Влада працює

На Сокальщині відкрили пішохідний митний пункт пропуску «Угринів-Долгобичів». Фото

1 липня на Сокальщини урочисто відкрили пішохідний митний пункт пропуску «Угринів-Долгобичів». Відтепер сокальчани та мешканці околиць зможуть потрапити в сусідню Польщу не лише на автомобілі, а й пішки чи на велосипеді.

На урочистостях з нагоди такої визначної для району події побували Генеральний консул України в Любліні Василь Павлюк, голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк, голова Сокальської РДА Олег Кожушко, депутати районної ради, гості. Поблагословив нову смугу пішохідного переходу о. Ярослав Кащук.

Голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк зазначив, що у відкритті цього пішохідного пункту пропуску є велика заслуга Посла України в Польщі, нашого земляка Андрія Дещиці та секретаря польсько-української комісії Романа Кріля, який теж родом з Сокальщини. Вони активно сприяли, аби як найшвидше відкрити цей пішохідний пункт пропуску. Це дасть можливість для розвитку тісних відносин між Сокальським районом і Томашевом і Грубешевом, відкриття пункту сприятиме написанню нових спільних міжнародних проектів, обміну досвідом. Цей пішохідний пункт пропуску наразі відкрито в якості експерименту на півроку – з 1 липня до 1 січня. Якщо буде багато людей перетинати кордон, то з 1 січня він буде працювати постійно. Зараз уже помало розвиваємо інфраструктуру, в Угринові відкрито пункт обміну валют, працюють магазини, де поляки можуть придбати наші продукти. Минулого тижня тут побував Посол України в Польщі Андрій Дещиця, його пропозиція до Кабінету Міністрів є такою: 62 км. траси Р -15 «Ковель-Червоноград-Жовква» від Тудоркович до Великих Мостів і Угринів-Хоробрів ремонтувала польська фірма, з польською фірмою за виконані роботи розраховувалась Республіка Польща, а пізніше з Польщею як кредит розраховувалась Україна протягом десяти-двадцяти років. Така модель ремонту доріг для нас є дуже прийнятною і вигідною.

Голова Сокальської райдержадміністрації Олег Кожушко розповів, що спочатку людей буде менше на цьому пункті пропуску, а згодом таки побільшає. В центрі Долгобичева будують супермаркет «Бедронка», де наші земляки зможуть пішки ходити по продукти в Польщу. Також з часом буде розвиватись інфраструктура. Зараз уже продовжено маршрут автобуса «Сокаль-Угринів» до самого кордону. Уже є проектанти, які проектують автобусну зупинку, накриття для пасажирів, щоб тротуар відтягнути трохи вбік. Протягом липня-серпня ці роботи повинні бути завершені.

Першим перетнув українсько-польський кордон на нововідкритій пішохідній смузі Ярослав Немирко, мешканець с. Хоробрів. Він зазначив, що у Польщі працює уже 13 років, раніше їздив додому раз у тиждень через Устилуг, а тепер – щодня буде вертатись додому, бо ж велосипедом з Долгобичева до Хороброва – 15 хвилин. Чоловік дуже задоволений, каже, що відкриття цього пішохідного пункту пропуску – це нове вікно у Європу.

Одразу після відкриття на пішохідній смузі на кордоні вишикувалась черга, польські велосипедисти їхали підкоряти українські дороги, а наші земляки – переходили в Польщу. Серед першопрохідців була і Людмила Боричко з Хороброва, вона тішилась, що тепер зможе безперешкодно ходити в Польщу, там у неї багато друзів, колег. А ще Хоробрівська сільська рада разом із гміною Доглобичів реалізовують проект транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» і відкриття цього пішохідного пункту пропуску тільки сприятиме втіленню проекту та подальшій співпраці.

Поки мешканці околиць вперше перетинали пішохідний пункт пропуску, кілька слів нам розповів старший офіцер сектору з питань взаємодії із ЗМІ Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, полковник Роман Стахів: «Цей пішохідний пункт пропуску знаходиться на території Польщі. Відкриття пішохідного пункту пропуску – це визначна подія, відтепер мешканці прикордоння матимуть кращі можливості подорожувати, налагоджувати родинні зв’язки, адже багато жителів прикордонних українських сіл мають родичів у Польщі, тепер матимуть можливість частіше їх навідувати. Пропускна спроможність цього пункту – до 10000 осіб щодоби, до 3500 автомобілів, до 50 автобусів. Зараз автомобільний пункт пропуску «Угнинів-Долгобичів» в середньому щодоби перетинають 2000 осіб, 700 легкових автомобілів, 5-7 автобусів. Пункт пропуску має по 7 смуг на в’їзд і виїзд, одну смугу тепер облаштували для пішохідного руху. «Угринів-Долгобичув» став другим пішохідним пунктом перетину кордону, перший відкрито було в Шегинях».

Відтепер в Європу можна зайти пішки, для цього і відкрито пішохідний пункт пропуску «Угринів-Долгобичів», нехай же наші мешканці при нагоді використовують цю унікальну моожливість.

Оля Дилин .

Фото Василя Сорочука.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.