Головна / Влада працює / Депутати Сокальської районної ради підтримали звернення щодо виділення коштів на ремонт автодоріг у районі
ремонт дороги в Перетоках

Депутати Сокальської районної ради підтримали звернення щодо виділення коштів на ремонт автодоріг у районі

На позачерговій 47 сесії 7 скликання районної ради народні обранці прийняли низку звернень до перших осіб держави та голів ЛОР та ЛОДА, зокрема депутати звернулись до прем՚єр- міністра України Гончарука, міністра інфраструктури України Криклія, голови Львівської обласної  державної адміністрації Козицького та до голови Львівської обласної ради Ганущина, щодо виділення коштів на ремонт автодоріг загального користування місцевого значення у Сокальському районі Львівської області. Як і завжди, питання стану доріг району стало дискусійним і викликало чимало запитань з боку депутатів райради та і мешканців Сокальщини. Заступник голови райради Василь Бойко зазначив:

До  нас, депутатів Сокальської районної ради  звертаються мешканці Сокальського району, які занепокоєні жахливим станом  деяких доріг у  районі.

На ремонти доріг загального користування місцевого значення з обласного бюджету протягом 2017-2019 років виділено на ремонт доріг 23,3 млн.грн. (в т.ч. у 2017 році – 8,5 млн.грн., у 2018 році – 11 млн.грн, у 2019 році – 3,8 млн.грн.), за що громада району і депутати Сокальської районної ради щиро вдячні Львівській обласній державній адміністрації та Львівській обласній раді, але на жаль цих коштів катастрофічно бракує, оскільки капітальний ремонт доріг  почали проводити декілька років тому,  стан дорожнього покриття в районі є незадовільним, а в деяких ділянках доріг і аварійним.

Заступник голови Сокальської районної ради зазначив, що за вказаний період з державного бюджету на зазначені цілі виділено 8 млн. грн. ( в  т.ч. у 2018 році – 5 млн. грн., у 2019 році – 3 млн.грн). Він також підкреслив, що Сокальська районна рада спільно з Сокальською РДА не стоять осторонь цих проблемних питань, і всіляко намагаються, у межах своїх можливостей та компетенції, вирішувати питання ремонту доріг. Згідно  з Програмами «Дороги Сокальщини на 2015-17роки» та «Дороги Сокальщини на 2018-2020 роки» протягом 2017-2019 років було виділено значну частину коштів від перевиконання дохідної частини районного бюджету на капітальний чи середній поточний ремонт автодоріг загального користування місцевого значення.

46,172 млн.грн., зокрема:  у 2017 році – 17,95 млн.грн., у 2018 році – 19,4 млн.грн., у 2019 році – 8,822 млн.грн.  Також, у 2016 році на ремонт доріг виділено кошти з районного бюджету на суму 14,5 млн. грн. Окрім того, з бюджетів місцевих рад  на ремонт доріг загального користування місцевого значення виділено 13,1 млн. грн. (у 2017 році – 4,2 млн.грн., у 2018 році – 7,5 млн. грн., у 2019 році – 1,4 млн.грн.).  Таким чином, протягом 2017-2019 років з районного та бюджетів місцевих рад району на ремонт доріг загального користування місцевого значення виділено 59,272 млн.грн. або в 1,9 раза більше, ніж виділено коштів з обласного і державного бюджету на вказані цілі у цьому періоді.

Голова районної ради Микола Пасько підкреслив, що «…немає такого району, який б виділяв такі суми на ремонт доріг із власного бюджету» і зауважив, що необхідно ознайомлювати населення із вищезазначеними цифрами. Голова райради наголосив, що суми, потрібні на ремонти доріг, значно більші, і треба розуміти, що фактично місцева влада відриває суми на інфраструктуру від видатків, які необхідні на об’єкти, за які відповідає безпосередньо районна рада або ж адміністрація. Відтак, за словами голови, освітні заклади, позашкільні установи, медична галузь, заклади культури, спортивна ланка залишаються без належного фінансування. «Така динаміка розподілу коштів в області нам крайнє не підходить, тому і підготували відповідне звернення» – розповів Микола Пасько.

Сподіваємось, що влада зрозуміє цю надзвичайно «болючу теми», враховуючи те,  що Сокальський район є лідером по виділенню коштів з районного та місцевих бюджетів на ремонт доріг загального користування місцевого значення. Ми просимо при розподілі коштів державного та обласного бюджетів  виділити кошти на ремонт доріг загального користування місцевого значення у Сокальському районі Львівської області.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

sixteen + eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!