Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

На Львівщині збільшили 4G-покриття області до 92 % та триває відновлення колії європейського зразка

Впродовж 2022 року управління транспорту і зв’язку реалізувало кілька важливих ініціатив та запустило низку проєктів.

Зокрема, у 2022 році на Львівщині почали запроваджувати е-квиток у приміських та міжміських автобусах області. Для цього управління транспорту та зв’язку провело конкурс інвесторів, переможцем якого стало ТОВ «Смарт-Тикет Технолоджи».

Нагадаємо, що компанія повинна залучити інвестиції на суму 38,334 млн грн для придбання та встановлення валідаторів, а також відповідного програмного забезпечення, забезпечити роботу мінімум 50 точок продажу електронних квитків. Комісійна винагорода інвестора за виконання зобов’язань становить 10% від суми проведених операцій щодо завалідованих електронних квитків, а за проїзд пільгових категорій пасажирів – 5% від загальної вартості проїзду.

Як зазначають в управлінні, основна реалізація проєкту відбуватиметься у 2023 році, а саме:

– визначення переліку ТЗ, типової схеми входу і виходу пасажирів в ТЗ, типу карт для проведення оплати проїзду на транспорті, визначення тарифів, визначення постачальника каналів зв’язку для забезпечення стабільного (стійкого) зв’язку валідаторів в TC 3 системою;

– закупівля валідаторів (визначення і узгодження необхідних термінів поставки); закупівля (при необхідності) карт для оплати проїзду на транспорті, підготовка / визначення місць і способів продажу і поповнення карток для оплати проїзду на транспорті, організація захищеного віддаленого доступу до системи співробітників, збір i підготовка даних для введення в систему (тарифи, маршрути, типи, номери ТЗ, дані по диспетчерам і водіям), отримання каналів зв’язку для підключення валідаторів, отримання погодження на установку валідаторів в ТЗ (власники, які обслуговують організації, постачальники – у випадку гарантії);

– встановлення каналів зв’язку та обміну інформацією з системою (узгодження протоколів), налаштування системи, введення необхідних даних для правильного розподілу інформації в системі, установка та підключення валідаторів на ТЗ, введення необхідних даних для правильного розподілу інформації в системі (номера валідаторів, маршрути, транспортні підприємства тощо), тестування і налагодження, навчання співробітників автотранспортних підприємств, інформування громадян, підготовка інформаційних брошур і плакатів;

– тестування в цілому, повідомлення та інформування громадян, запуск оплати проїзду в автоматизованому режимі;

– видача карток громадянам та перехід на безготівковий розрахунок.

Окрім цього, у 2022 році управління транспорту та зв’язку розпочало реорганізацію автобусної мережа області. У межах проведення двох конкурсів з визначення перевізників, з ними уклали 163 договори.

Водночас з 260 провізниками підписали додаткові угоди про продовження терміну дії договору на період дії воєнного стану в Україні і протягом одного року з дня його припинення чи скасування. 17 договорів продовжили на 5 років з перевізниками, які інвестували кошти в оновлення рухомого складу.

У результаті мешканців області на 90 % забезпечили автобусним сполученням.

У Львівській області також збільшили 4G-покриття області з 88 % до 92 %. Для цього управління провело моніторинг якості електронних комунікаційних послуг на мережах мобільного зв’язку усіх операторів у Львові та на автомобільних дорогах, які ведуть до пунктів пропуску на кордоні України у Львівській області. Найбільший виклик зараз – це відсутність електропостачання (аварійні та планові відключення електроенергії). Для забезпечення працездатності комунікаційних мереж в таких умовах потрібне резервне живлення. Зі свого боку, постачальники (оператори) задіяли усі ресурси – стаціонарні та пересувні генератори 6-8 кВТ, акумулятори, паливно-мастильні матеріали, розподіл ресурсів операторів в рамках національного роумінгу. Однак цього недостатньо для безперебійної роботи мобільного зв’язку на значній території області. Тому, 6 комунальних підприємств територіальних громад та 20 приватних підприємств допомагають забезпечувати живленням базові станції мобільного зв’язку, використовуючи власні генератори.

Варто зазначити, що у 2022 році управління транспорту та зв’язку займалось відновленням залізничної колії європейського зразка на ділянках Рава – Руська – Гребенне та Старжава – Хирів – Нижанковичі.

Вдалось відновити 1435 мм на ділянці Рава-Руська-Гребене протяжністю 7,2 км, частково провести ремонт вокзалу, розмістити пункти митного та прикордонного контролю та відкрити касу міжнародного продажу. Проєкт реалізовано за кошти залізниці РФ «Львівська залізниця», АТ «Укрзалізниця» та місцевого бюджету Рава-Руської громади.

Станом на сьогодні на ділянці Старжава – Хирів – Нижанковичі відновили суміщену колію (1520 мм) та колії європейського зразка (1435мм) на ділянках:

– Хирів – Нижанковичі – протяжністю 15, 5 км;

– Самбір – Хирів – 36 км;

– Хирів – Старжава – 10,2 км.

Exit mobile version