
Засідання комісії з питань переселенців на Львівщині
На Львівщині відбувається засідання Тимчасової комісії Верховної Ради України з питань внутрішньо переміщених осіб та людей, які постраждали від війни.
Поточна ситуація та реалізовані програми
Зараз у нашій області проживають близько 205 тисяч переселенців. Це ті, хто зареєструвався офіційно. Здебільшого – жінки з дітьми, люди старшого віку та люди з інвалідністю. Разом з партнерами ми облаштували для них 65 місць тимчасового проживання. Реалізували дві великі обласні програми: інфраструктурну та компенсаційну, загальна сума – понад 440 мільйонів гривень. Долучили до цього понад 30 донорських організацій, включно з міжнародними фондами, які допомогли втілити понад 170 проєктів. Щира вдячність за цю співпрацю!
Окремо хочу відмітити роботу Координаційний центр при ЛОВА, який надає допомогу ВПО не лише з проживанням, а й з пошуком роботи, юридичними та психологічними консультаціями. Маємо також активну Раду з питань ВПО при ЛОВА, яка завжди звертає нашу увагу на критично важливі речі.
Виклики та перспективи
Основний виклик, який маємо сьогодні, – інтеграція вимушених переселенців у життя громад: щоб діти не сиділи вдома, а ходили в дитсадки і школи, а дорослі – мали роботу. Тимчасове житло – це теж не вихід. Треба допомогти людям з постійним домом, аби вони могли планувати своє життя.
На жаль, область не може забезпечити ВПО коштами на власне житло, але, якщо держава створить іпотечну програму для переселенців на зразок тієї, яка діє для наших воїнів та ветеранів, ми точно готові підсилити її коштами з обласного бюджету.
Вимушені переселенці – люди, які через війну втратили дім, і часто змушені були тікати з-під обстрілів з однією валізою, але вони не втратили гідність та віру в свою державу й своє майбутнє у рідній державі. Наш обов’язок – на рівні держави, області, громади – цю гідність та віру підтримати. Не гаслами, а конкретними діями.
Pavlo Frolov
Максим Ткаченко