарплати  вона також прийшла за допомогою до голови обласної ради. А ось Любов Матюха, на думку голови облради, мала б спочатку звернутися у райвідділ міліції, почати звідти. За її словами, біля будинку у Сокалі, де мешкає, збирається чимало любителів “оковитої”. Тут п"янки, сміття, одним словом  притон.

З іншими питаннями  щодо ліквідації підприємства "Льон", по ВАТ "Сокальське заводоуправління будівельних матеріалів"  звернулися Віктор Костюк, Михайло Годісь і Ярослав Піхоцький (щодо останнього пояснення також дав заступник голови районної ради Володимир Чуб). Справедливі зауваження і пропозиції висловила і Галина Процюк, зокрема, вони стосувались того, що на автобусних станціях в Сокалі та й у самому місті відсутні туалети, що спричиняє чималі незручності не тільки жителям району, але й гостям нашого славного міста.

Голова облради Олег Панькевич запевнив громадян, що обласна рада у межах своєї компетенції зробить усе можливе, аби позитивно вирішити усі проблемні питання мешканців Сокальщини, що того дня були озвучені. Ось як він для "Голосу з-над Бугу" підсумував прийом громадян:

– Фактично уже завершено об"їзд усіх районів області. Звичайно, проблеми, з якими люди приходять, в тому числі і у Сокальському районі,  подібні до тих, що є в інших райцентрах. Декілька з них можна узагальнити  це дороги, не тільки питання отримання коштів для ремонту доріг місцевого і державного значення. Сільські голови та депутати районної ради подали інформацію як, власне, використовуються ці кошти, які передбачені у 2011 році, яка якість робіт  це для нас, обласної ради, дуже важливо мати таку інформацію. Оскільки на черговому засіданні сесії, яке відбудеться на початку грудня, одне з питань буде присвячено і цій проблемі. Питатимемо у розпорядників коштів, відповідних управлінь обласної адміністрації про те, як проходили ці роботи. Це одна з функцій обласної ради, функція контролю. Звертатимемося теж до громади, аби мати об"єктивну інформацію. Адже, одна справа те, що нам керівники говорять з трибуни, інша  думка людей. А такі прийоми, зустрічі сприяють отриманню інформації з різних джерел і більш об"єктивної. Люди приходили з житловими проблемами, питаннями благоустрою населених пунктів, траспортних перевезень, ліквідації та санації підприємств… У межах компетенції обласної ради звертатимемося до тих чи інших структур, до правоохоронних органів, аби належно реагували на подібні звернення.

А щодо доріг – то це найболючіша проблема, яка турбує мешканців Львівської області, і вашого району зокрема. В обласної, районних та міських рад дуже малий вплив на те, як здійснюється розподіл коштів, особливо, коли йдеться про дороги загального користування. Також не мають достатнього впливу на контроль за їх використанням. Такі в нас реалії. На жаль, місцеве самоврядування в Україні не забезпечене належними повноваженнями, і в цьому проблема. А така ситуація вигідна тим, у кого реальний вплив у державі. Звичайно, Верховна Рада має прийняти законодавство, яке надасть місцевим громадам відповідні повноваження. Адже видніше сільському голові планувати кошти, він відповідальний перед громадою за те, наприклад, якою буде ця дорога  він впливатиме на її ремонт. Сьогодні ж, на жаль, так не є. Але переконаний, що ця Верховна Рада не змінить ситуацію, тому мусимо з вами разом чекати змін, робити все для того, щоб в нас, в Україні, змінювалася система влади…

Голова Львівської обласної ради Олег Панькевич та голова районної ради Ігор Дацюк побували також в Угринові, побачили, як йде будівництво митного переходу з польської сторони.

Вони також відвідали комунальний заклад Львівської обласної ради "Сокальська загальноосвітня санаторна школаінтернат •IIII ст. для дітей, хворих на сколіоз ім. Т. Г. Шевченка". Директор школи Ольга Зигмунд ознайомила їх з роботою закладу, показала навчальні й тренувальні класи, зали лікувальної фізкультури. На подвір’ї між корпусами школиінтернату, для дітей з вадами хребта, будується плавальний басейн, який, зокрема, фінансується з обласного бюджету.

У Волиці очільники області та району оглянули незавершене будівництво Народного дому, у Сільці  як йде спорудження дитячого садка. Побували й у віддаленому селі Сокальщини Пристані, де ознайомилися з будівництвом середньої школи (тут також буде дитсадок та ФАП).
Під час робочої поїздки на Сокальщину голова Львівської обласної ради Олег Панькевич, депутати облради Олександра Небожук та Володимир Чехут, голова районної ради Ігор Дацюк, депутати районної та міської рад також побували у Великих Мостах. Тут з нагоди 93ї річниці проголошення ЗУНР стараннями пароха УГКЦ отця Володимира Юськіва, на будинку, де жив і працював Іван Федорович Малко, відкрили пам’ятну дошку. Іван Малко  видатний великомостівець, адвокат, громадський та політичний діяч, член Організації українських націоналістів, Січовий стрілець, якого в 1941 році замордували енкаведисти.

Василь СОРОЧУК.

Фото автора.           

Exit mobile version